PDA

View Full Version : Haydi FIKRA Zamanı.... :-)

Pages : [1] 2 3 4 5 6 7 8

İSTANBUL-341
15.12.2010, 18:00
Biraz gülelim, eğlenelim diye düşündüm. Burada herkes komik bulduğu herşeyi bizimle paylaşabilir mesela bir fıkra, hikaye, anı v.s.
Haydi ilk fıkra benden.

Adamın biri bilgisayarının başında uykuya dalmış ve sabah uyandında feci grip olmuş.NEDEN?

Çünkü Windows'u açık bırakmış.:D:D:D

siraa
16.12.2010, 07:37
üsteki Fikraya Bir Not=) 2 Kadin Asla Sessizce Oturamaz:d:d:d

kristalvazo
17.12.2010, 11:42
üsteki Fikraya Bir Not=) 2 Kadin Asla Sessizce Oturamaz:d:d:d
sende bu kadar mesajı üstüste yazarsan sana kimsenin sessiz kalacağını sanmıyorum...

cillifiwi
17.12.2010, 11:47
sende bu kadar mesajı üstüste yazarsan sana kimsenin sessiz kalacağını sanmıyorum...
fıkralardan çok senin bu msjına güldüm ::D:D:D:D

[AKILDANE2020]
17.12.2010, 12:20
İnsanlığın ilk var olduğu dönemde, adamın biri şeytanı yakalamaya karar vermiş. Ancak bunun için 40 yıl Tanrı'ya ibadet etmesi gerekiyormuş. Karısıyla, dostlarıyla ve bütün dünyayla ilişkisini kesmiş, kendisini ibadete adamış. 40 yıl sora Tanrı, ibadetinin karşılığı olarak ona ağzı kapalı bir şişenin içinde şeytanı sunmuş.

Artık özgürmüş adam. Dünyada neler olup bittiğini görmek, nelerin değiştiğini öğrenmek için sabırsızlanıyormuş. Şişeyi karısına teslim etmiş, ona iyi sahip olmasını söylemiş ve dışarıya çıkmış.

Kadıncağız şeytanı çok merak ediyormuş.Ve merakına yenilip şişenin ağzını açıvermiş.

Açar açmaz da şeytan şişeden fırlayıp çıkmış ve gülmeye başlamış. "Merakına engel olamadın ve kocanın 40 yıllık emeğini boşa çıkardın" diye alay etmiş kadınla. "Yok canim" demiş kadın. "Sen hiç o şişenin içinde olmadın ki". "Nasıl olur?" diye haykırmış şeytan. "Sen de gördün. Şişeden çıktım ben!" "Hiç o şişenin içinde değildin, inanmıyorum buna. Nasıl küçücük şişeye girebilirsin ki?" Kafası atmış şeytanin . "Gireyim de gör!" demiş ve yeniden şişenin içine girivermiş. "İşte böyle."

Adamın şeytanı hapsetmesi 40 yılını, kadının ise yalnızca 5 dakikasını almış. Şeytan da söyle isyan etmiş Tanrı'ya: "TANRIM, MADEM KADINI YARATACAKTIN, O ZAMAN BENİ NEDEN YARATTIN?"

buda benden...

çifçikız_28
17.12.2010, 13:26
Adamın biri otobüse biner Karnı çok açıkmış Aklından "keşke şimdi iki hamburger olsa ad yesem diye düşünür" Yanında duran kız "şunlardan bi tanesini de bana ver" Adam şaşırır "Herhalde bana söylemedi diyerek"hamburgerleridüşünmeye devam eder Biraz sonra kız sesini sertletirerek "Ver artık şunlardan birini" der Adam afallar "Ketçap-mayonez de olsun mu? "der Kız da "Ya manyak mısın nesin Şu asılı tutacaklardan bir tanesini ver de bizde tutunalım ikisinide işgal etmişin" :D

İSTANBUL-341
17.12.2010, 18:04
İLETKENLİK

Fizik dersinde hoca sorar;
'Elektrik nerelerden geçmez?'
'Camdan.' der biri.
Dğeri 'Tahtadan' diye bağırır.
Bir başkası 'Kehribardan' der.
'Lastik' yanıtı da gelir.
'Başka?' der hoca.
En arkadan bir ses gelir;
'Kenar mahallelerden.....':o:D:D

çifçikız_28
17.12.2010, 20:27
Bir gece toplantısında davetlilerden biri yanında oturanın kulağına eğilip ancak duyabileceği kadar hafif bir sesle fısıldadı
-Şu şarkı söyleyen hanımın sesi ne kadar berbat Kim olduğunu biliyor musunuz? demiş
-karım demiş adam
-Oh affedersiniz Şey tabi canım fena olan kadının sesi değil Okuduğu eserler kötü Kim besteledi acaba bu kadar kötü şeyleri İnsanın kulağına hiç hoş gelmiyor :D

İSTANBUL-341
17.12.2010, 23:01
Harikasın çiftçikız-28, teşekkürler:D

Bitanede benden.

Mafya babası haraçlarını toplaması için yeni bir tetikçi buldu. Seçtiği adam
sağır ve dilsizdi. Çünkü baba, bu tetikçi yakalanırsa polise fazla bir şey
anlatması mümkün olamaz, diye düşünüyordu. Baba, bir gün ödemelerin
geciktiğini fark etti ve tetikçiyi odasına aldırttı, bir de işaret dilini
bilen tercüman buldular. Tercüman işaretle sordu:
"Para nerede?"
Sağır dilsiz işaretle yanıt verdi:
"Ne parası? Benim paradan maradan haberim yok. Neden bahsettiğinizi
anlamıyorum."
Tercüman tercüme etti:
- "Neden bahsettiğinizi anlamıyormuş."
Baba 38'liği koltuk altından çekip sağır dilsizin beynine dayadi:
- "Şimdi sor bakalım, para nerede."
Tercüman işaretle sordu:
- "Para nerede?"
Sağır-dilsiz kan ter içinde, işaretle yanıt verdi:
- "Şehir merkezindeki parkta, büyük heykelin oldugu kapıdan girince soldan
3. ağacın kovuğunda iki yüz bin dolar var."
- "Ne söyledi?" dedi Baba.
Tercüman yanıtladı:
- "Dedi ki, hâlâ neden bahsettiğinizi anlamıyormuş, ayrıca o tetiği çekmek
de biraz yürek istermiş:p:D:D

Defne02
18.12.2010, 01:13
Çok güzelmiş:D:D:D:D

BİLİM ADAMLARI

Bilim adamları, birgün bir mağarada yaşı 1.582.903 olan bir insan fosili bulurlar ve bu fosili istihbarat teşkilatlarını sınamak ve onlara deneyim kazandırmak amacıyla kullanma kararı alırlar.

Önce japon istihbaratı mağaraya girer ve 15 dakika sonra dışarı çıkanlardan biri açıklama yapar; 'bu fosilin yaşı 1.400.000 - 1.600.000 arasında'.

Daha sonra cia girer, 12 saat içeride kaldıktan sonra havalı bir şekilde dışarı çıkan ajanlardan biri 'bu fosilin yaşı 1.500.000 - 1.600.000 arasında.' der.

Hemen ardından kgb girer ve ajanlar cia´e inat içeride 2 gün kalıp 49. saatte çıkarlar. Teşkilatın ajanlarından biri, amerikalıları geçmenin verdiği hazla 'bu fosilin yaşı 1.550.000 - 1.600.000 arasında.' der.

Son olarak Türk milli istihbarat teşkilatı mağaraya girer. Aradan bir hafta geçer ses yok, 1 ay geçer yine ses yok, derken 1.5 ay olur ve mağaranın dışında merakla bekleyen gazeteciler daha fazla dayanamayıp mağaraya yönelirler. Tam bu sırada mit ajanlarından biri; yaka paça dağılmış, gömleğin yarısı dışarıda, ter içinde dışarı çıkar. Ateş ister, sigarasını yakar ve bu sırada gazeteciler heyecanla sorar;

- İçeride çalışmalar nasıl efendim? oldukça uzun süre kaldınız, çalışmalar nasıl gidiyor?

İstihbaratçı cevap verir;

+ Fosilin yaşı tam olarak 1.582.903.

Cevap karşısında şaşıran gazeteciler tekrar sorar;

- Nasıl oldu da fosilin yaşını tam olarak bilebildiniz?

İstihbaratçı sigarasından bir nefes çekip cevap verir;

+ Zor oldu ama konuşturduk sonunda herifi..!:cool::eek:

İSTANBUL-341
18.12.2010, 01:17
Temel'in babası vefat eder.

Cenazeye gelen bir aile dostu Temel'e sorar:

Nasıl oldu?

Cevap: 30.kattan aşağıya düştü.

Adam: Vah vah desene çok feci ölmüş.

Temel: Yok yok öyle ölmedi. tam yere düşecekken manavın tentesine çarpıp tekrar yükseldi.

Adam: Vah Vaah! Daha şiddetli çakıldı o zaman.

Temel: Yok! Karşıdaki kasabın tenteden zıpladı bu sefer karşı binanın çatısına.

Adam: Demek çatıya çarpıp öldü.

Temel: Yok ya! Çatıdan yuvarlanıp elektrik tellerine gitti.

Adam: Deme ya! Çarpıldı o zaman. Temel: Yok canım teller yaylandı babamı 200 metre yukarı fırlattı.

Adam: 200 metreden yere çakıldı öyle mi? Yazık. Temel: Yok ya yine en baştaki bakkalın tenteye.

Adam: Orda mı öldü? Temel: Yooo. Ordanda yine kasaba.

En sonunda bunalan adam Temel'e bağırarak sordu:

Ulan nasıl öldü bu adam?

Temel: "Baktık durmuyo. Vurduk!"

filiz_
18.12.2010, 02:30
http://www.fikra.net/binary.asp?path=%5C%5Cboswinfs04%5Chome%5Cusers%5C web%5Cb2740%5Cwhl%2Ehalit//karikatur/k0018.jpg&Width=400

İSTANBUL-341
18.12.2010, 10:59
Harika bir fikir;) çok komik:D:D:D:D. Teşekkürler filiz....;)

Adam trafikte 'alçaktan uçarak' giderken polise yakalanır... Kenara
çeker ve arabadan iner:

***- Buyurun Memur Bey..

- Beyefendi aşırı hız yaptığınız için sizi durdurmak zorundayım,
ehliyetiniz lütfen..

***- Ehliyetim yok, son yaptığım kazada ehliyetime el koydular memur bey.

- Peki aracınızın ruhsatını görebilir miyim?

****- Araba benim değil memur bey, çaldım ben bu arabayı...

- Anlamadım, nasıl yani; siz bu arabayı çaldınız öyle mi?

***- Evet memur bey, aa durun bir dakika torpido gözünde ruhsat olacaktı,
silahımı oraya koyarken ruhsat gibi bir şey gördüm galiba...

Polis iyice şaşırır: Torpido gözünde silah mı var?

***- Evet memur bey, bu arabanın sahibi kadını vurduktan sonra cesedi
bagaja koydum, silahı da torpido gözüne koydum...

- Bir de bagajda ceset mi var?

***- Evet memur bey.

- Trafik polisi bunu duyar duymaz amirini arar, arabanın etrafı bir
anda polislerle dolar ve adamı sorguya alırlar. Ekipler amiri adamın ehliyetini ister, adam ehliyetini çıkarır ki ehliyet geçerli ve temizdir; hiçbir anormallik yoktur. Bunun üzerine adamın ruhsatını ister, adam çıkartır, ruhsatı da verir; ekipler amiri yine bakar ki araba adama ait...

Derken, adamdan torpido gözünü açmasını ister, adam açınca ortaya çıkar ki orada da silah falan yok...

Ekipler amiri bir de bagaja bakmak ister, adam bagajı açar; orada da
ne ceset var, ne de başka bir şey...

Bunun üzerine ekipler amiri 'Çok garip' der... 'Sizi durduran memurun anlattığına göre bu arabanın bir kadına ait olduğunu söylemişsiniz, kadını öldürüp cesedi bagaja,
silahı da torpido gözüne koymuşsunuz...

'Adam güler: 'İnanamıyorum... O şimdi benim için 'aşırı hızlı gidiyordu' da demiştir...:D:D:D

çifçikız_28
18.12.2010, 12:00
Temel dünya turuna çıkar ve yolu Kanada'ya da düşer Kırk yılda bir Karadeniz'de hamsi avlamaktan daha değişik bir fırsat çıktığını düşünerek buz tutmuş bir gölde buzu kırıp balık tutmaya özenir ve işe koyulur Tam buzu kıracakken , insanın içini titreten bir ses duyulur
-Oğlum burada balık yok!
Temel az öteye gidip tekrar buzu kıracakken ses yine gürler
-Burada balık yok dedim sana...
Temel'in eli ayağı titreyerek seslenir
-Tanrım sen misun yoksa?
Ses yeniden duyulur
-Hayır oğlum ben buz hokeyi stadının spikeriyim:):D:cool:

filiz_
18.12.2010, 16:20
Brooklyn köprüsünde, bir bahar günü , kör bir adam dilencilik yapiyormus. Dizlerinin dibine bir tabela koymus. Üzerinde "DOGUSTAN KÖR" yaziliymis.

Herkes dilencinin önünden geçip gidiyormus. Bir REKLAMCI bunu görmüs. Tabelayi almis arkasina bir seyler yazmis, oldugu yere tekrar birakmis.

Ne olduysa olmus..... Gelip geçen ve bu tabeladaki yeni yaziyi okuyan herkes, baslamis dilencinin önündeki sapkaya, habire para atmaya....

Bir cümle yetmis onca kisiyi etkilemeye ve dilencinin sapkasinin kisa sürede agzina kadar parayla dolup tasmasina...

GÜZEL BIR BAHAR GÜNÜ... AMA BEN BAHARI GÖRMÜYORUM...

filiz_
18.12.2010, 16:29
bugünün kodunu bilen varmı???

kod jingle18

Kadının biri dolabından gelen gıcırtıyı kesmesi için eve marangozu çağırır marangoz bakar ama bir sorun bulamaz dolap gıcırdamıyordur ve sorar
-Abla bu dolabın bir şeyi yok ne yapayım?
Kadın:
-Normalde gıcırdamıyor zaten yoldan otobüs geçerken gıcırdıyor sen şimdi dolabın içine gir otobüs geçerken bakarsın. der
-Adamda tamam der başlar beklemeye.
Bir müdedt sonra kadının kocası eve gelir üzerini değiştirmek için dolabın kapağını açınca birde ne görsün içinde bir adam hemen sorar.
-Ne işin var senin benim dolabımda...
Adam:
-Abi nedesen haklısın şimdi sana otobüs bekliyorum desem inanmazsın...

İSTANBUL-341
18.12.2010, 18:16
Kızlar katkılarınız için teşekkürler, çok eğlendim. İşte böyle hep ama hep gülelim bence;);)

Hasan adında bir çocuk okul kapanmadan 1 hafta önceden izin alarak köye gider
Arkadaşına karnesini almasını söylemiş ve de eğer telefona babası çıkarsa, 1 kırığım varsa "Ahmet'in", 2 kırığım varsa "Mehmet'in", 3 kırığım varsa "Muhammed'in" selamı var dersin demiş.
Karne günü Hasan'ın arkadaşı arayarayarak Hasan'ın babasına "Amca Hasan'a söyleyin ona bütün Ümmet-i Muhammed'in selamı var." demiş...:eek::D:D:D

Sevgili modlarım ve adminlerim, sizinde katkılarınızı bekleriz. selamlar, iyi çalışmalar.

filiz_
18.12.2010, 20:52
güzel bir konu açmışsınız tşkler

Temel yolda yürürken iki tabutun arkasında metrelerce uzanan bi kalabalık görür ve merakla tabutlardan birini sırtlayan adama
- Kardeş başınız sağolsun
der.
Adam
- Sağol eşimle kayınvalidem
der. Tabutları göstererek Temel
- Hayırdır nasıl oldu
der.
Adam
- Bizim köpek karıma saldırmış kayınvalidem de yardıma koşmuş fakat köpek ikisinide öldürmüş
der.
Temel çekinerek,
- Pardon beyefendi köpeğinizi ödünç alabilir miyim?
diye sorar.
Adam da
- Geç kuyruğun sonuna millet sırada görmüyor musun
der.:):):):):):):):):)

İSTANBUL-341
18.12.2010, 21:32
Vay Temel vay:D:D:D:D

Tilkinin orucu

Tilki ormanda gezmektedir. Bir ağacın dalında asili bir geyik budu görür.
Açtır ama şüp......helenir kontrol etmeye baslar ve görür ki bu bir tuzak.
Geyik budu bir iple bombaya bağlıdır.
Epeyce uzağa gider ve başını kollarının üzerine koyarak yatar, biraz sonra kurt gelir, budu görür ve yatan tilkiyi de tabi…
Tilkiye sorar ‘ne yapıyorsun dostum’
Tilki cevap verir ‘hiç… Yatıyorum’
-Burada bir but var
-Evet var
-Neden yemedin
Tilki sakince cevap verir;
‘BU GÜN ORUCUM’
Kurt kendinden emin;
‘Ben yiyeyim o zaman’
Tilki ‘Buyur afiyet olsun’ der.
Kurt buta uzanır uzanmaz bir patlama, ortalık toz duman, kurt yaralı, hareketsiz, 10 metre uzakta, perişan halde yatarken tilki sakince budu yemeye başlar.
Bunu gören kurt;
HANI ORUCTUN’ der
Tilki pişkin pişkin;
‘Biraz önce top patladı duymadın mı ?’

(Ben bu ara fıkraları tabii ki Forum kurallarına uygun bir hale getiriyorum;))

filiz_
18.12.2010, 21:43
:) Tabikide düzenleme yapmadan yazmıyoruz.:):)

Temizlikçi bir kadın dışardan ilkokul diploması almak için sınava girer.
Tabiat bilgisi soruları ve cevapları şöyle:
Soru : Mide ne iş yapar?
Cevap : Sindirim yapar, yediklerimizi öğütür
Soru : Akciğer ne iş yapar?
Cevap : Solunum yapar. Bizi yaşatır.
Soru : Kalp ne iş yapar?
Cevap : Dolaşım yapar.
Soru : Beyin ne iş yapar?
Cevap : Bizim apartmanda kapıcılık yapar:D

İSTANBUL-341
18.12.2010, 21:54
Fıkraların komik filiz.....(-:

Adamın biri psikologa gitmiş ve sıkıntısını anlatmaya başlamış:

"Geceleri uyuyamıyorum efendim, sürekli yatağın altında biri varmış gibi geliyor. Yatağın altına iniyorum, bu seferde sanki yatağın üzerinde birileri varmış gibi geliyor." Doktor:

"Alt aylık bir çalışma sonucu bu sorunu hallederiz." demiş.

"Peki vizite ücreti ne kadar?" diye sormuş adam.

"Seans başı 50 dolar haftada üç seans." diye cevaplamış doktor. Adam da fiyatı duyunca hemen kalkıp çıkmış muayenehaneden. Doktor, bir kaç ay sonra sokakta hastaya rastlamış alaycı bir tavırla gülerek:

"Ne oldu hastalıktan kurtulabildin mi?" diye sorunca adam da gülerek:

"Evet hem de bir şişe şaraba hallettim." Doktor çok şaşırmış:

"Nasıl yani?"

"Sizden çıktıktan sonra birahaneye uğradım, biramı içerken yanımdaki berduşla dertleştik, ona bir şişe şarap ısmarladım, o da bana karyolanın bacaklarını kesmemi tavsiye etti."

filiz_
19.12.2010, 00:19
:)tşkler sizin fıkralarda süper:)

Üçüncü Boğaz Köprüsü'nü Japon, Amerikan ve Türkler'den oluşan bir konsorsiyum almış. Tam açılışın yapılacağı sırada kurdela kesilirken köprü büyük bir gürültüyle yıkılmış.
- Japon " Gitti bütün emeklerim, mahvoldu kumlarım " diyerek harakiri yapmış.
- Amerikali " Gitti çeliklerim, tonlarca çelik yıkıldı " diyerek tabancasını çekip intihar etmiş. Tüm bunları izleyen bizim Temel de derin bir 'Oh!' çekerek yanındakilere dönmüş:
- " İyi ki çimento koymamışım, yoksa bunlar gibi mahvolurdum. "

LilyuM.
19.12.2010, 00:21
:D:D:D
Sarışının biri ilkokul öğretmeni olarak staja başlar, çok heveslidir. Bir gün teneffüs sırasında bütün çocuklar futbol oynarken bir çocuğun oyun alanının sonunda kenarda durduğunu görür. Çocuğun iyi olup olmadığını öğrenmek üzere yanına yaklaşır ve çocuk bir sorununun olmadığını söyler. Bir süre sonra sarışın çocuğun yine tek basına aynı yerde durduğunu görür, içi rahat etmez ve tekrar çocuğa yaklaşarak,
-Senin arkadaşın olmamı ister misin? diye sorar, çocuk pek hevesli olmamakla birlikte "tamam" der. İlerleme kaydettiğini düşünen sarışın öğretmen Bütün çocuklar topun pesinde koşturup oynarlarken sen neden burada duruyorsun? diye sorar. Afallayan cocuk hayretle cevap verir:
-Çünkü ben kaleciyim!!!

ahmetyakut
19.12.2010, 18:43
Bir gun golf kulubunun soyunma odasında masanın uzerinde duran telefon calar. giyinmekte olan adam handsfree(eller serbest) ye basar ve cevap verir.sevgilim gecen gun gordugum elbise indirime girmis 1000 dolar alabilirmiyim al sevgilim,2 gun once gordugum araba yı alabilirmiyim sadece 72000 dolar tamam hayatım,son olarak gecen sene baktıgımız ev tekrar satısa cıkmıs 470000 dolar der kadın adama 450000 dolar dan fazla verme al der.saskınlıkla herkes adamı izliyodur etrafa bakınan adam su telefon kiminse alsın demiş :)

ahmetyakut
19.12.2010, 20:47
Dört kişilik avcı grubu, tecrübeli avcı Temel'in önderliginde ormanda ilerlemektedirler. Karşılarına küçük bir delik çıkar. Temel: - "Yatın yere, tavşan deliği!" Bütün avcılar yere yatarlar. Gerçekten bir müddet sonra delikten tavşan çıkar. Avcılar hemen vururlar. Tekrar yürümeye başlarlar. Bir süre sonra büyük...çe bir delik çıkar karşılarına. Temel: - "Yatın yere, tilki deliği!" Yatarlar. Biraz sonra tilki çıkar. Onu da vururlar. Tekrar yola düşerler. Bu defa daha büyük bir delik çıkar. Temel: - "Yatın yere, ayı ini!" - Yere yatarlar ve çıkan ayıyı vururlar. İyice keyiflenen avcılar yürümeye devam ederler. Kısa bir zaman sonra kocaman bir deliğin başında dururlar. Acemiler hep birden Temel'e bakar. Temel: - "Uşaklar ne çıkacagını bilmiyorum. Ama yatın yere, ne çıkarsa bahtımıza!" Ertesi gün gazetelerde: - "Dört avcı tren altında can verdi..."

ahmetyakut
19.12.2010, 20:48
Ava çıkmış adam, başına gelenleri anlatıyormuş : -Ormanda ilerlerken, karşıma kocaman bir ayı çıkmaz mı? Çifteyi doğrultacak vakit yok! Silahı bir kenara attığım gibi başladım kaçmaya. Fakat ayı peşimde! Benden hızlı koşuyor. Bir ara ayının sıcacık nefesini ensemde hissettim. O kadar yaklaşmıştı. Derken ayının aya...ğı kaydı, yere düştü. Fırsat bu fırsat, tabana kuvvet arayı açtım. Ama ayı toparlandı, kalktı, bana yetişti. Yine nefesi ensemde... Pençesini uzatsa omuzumdan yakalayacak. Allahtan tam o sırada yine ayının ayağı kaydı, yere düştü. Talih bana gülüyor! Hızımı arttırabildiğim kadar arttırdım, yeniden arayı beşyüz metre kadar açtım. Tanrı sizi inandırsın arkadaşlar, ayı yine bana yetişti. Yine nefesi ensemde... şansa bakın... ayının tekrar ayağı kayıp yere düşmez mi? Serüveni dinleyenlerden biri dayanamamış: -Sen de çok yürekliymişsin kardeşim! Hayvan bana üç defa nefesi enseme gelecek kadar sokulsa, çok ayıptır söylemesi, ben korkumdan altıma ederim. Avcı dönüp ters ters sözünü kesene bakmış : -Lafı karıştırma yahu! Ayı üç kez neyin üstüne bastı da ayağı kayıp yere düştü sanıyorsun?

armanc90
19.12.2010, 20:51
ahmetyakut arkadasim altalta mesaj yazma uyari alabilirsin yetkililerden, degistir yaparak ilk mesajina ekleyebilirisn. Bu arada fikralar icin tesekkürler

ahmetyakut
19.12.2010, 20:51
Cebinde meteliği yoktu. Bir lokantanın önünde durdu, gözü vitrinde bir levhaya takıldı: "Girin ve istediğinizi yiyin. Hesabınızı torununuz ödesin." Adam, "tam bana göre", diye mırıldanarak içeri daldı. Havyar, ıstakoz, karides, kuzu pirzolası... Doyduğu halde ne varsa söyledi. Yemeği bitirince, çıkmak ü...zere hazırlandı. Fakat garson yetişip, hesap pusulasını burnuna dayamasın mı? Hem de tuzlu bir hesap... "Ama", diye derhal itiraz etti bizimki tabii. "Kapıda hesabınızı torununuz ödesin diye yazmıyor mu?" Garson gayet nazik cevap verdi: "Yazıyor tabi efendim. Ama bu size takdim ettiğim hesap, sizin büyükbabanızın."

Cennetin kapısında görevli melek yeni vefat etmiş adama: - "Üzgünüm ama seni içeri alabilmem için bana hayattayken yaptığın iyi bir şeyi anlatmalısın." Adam biraz düşünmüş ve: - "Bir grup serserinin yaşlı bir kadının çantasını almak istediklerini gördüm. Ben de kadını kurtarmak için yanlarına gittim. Başla...rındaki çocuğun motorunu devirip, çocuğun yüzüne tükürdüm. Yanındakilere de yaptıklarının ne kadar yanlış olduğunu söyledim." - "Ya bu ne zaman olmuştu?" - "Yaklaşık üç dakika önce.."

ahmetyakut
19.12.2010, 20:53
ahmetyakut arkadasim altalta mesaj yazma uyari alabilirsin yetkililerden, degistir yaparak ilk mesajina ekleyebilirisn. Bu arada fikralar icin tesekkürler onerin için tesekkurler uyarı alabilecegimi bilmiyordum.

İSTANBUL-341
19.12.2010, 21:50
Evet teşekkürler ço komiler:D:D:D:D

Flood yapmamalısın kızarlar.....;);)

Adamın biri yeni ulaştığı otele kaydını yaptırır. Odasına girdiğinde masada bir bilgisayar görürür ve karısına e-mail atmaya karar verir. Fakat yazdığı mesajı farkında olmadan yanlış bir adrese gönderir.... Tam bu sırada farklı bir yerde kadın, kocasının cenaze töreninden evine yeni dönmüştür ve bilgisayarındaki maili görür, arkadaşlarından geldiğini düşündüğü maili okuyunca olduğu yere yığılıp kalır. Odaya giren annesi yerde yatan kızını ve ekrandaki mesajı görür.
Kime : Sevgili karıma
Konu : Yeni ulaştım.
Tarih : 16 Mayıs 2004
Benden haber aldığına şaşıracağından eminim. Burada bilgisayar var ve sevdiklerimize e-mail gönderebiliyoruz. Buraya yeni ulaştım ve kaydımı yaptırdım. Herşey yarın senin buraya geleceğini düşünülerek hazırlanmış.Seninle buluşmayı dört gözle bekliyorum. Umarım benim gibi sorunsuz bir yolculuk geçirirsin.
Not : Burası çok sıcak.

çifçikız_28
20.12.2010, 07:53
Tıp Fakültesi'nde okumakta olan öğrenciye sınavda şöyle bir geldi
-Hastayı hangi yöntemlerle terletirsin?
Öğrenci bildiklerini söyledi
-Başka?
Belleğini yokladı anımsadığı başka yöntemleri de anlattı
-Başka?
Ter içinde kalan öğrenci
-Bütün bu yöntemlerden sonouç alınmazsa dedi buraya getirir huzurunuzda sınava sokarım...:D:D:):):p

[enostalgia]
20.12.2010, 08:55
:d:d:d....................................

ahmetyakut
20.12.2010, 15:12
Yesil gözlü sarisinin biri kütüphaneye girmis.Dosdogru bankoya
yürümüs.
'Bir hamburger, bir patates ve...... bir de cola istiyorum' demis.
Bankodaki adam saskinlikla sarisinin yüzüne bakmis.
Bizim yesil mi yesil gözlü sarisin adamin anlamadigini sanip bagirarak
tekrarlamis.:
'BIR HAMBURGER, BIR PATATES BIR DE COLA ISTIYORUM!'
Adam daha büyük bir saskinlikla yanitlamis:
'Hanimefendi burasi kütüphane...'
Yesil gözlü sarisin bunun üzerine
'Ohh, özür dilerim' deyip neredeyse fisildayarak:
'Bana bir hamburger, bir patates, bir de cola lütfen' demis. :D

filiz_
20.12.2010, 16:10
Yesil gözlü sarisinin biri kütüphaneye girmis.Dosdogru bankoya
yürümüs.
'Bir hamburger, bir patates ve...... bir de cola istiyorum' demis.
Bankodaki adam saskinlikla sarisinin yüzüne bakmis.
Bizim yesil mi yesil gözlü sarisin adamin anlamadigini sanip bagirarak
tekrarlamis.:
'BIR HAMBURGER, BIR PATATES BIR DE COLA ISTIYORUM!'
Adam daha büyük bir saskinlikla yanitlamis:
'Hanimefendi burasi kütüphane...'
Yesil gözlü sarisin bunun üzerine
'Ohh, özür dilerim' deyip neredeyse fisildayarak:
'Bana bir hamburger, bir patates, bir de cola lütfen' demis. :D
güzel miş ..

çifçikız_28
21.12.2010, 13:07
Köpekleri ile pek gururlanan her fırsatta metheden biri arkadaşlarından birine kurt köpeğini son derece iyi terbiye vereceğini canı yemek istediği zaman bir kere havlamasını öğreteceğini söylemişti Aradan bir süre geçti iki arkadaş bir gün yolda karşılaştılar Diğeri merakla sordu "Nasıl köpeğe bir kere havlamasını öğretebildin mi?" Arkadaşı cevap verdi"Sorma kardeşim? Hayvanın yemek yemesi için her seferinde benim bir kere havlamam gerekiyor yoksa yemiyor yemeğini":D:D:):)

ahmetyakut
21.12.2010, 14:47
kemal ile hasan müthiş bir futbol meraklıları imişler.öyleki ahirette futbol olup olmadığını bile me......rak edermişler.bir gün hasan ölüm döşeğine düşmüş.kemalde baş sağlığına gitmiş.
kemal;
-hasan allahiinşallah sana şifa verir iyileşirsin olduki ölürsen senden bir isteğim var.demiş
hasan;
-söyle ölen bir adam senin isteğ...ine nasıl karşılık verirki.demiş
kemal;
-olurda ölürsen bana ahirette futbol olup olmadığını rüyama girip söylermisin.demiş
hasan;
-oğlum düşündüğün şeye bak tabiki haber veririm hem biliyorsun senin kadar bende merak ediyorum.demiş
ve hasan sizlere ömür.gel zaman git zaman aradan altı ay geçmiş.hasan kemalin rüyasına girmiş ve havadisleri vermeye başlamış.
hasan;
-kardeşim burası harika bir yer.bu arada sana bir iyi birde kötü haberim var.önce hangisini söylüyeyim
kemal;
-önce iyiyi söyle o zaman
hasan;
-ahirette öyle bir futbol varki dünyadaki furbola beş basar
kemal-;
eee kötü hebr ne peki
hasan;
-haftaya santraforumuz sensin. xD

çifçikız_28
22.12.2010, 07:47
itfayecelik yaparken bi çocuk yurdunda yangın çıkar ve 4 ekip yangın yerine
gider
bu 4 ekibin birinde temelle dursun vardır.olay yerine giderler ve kara kara
düşünmeye
başlarlar derken dursunun aklına bir fikir gelir ve temele seslenir
- "ula temel
ben yukari çikayrum sen aşağıda dur ben çatıdan
uşakları sana atacağum"
demiş ve yukari çıkmış dursun çocukları
teker teker atmaya başlamış bir
arap bir beyaz atıyomuş temelde beyazları
tutuyor arapları bırakıyomuş ve
dursun aşağıya bi bakmış ne
görsün arap çocuklar helak olumuş temel de o
arada dursuna seslenmiş
- "ula dursun yanmişleri atma vakit kaybedeyruk:D:D:):)

ahmetyakut
22.12.2010, 13:52
itfayecelik yaparken bi çocuk yurdunda yangın çıkar ve 4 ekip yangın yerine
gider
bu 4 ekibin birinde temelle dursun vardır.olay yerine giderler ve kara kara
düşünmeye
başlarlar derken dursunun aklına bir fikir gelir ve temele seslenir
- "ula temel
ben yukari çikayrum sen aşağıda dur ben çatıdan
uşakları sana atacağum"
demiş ve yukari çıkmış dursun çocukları
teker teker atmaya başlamış bir
arap bir beyaz atıyomuş temelde beyazları
tutuyor arapları bırakıyomuş ve
dursun aşağıya bi bakmış ne
görsün arap çocuklar helak olumuş temel de o
arada dursuna seslenmiş
- "ula dursun yanmişleri atma vakit kaybedeyruk:D:D:):)
guzelmiş tesekkurler.

[enostalgia]
23.12.2010, 11:48
yaaaaaa fıkraların hepsini okuyorum kikikikkkk:D:D:Dpaylaşan herkese teşkkurler:D:D:D

ahmetyakut
23.12.2010, 14:15
Adamın biri Californiada sahil kıyısında yürürken bir şişe bulur. Şişenin mantarını açar açmaz içind......en bir cin çıkar. Cin adama der ki, beni şişe içinde hapsolmaktan kurtardın, şimdi benden bir şey dile. Yalnız iyi düşün çünkü bir tek dilekte bulunabilirsin.".
Adam düşünür taşınır, "Ben," der "hayatım boyunca Hawaii`ye gitmek istedim ama beni deniz tuttuğu için gemiye binemiyorum, uçaktan da çok korkarım. Hawaii`ye gidebilmem için bana buradan oraya bir yol yap."
Cin düşünür, "Bak, bu gerçekten muazzam bir iş" der. "Okyanusun içine o yolu taşımak için yerleştirilmesi gereken yüzbinlerce kolonu, o kolonların deniz dibine çakılmasını, daha sonrada yolun kaplanması için gereken milyonlarca ton malzemeyi düşün. Gerçekten çok zor bir olay. Normalde ben böyle bir şey söylemem ama gel sen vazgeç bu dileğinden başka bir dilekte bulun."
Adam tekrar düşünür. "Peki," der "Hawaii`ye yol dileğimden vazgeçiyorum. Bana kadınları nasıl anlayacağımı öğret. Onları neler mutlu eder neler mutsuz? Kadınları gerçekten etkileyip harekete geçiren şeyler nelerdir? Değişik ruh durumlarını nasıl anlarım?"
Cin sorar:
"Yolu iki şerit mi istiyorsun yoksa dört mü?"

çifçikız_28
23.12.2010, 15:48
Bir din öğretmeni ilk dersinde bir kız öğrenciyi kaldırır ve sorar
-Senin adın ne kızım?
kızda cevap verir
-Kevser öğretmenim der
Öğretmende
-Ne güzel isim oku bakalım kevser suresini der
Öğrenci ezbere okur öğretmende
-Aferin der Başka bir öğrenciyi kaldırır ve sorar
-Senin ismin ne? diye sorar öğrencide
-fatih der
-Öğretmende ne güzel isim oku bakalım fatiha suresini
Öğrenci ezbere okur Öğretmende aferin der ve masanın altına saklanan bir öğrenci görür ve kaldırır
-Adın ne senin evladım Öğrencide
-Benim adım yasin ama arkadaşlar bana kısaca sübhaneke derler:D :D:):)

suleyman025672
23.12.2010, 16:08
Bir devrin tüm as ve klas futbolcuları cenete buluşmuş,cenetin baş meleğide futbol meraklısıymış.şeytanı çağırtmış.cennetle cehenem arasında bir maç düzenleyelim nedersin demiş boşuna oynamayalım biz kazanırız demiş şeytan-olurmu en iyi futbolcular bizde,nekadarda kötü futbolcu varsa oda sizde......şeytan şeytanca gülümsemiş.ama bütün hakemlerde bizde...........

çifçikız_28
24.12.2010, 11:54
Temel bir gün kendisine don model bir araba yaptırmış ve hemen en yakın dostu olan arkadaşı dursun'un bulunduğu kahveye gitmiş ve şöyle demiş
-Dursun öyle bir arabam var ki aklın kaçar demiş bunun üzerine dursun sormuş
-Temel bu arabanın özelliği nedir?
-Dursuncuğum ben bu arabayla Trabzon'a tam 1 saatte gider tam 1 saatte gelirim demiş Dursun şaşkınlık içinde
-Ula temel o nasıl olacak demiş temelde
-Ben şimdi buradan arabamla hareket edip Trabzona anneni yanına gidip oradan seni arayacağım demiş saatlerini ayarlamışlar ve temel yola çıkmış tam1 saat sonra kahvehanenin telefonu çalmış telefonun diğer ucundaki kişi dursunu istemiş
-Dursun şimdi sen anneni ara demiş bunun üzerine dursun annesini arar ve temeli ister temele şöyle der
-Ula 1 saatte gittin haydi şimdide 1 saatte dön gel iddanın parasını kazan temel
-Tamam der ve yola çıkar 1 saat geçer temel yok 2 saat geçer yok 3saat yok 1 hafta sonra temel döner herkes ve dursun hayretler içinde temele hemen sorarlar
-Ula temel giderken 1 saatte gittinde gelirken neden 1 haftada geldin temel şöyle cevap vermiş
-Ula uşaklar elin gavuru bu arabaya ileri vitesi 5 koymuş geri vitesi 1 tane koymuşlar:D:D:):)

İSTANBUL-341
24.12.2010, 12:43
Bu harika fıkralarınız için teşekkürler arkadaşlar takip ediyor ve çok eğleniyorum, kendi açtığım konuyu unutmuş değilim biraz griiiiiiiiiip oldum, iyileşince devam:D:D:D

ahmetyakut
24.12.2010, 14:47
Bir din öğretmeni ilk dersinde bir kız öğrenciyi kaldırır ve sorar
-Senin adın ne kızım?
kızda cevap verir
-Kevser öğretmenim der
Öğretmende
-Ne güzel isim oku bakalım kevser suresini der
Öğrenci ezbere okur öğretmende
-Aferin der Başka bir öğrenciyi kaldırır ve sorar
-Senin ismin ne? diye sorar öğrencide
-fatih der
-Öğretmende ne güzel isim oku bakalım fatiha suresini
Öğrenci ezbere okur Öğretmende aferin der ve masanın altına saklanan bir öğrenci görür ve kaldırır
-Adın ne senin evladım Öğrencide
-Benim adım yasin ama arkadaşlar bana kısaca sübhaneke derler:D :D:):)
cok guzel tesekkurler....

filiz_
24.12.2010, 16:57
Mail
Adamın biri yeni ulaştığı otele kaydını yaptırır. Odasına girdiğinde masada bir bilgisayar görürür ve karısına e-mail atmaya karar verir. Fakat yazdığı mesajı farkında olmadan yanlış bir adrese gönderir.... Tam bu sırada farklı bir yerde kadın, kocasının cenaze töreninden evine yeni dönmüştür ve bilgisayarındaki maili görür, arkadaşlarından geldiğini düşündüğü maili okuyunca olduğu yere yığılıp kalır. Odaya giren annesi yerde yatan kızını ve ekrandaki mesajı görür.
Benden haber aldığına şaşıracağından eminim. Burada bilgisayar var ve sevdiklerimize e-mail gönderebiliyoruz. Buraya yeni ulaştım ve kaydımı yaptırdım. Herşey yarın senin buraya geleceğini düşünülerek hazırlanmış.Seninle buluşmayı dört gözle bekliyorum. Umarım benim gibi sorunsuz bir yolculuk geçirirsin.

:):)

ahmetyakut
28.12.2010, 16:21
Askerin biri bir bakışta herkesin boyunun ölçüsünü tam olarak doğru söylüyormuş ve arkadaşları buna çok şaşırıyorlarmış. Bir gün bunu komutana da götürmüşler ve olan biteni anlatmışlar. Komutan inanmamış... - "Söyle bakalım benim boyumun ölçüsü kaç?", demiş. Asker aşağıdan yukarıya komutanı süzmüş ve "1.75 efendim", demi...ş. Komutan: - "Doğru.. Hayret, nasıl bildin?" demiş. Asker "Bilirim tabi efendim, ben kereste uzmanıyım.."

merojes
28.12.2010, 17:30
bir gün nasreddin hoca namaz kılarken arkasına bir hırsız gelir. hırsız nasreddin hocanın cüzdanını çalacekken nasreddin hoca:gul euzü bi rabbim felak ulan arkamdaki salak cüzdanımı bırak yoksa yersin dayakk:)

[enostalgia]
28.12.2010, 18:17
bir gün nasreddin hoca namaz kılarken arkasına bir hırsız gelir. hırsız nasreddin hocanın cüzdanını çalacekken nasreddin hoca:gul euzü bi rabbim felak ulan arkamdaki salak cüzdanımı bırak yoksa yersin dayakk:)
aboooooooowwwwwwwww süppersinn yhaa koptumm kikiikkkkk:D

filiz_
29.12.2010, 00:15
Adamın biri otele gelir:
-- Burada bír gece kalmak istiyorum. Fakat oda istemiyorum.
-- Oda istemiyor musunuz?
-- Hayır ben uyur gezerim. Uzun bir koridorunuz varsa, mesele yoktur. Sabaha kadar dolaşır dururum.

emperor_1991
29.12.2010, 00:22
Adamın biri otele gelir:
-- Burada bír gece kalmak istiyorum. Fakat oda istemiyorum.
-- Oda istemiyor musunuz?
-- Hayır ben uyur gezerim. Uzun bir koridorunuz varsa, mesele yoktur. Sabaha kadar dolaşır dururum.
güzelmiş tşk :)

merojes
29.12.2010, 10:17
Bir gün doktorlar, tımarhanede yaptıkları araştırmada en akıllı deliyi seçeceklermiş. Bir gün delilerden biri bahçede bulunan havuza düşmüş ve boğulmak üzereymiş. Delilerden biri havuza düşen arkadaşını kurtarmaya çalışmış. Bunu gören doktorlar arkadaşını kurtaran deliyi yanlarına çağırmışlar ve "seni en akıllı seçiyoruz" demişler. Doktorlardan biri: "Peki kurtardığın arkadaşını çağır da sana teşekkür etsin" demiş. Deli: "Gelemez ki!" Doktor: "Neden gelemezmiş?" Deli: "Çünkü kuruması için onu astım!":D:D:D:DD:D

çifçikız_28
29.12.2010, 13:38
Karadenizli bir çoban dağda sürü otlatırken yanına gelen adam selam verip şöyle der:
- Selamun aleykum hemşerim sana bi oyunum var eğer senin nereli olduğuınu bilirsem bana sürüden bi koyun verirmisin?
Çoban:
- Madem senin öyle bir meziyetin var bil sana helal olsun.
Bu cevap karşısında adam
- Öyleyse hemşerim şüphe götürmezki sen bir karadenizlisin!
Bu cevaba çok şaşıran çoban
-Valalhi billahi doğru sana koyun helal olsun istediğini al git ama bunu nasıl anladın bana anlat der.
Diğer adam bi taraftan koyunu seçerken bi taraftan şöyle der:
- Şapkasının üstünden kafasını ancak lazlar kaşır oradan anladım.
Ve koyunu alıp giderken bizim çoban arkasından bağırır:
- Heyy hemşerim bende senin nereli olduğunu bileyim sen o koyunu bırak.
Adam:
- Hay hay. Bil bırakayım.
Çoban gülerek:
- Sen de Kayserilisin!ş
Diğer adam hayret içinde:
- Vallahi doğru ama sen nereden anladın ?
diye sorunca. Çoban hafif sinirli:
- Sürüdeki en iri koyun diye tututun köpeği götürüyon der:D:D:):)

ahmetyakut
29.12.2010, 14:43
Vakıf çalışanları, zengin Temel’den henüz bağış almadıklarını farketmiş,
>içlerinden biri ikna etmeye......... çalışıyor;
>-Araştırmalarımıza göre yıllık geliriniz en az 500 bin dolar, ancak bugüne
>kadar hiçbir hayır kurumuna bağışta bulunmamışsınız... O paranın bir
>kısmını tekrar topluma iade etmek istemez miydiniz?...
>Temel bir süre düşünmüş;
>'-Araştırmalarınız annemin uzun bir hastalıktan sonra ölmek üzere olduğunu
>ve hastane masraflarının onun yıllık gelirinin birkaç kat üstünde olduğunu
>da gösterdi mi?...'
>Görevli utanmış;
>-Şey, hayır...
>'-Sonra, kardeşimin malul bir gâzi, kör ve tekerlekli iskemleye mahkum
>olduğunu?...'
>Görevli utancından kıpkırmızı kesilmiş, özür dilemeye çalışırken Temel
>sözünü kesmiş;
>'-Ya da kızkardeşimin kocasının bir trafik kazasında öldüğünü ve onu üç
>çocuğuyla beş parasız bıraktığını...'
>Görevli yerin dibine geçmiş, sadece; 'Hayır, hiçbir bilgim yoktu' diye
>mırıldanmış.
>Temel, bir kez daha sözünü keserek devam etmiş;
>'-Pekala, ben onlara zerre kadar para vermezken size niçin vereyim?...' :D:D

filiz_
29.12.2010, 16:50
Dünyanın en ünlü kalp doktoru De Bakey'ın arabası bozulmuş, arabasını tamire götürmüş. Tamirci arabasının kaputunu açmış ve De Bakey'e dönerek:
- "Size bir şey soracağım neredeyse ben ve siz aynı işleri yapıyoruz. Mesela ben şimdi itina ile kaputu açacağım bir bakışta problemin nerde olduğunu anlayacağım, kapakçıkları temizleyeceğim, gerekirse kabloları, motor yağını değiştireceğim, hatta çok gerekli ise motoru çıkarıp yerine yenisini takacağım!!. Söylesenize nasıl oluyor da siz milyon dolarlar kazanıyorsunuz ama ben meteliğe kurşun atıyorum?"
Bunun üzerine De Bakey tamircinin kulağına eğilmiş ve şöyle demiş:
- "BUNLARIN HEPSİNİ MOTOR ÇALIŞIYORKEN YAPMAYI DENESENİZE!!!":)

sezgi_ceylan92
30.12.2010, 23:12
Akıl hastenesinde doktor iyilesen delileri serbest bırakmaya karar vermiş ve delilerin iyilesip iyilesmedigini kontrol etmek için bi odaya girmiş bütün deliler zıplıyormus yalnız bir deli oturuyormus doktor kendi kendine heralde bu deli iyileşmiş demiş ve o delinin yanına gitmiş bu deliler niye zıplıyor böyle diye sormus.Deli onlar kendilerini patlamıs mısır zannediyorlar demiş.Doktor peki ya sen neden burda oturuyosun demiş?delinin cewabı şu olmus:ben tencerenin dibine yapıstım da:):D

svago
30.12.2010, 23:56
Biri 95 yaşında biri 92 yaşında karıkoca,
boşanmak için hakimin karşısına çıkmış.
Hakim üzülmüş, Yapmayın ya demiş
yetmiş yıllık evlisiniz niye boşanacaksınız?
Yok demiş adam biz çoktan boşanmaya karar verdikte
çocuklar etkilenmesin diye, ölmelerini bekledik.

* * ** ** **
Afrikada bir laz karınca kabilesi varmış
Fil'in biri karıncaların yuvasına basmış
Buna sinirlenen karıncalar fil'e saldırıp
tüm vucudunu sarmışlar fil'de tekbir hamleyle silkelenmiş
ve birtane karınca boyun kısmında kalmış
Diğer karıncalar aşağıdan bağırmaya başlamışlar.
- Ula Temel boğ oni boğ oni

çifçikız_28
01.01.2011, 14:58
Temel'i elinde tuttugu penguenlerle beraber görünce,
- Bunu hayvanat bahçesine götür, diyorlar. Bir müddet sonra Temel'le yolda dolastigini görünce:
- Niye hayvanat bahçesine götürmedin?
- Hayvanat bahçesine götürdüm. Simdi sinemaya cideyruz.:):):D:D

filiz_
02.01.2011, 00:50
1 gün 3 zenci yolda lamba bulmuşlar ve okşamışlar.İçinden 1 tane cin çıkmış ''üçünüze birer tane hak veriyorum dileyin benden ne dilerseniz''demiş.Birinci zenci ''beni beyaz yap''demiş.İkinci zenci ''beni beyaz yap''demiş.Üçüncü zenci de ''ben tek kaldım ikisini de siyah yap demiş

merojes
02.01.2011, 00:55
Kadının biri Maldivlerde bir kumsalda yürürken ayağı eski
bir lambaya takılmış, kadın lambayı kumların içinden çıkarmış, ovalamış lambayı.
Lambadan cin çıkmış. Kadın hemen "Üç hakkım var değil mi?" diye sormuş.

- Tamam, tamam. Beni lambadan kurtardın vs vs vs. . . ama yüksek
enflasyon, iç piyasadaki daralma , üçüncü dünya ülkelerindeki düşük
maaş oranları ve Güney Asya'dakiTsunami felaketi yüzünden sadece sana
bir dilek hakkı verebilirim, demiş.
- Evet söyle! nedir dileğin ?
Kadın hiç tereddüt etmeden, cebinden bir harita çıkararak
- Orta Doğu'da barış isityorum. Bu haritadaki ülkeleri görüyormusun?
Bu ülkelerin birbiriyle savaşmayı bırakmasını barışın tesis edilmesini diliyorum.

Cin haritaya bakmış ve dehşetle :
- Tanrı aşkına Kadın! Bu ülkeler binlerce yıldır savaşıyorlar.
Tamam İşimde iyiyim ama o kadar da değil! Bunun yapılabileceğini sanmıyorum.
Başka bir dilekte bulun.

Kadın birkaç dakika düşünmüş ve
- Hayatım boyunca doğru erkeği bulamadım, bilirsin Hem düşünceli hem
eğlenceli biri, mutfağı sevecek, ev işlerinde yardım edecek, kaplan gibi, annemin yanında kuzu olacak, sürekli futbol izlemeyecek ve
Sadık olacak bir erkek diliyorum, demiş.

Cin derin bir iç çekmiş:
- Uzat şu kahrolası haritayı. :D:D:D:D:D:D

çifçikız_28
02.01.2011, 16:17
HALİNE ŞÜKRET
Dursun, çok feci bir trafik kazası geçirir... Koma halinde hastaneye kaldırırlar. Tedavi olurken kendine gelir. Yatağında bakar ki bir kolu yok... Hepten morali bozulur, asabileşir. Bir taraftan da hastaneyi birbirine katar:
-Ben tek kolla nasıl yaşarım şimdi!
Diye bağırıp çağırır. Kendini hastanenin penceresinden atıp intihar edeceğini söyler. Doktorlar başına toplanır, bakarlar Dursun ciddi, başlarlar nasihata:
-Bak evladım, insan tek kolla da yaşayabilir, ölmediğine şükretsene. Sonra beterin beteri var. Geçen yıl Temel de kaza geçirdi. Onun iki kolunu birden kesmek zorunda kalmıştık... Ama o senin gibi bağırıp, hastaneyi birbirine katmadı. Şimdi de gül gibi yaşayıp gidiyor. İnanmazsan git de bak.
Dursun, bir an sakinleşir, gider yukarı mahallede Temel'i bulur. Bir de bakar ki, Temel'in hakikaten iki kolu kesik ama, Temel bahçede kıvır kıvır oynuyor, hem de nasıl oynuyor...
Bizim Dursun'un kafası karışır ve hayretle Temel'e yaklaşır:
-Ula Temel, eyi ki seni gördüm, yoksa hayatum gideyidi. Ula bizim bi kolumuz kesildi diye intihar edeceğidum. Ama senin, iki koli kesik vaziyette, hem de bi dansöz gibi oynamana karşı teselli oldum... Şu dünyanın haline bak, benum tek kolum kesildi diye intihar edecek kadar beyinsuzum, sense iki koli yok göbek ataysun... Derken, Bizim Temel patlar:
-Ula sen manyak misun, ne göbek atmasi. Sırtım fena halde kaşuniyi... Patlayrum

neden daha fıkra yazmıyosunuz arkdaşlar

şekerşeker2001
08.01.2011, 15:05
Ateist bi kişi bi gün ormanda geziyor ve çevresindeki güzelliklere bakıyormuş..Evrim ne güzellikler yaratıyor..diye düşünüp kendinden geçiyormuş..Aniden arkasında kocaman bir ayı belirmiş ve onu kovalamaya başlamış..Ateist adam var gücüyle ayıdan kaçıyormuş fakat her arkasına bakışında ayının ona daha fazla yaklaştığını görüyormuş..Saatlerce süren bu koşuşturmanın sonucunda adamın ayağı yerdeki bir ağaca takılmış ve ayı adamın üzerine atlamış..Pençesini kaldırmış tam pençesini geçirecekken Ateist herif -Allahım..! diye haykırmış..Bir anda zaman donmuş ayı pençesi kalkık vaziyette kalakalmış..Ormandaki nehir bile donmuş..Orman karanlığa bürünmüş ve gökyüzünden bir ışık hüzmesi Ateist adamın üzerine doğru gelmiş..Çok derinden gelen ilahi bir ses adama;
-Yıllarca varlığımı inkar ettin..Evrenin Varoluşunu Tesadüfi bir kazaya bağladın..Sana bu durumda yardım etmemi mi istiyorsun ? Seni sevgili biri olarak mı saymalıyım ? demiş.. Ateist adam büyük bir utanç içinde şunları demiş :
-Biliyorum bunca sene sonra dindar biri olmayı istemem senden ama belki ayıyı dindar yapabilir misin ?
-Peki Tamam..diye karşılık vermiş Ses ve ışık ortadan kaybolmuş..Herşey eski haline dönmüşüvermiş..Ayı pençesini Ateist Adama geçirmiş, iki pençesini de göğe doğru çevirmiş..Konuşmaya başlamış..
-Ey Rabbim..! Senin rızkınla orucumu açıyorum..Hamdolsun bana verdiğin Nimetlere..:D

Cihat_Aydemir
08.01.2011, 15:13
güzeldi teşekkürler:D

Biyoloji sınavı için sınıftaki herkez acayip çalışmış, notlar fotokopiler havada... uçuşmuş. Sınavın yapılacağı gün öğrenciler bir de bakmış, ortada kağıt kalem yok sadece sıra sıra mikroskoplar.

Hoca:
"Bu mikroskaplarda lam'da bir böceğin bacağı var, sınavınız bacağından böceği tanımak"

İtirazlar fayda etmemiş, hoca dediği dedik. Öğrenciler mikroskopların başına geçmiş. Ama bir şey yapamıyorlar. En sonunda biri dayanamamış, kapıyı çarpıp çıkmış.

Hoca arkasından seslenmiş:
"Kimsin ulan sen, kapıyı çarpıp çıkıyorsun?"

Kapı hafifçe aralanmış ve bir bacak uzanmış:
"Tanısana, hadi tanısana kim olduğumu

buda benden olsn

şekerşeker2001
08.01.2011, 15:18
güzeldi teşekkürler:D

Biyoloji sınavı için sınıftaki herkez acayip çalışmış, notlar fotokopiler havada... uçuşmuş. Sınavın yapılacağı gün öğrenciler bir de bakmış, ortada kağıt kalem yok sadece sıra sıra mikroskoplar.

Hoca:
"Bu mikroskaplarda lam'da bir böceğin bacağı var, sınavınız bacağından böceği tanımak"

İtirazlar fayda etmemiş, hoca dediği dedik. Öğrenciler mikroskopların başına geçmiş. Ama bir şey yapamıyorlar. En sonunda biri dayanamamış, kapıyı çarpıp çıkmış.

Hoca arkasından seslenmiş:
"Kimsin ulan sen, kapıyı çarpıp çıkıyorsun?"

Kapı hafifçe aralanmış ve bir bacak uzanmış:
"Tanısana, hadi tanısana kim olduğumu

buda benden olsn
haaaahaaaaaaaahhaaaahhhhhh!!!!!!!!!!!!!:Dsüpermi şşş:D

Temel otobanda köklemiş gazı, gidiyor… Bakmış bir tabela: “YAVAŞLA 80 km.” Hızını o an 80′e indirmiş Temel. Az sonra bir tabela daha: “YAVAŞLA 60 km.” Temel 60′a inmiş. Merakla giderken yeniden bir tabela: “YAVAŞLA 40.” – “Yolda çalışma var galiba!” deyip 40′a düşürmüş hızını. Epeyce sonra yine bir tabela: “YAVAŞLA 1…5 km.” Talimata uyarak 15 km.’ye düşmüş Temel. Yolun en sağından tıngır mıngır gidiyor. Ama meraktan da çatlayacak. Uflaya puflaya bir saat daha gittikten sonra yeni bir tabela görmüş: “YAVAŞLA’YA HOŞ GELDİNİZ, NÜFUS: 2500″ :D

Tilki İle Kurt
Bir gün bir kurt ağacın birine asılı bir üzüm görmüş.Onu almak istemiş ama o üzümün üstünde bomba bağlıymış.Tilkinin biri gelip kurda o üzümü neden yemedin demiş kurt ben orucum demiş o zaman ben yiyecem demiş.Bomba patlamış üzüm orda asılı duruyor kurt yemeye başlamış tilki demiş ki hani sen oruçtun demiş oda daha yeni top atıldı duymadınmı demiş.

Esmergüzeli1992
08.01.2011, 17:19
Bir adam sabah yürürken ilginç bir cenaze kafilesi farkeder; önde giden köpekli bir adam, arkasında …iki tabut ve tek sıra olmuş yaklaşık 200 adam. Tuhafına gider. Kafilenin başındaki adam kuşkusuz cenazenin sahibidir, yanına yaklaşır ve sorar:
- “Beyefendi, bu acılı gününüzde hatırlatmak istemem ama ölenler neyiniz oluyor?” Adam yanıtlar:
- “Öndeki karım arkadaki de kayınvalidem.”
- “Vah vah; başınız sağolsun. Nasıl oldu?”
- “Köpeğim karıma saldırıp öldürmüş. Kayınvalidem de karıma yardıma gelmiş onu da öldürmüş.” Adam biraz düşündükten sonra sorar:
- “Beyefendi kopeğinizi ödünç alabilir miyim?”
- “Sıraya geç…” http://www.komikfikralar.org/wp-includes/images/smilies/icon_smile.gif

şekerşeker2001
08.01.2011, 17:24
ilk defa görüyorum komşum seni forumda hoşgeldin kız:p

Bir gün temel ehliyet almak için gitmiş ordaki ler sekiz tana vesikalık fotograf istemişler temel yolda gelirken dursunu görmüş ula dursun ben ehliyet alacagım ama bende sekiz tane vesikalık fotograf istediler ben fotografı anladım ama vesikalık ne demek der dursunda valla benim bildigim vesikalık belden yukarıdır demiş sen yarın bir çukur kaz ve belden aşagını göm bende senin vesikalık fotografını çekiyim demiş ertesi gün temel tam sekiz tane çukur kazmış dursun demiş sen neden sekiz tane çukur kazdın ben zaten sekiz tanae fotograf makinesi getirmiştim .....

Esmergüzeli1992
08.01.2011, 17:30
daha çok göreceksin artık beni ablamm :o ekinler çok geç çıkyor ben de vakit geçsin diye bakıyorum biricik komşum;)

şekerşeker2001
08.01.2011, 17:32
daha çok göreceksin artık beni ablamm :o ekinler çok geç çıkyor ben de vakit geçsin diye bakıyorum biricik komşum;)
canım sevindim yaaa bir komşumu daha burada görünce;)tamam çiftliğine uğradığında işin bitince buraya da bir uğra:p

Esmergüzeli1992
08.01.2011, 17:36
tamam sen yeter ki iste;)

Esmergüzeli1992
08.01.2011, 17:39
Otomobil kazasinda ölen yasli çift, dogru cennete gönderilirken görevli anlatmaya baslar:
"Su denize bakan villa sizin.
Yaninda tenis kortu, yüzme havuzu ve golf parkuru var.
Istediginiz herhangi birsey için su dügmeye basmaniz yeterli.Cennet görevlileri derhal takdim edecekler.."
Görevli ayrilinca, adam karisini azarlamaya baslar..
"Allah seni kahretsin Vildan, hep senin hatan.."
"Nasil yani bey ?!"
"O Allah'in belasi yürüyüs programlarin, vitamin haplarin, yulaf çorbalarin, içki, sigara yasaklamalarin olmasa buraya yillar önce gelecektik..":D:D

şekerşeker2001
08.01.2011, 17:45
Bir akil hastanesinde bir deli, öteki deliye:
- Ben bir roman yazdim, al oku; bakalim begenecek misin, demis.
Ve kendisine kalinca bir kitap vermis.
Öteki deli, bir hafta boyunca okumus romani. Sonunda arkadasi deliye:
- Romanin çok ilginç, demis; yalniz biraz kalabalik, çok isim var içinde.
Kitabi veren deli:
- Al, demis, ikinci cildini de oku.
Ve kalinca bir kitap daha vermis.
Yine aradan bir zaman geçmis. Romanin ikinci cildini de alan deli:
- Bunu da okudum, demis; gerçekten çok ilginç ama, bu da çok kalabalik; çok isim var içinde...
O sirada akil hastanesinin doktoru gelmis üstlerine:
- Verin bakayim, demis, o telefon rehberlerini. Ne zaman aldiniz bunlari; ben de kaç gündür onlari ariyordum

Cihat_Aydemir
09.01.2011, 13:16
elllerine sağlık komşum ve ablam :) güzel olmuş

Temel ile Dursun Bir Gün Kahveye Gider.Temel kahve ister dolayısıylada dursunda ister.Fakat Temel orta şekerli dursun ise bol şekerli istemiş.Kahvecinin Çırağı çok şekerliyi Temele orta şekerliyi ise Dursuna vermiş.Sonra çırak ya pardon içmeyin ben size kahveleri verirken şaşırdım demiş.Sonra Temel ile Dursun Sandelyeden Kalkmış Ve yer değiştirmişler.Çırakta siz niye yerleri değiştiniz ki demiş kahveleri değişseydiniz ya demiş.Bu Sefer Kalkmış gidiyorlar. Çırak; -Yahu nereye Temel; e Uşaum Seninde bi dedin bi dediğunu tutmaz ki kahveleri değiş demedin mi bende karşıdakine gidirum.... :)

Esmergüzeli1992
09.01.2011, 13:41
ee komşularım yazarda güzel olmazmı ikiniznde ellerine saglık güzel olmuşlar:)

Cihat_Aydemir
09.01.2011, 13:46
teşekkürler komşum

Bir Gün Temel Ölüm Döşeğinde İmiş Temel Hemen Karısını Cağırır: Hanım Hanım Cabuk Giyin Kuşan En Güzel Takılarını En güzel Giysilerini Giy der. Hanımı Giyer Kuşanır Sonra Temelin Yanına Gider Der:Temel Bey Neden Giyinip Kuşandım. Temel Cevap Verir:Belki Azrail Gelirse Beni Değil Seni BeğeNİr Ve SENi Götürür Der:)

Esmergüzeli1992
09.01.2011, 14:39
:D
5 tane yamyam bir bilgisayar firmasında , programcı olarak görevlendirilirler. Müdürleri onlara hitaben:
- "Şimdi burada çalışabilirsiniz. Burada iyi para kazanabilirsiniz. Ama yemek yemek için firmanın kafeteryasına gideceksiniz ve diğer çalışanları rahat bırakacaksınız" der. Yamyamlar hiç bir çalışanı rahatsız etmeyeceklerine söz verirler. 1hafta sonra müdürleri gelir:
- "Çok iyi çalışıyorsunuz. Yalnız firmadaki temizlikçi kız kayıp. Ona ne olduğunu biliyor musunuz?" diye sorar. Yamyamlarin hepsi hayır derler ve bu işle hiç bir ilgilerinin olmadığını söylerler. Müdür gidince yamyamların şefi yamyamlara döner:
- "Aranızdan hangi maymun temizlikçi kızı yedi?" diye sorar. En arkadaki yamyam alçak bir sesle cevap verir:
- "Ben yedim" Bunun üzerine şef söyle cevap verir.
- Biz 4 haftadır grup müdürleri, bölüm müdürleri, proje yöneticilerini yiyip duruyoruz ki kimse farkına varmasın diye, senin durup dururken temizlikçi kızı yemen şart mıydı?!" :D

Cihat_Aydemir
10.01.2011, 15:05
güzzeldi özlem eline sağlık

şekerşeker2001
10.01.2011, 16:24
lazlarla gürcüler savaşıyormus.. lazlar el bombalarini atıyorlarmis gürcülere.. gürcülerde pimlerini çekip geri atiyorlarmış.:D

Adamlar golf oynamaktalar...
Bu esnada yolda bir konvoy belirir...
Cenaze konvoyudur..
Oyunculardan bir cenazeye doğru diz çöker.
Elini kalbine koyar ve bir şeyler mırıldanır...
Diğer oyuncu duygular içinde adam yaklaşır..
Sizin gibi saygılı bir insan görmedim der...
Adam da tabi saygı göstereceğim nede olsa 35 yıllık karımdı der.:D

Adamin biri karşıdan gelmekte olan çok güzel bir bayana sormuş:
- "3 x 3 kaç eder" kız da .. "7" diye cevap vermiş ve yoluna devam etmiş. Adam arkasından kendi kendine söylenmiş..
- "Ulan bu ne biçim çarpici kadin !" :D

Esmergüzeli1992
10.01.2011, 19:20
güzzeldi özlem eline sağlık
sagol komşum teşşekür ederim senin buldugun güzel fıkaral kadar degil ama;)

Cihat_Aydemir
10.01.2011, 19:23
Adam kizina Barbie almak ister ve bir oyuncakciya girer.- Vitrindeki Barbie bebek kac para ? diye sorar.Satici - Hangisi beyim ? ve devam eder :- Barbie spora gidiyor 19.95 usd- Barbie alisverisde 19.95 usd- Barbie discoda 19.95 usd- Barbie plajda 19.95 usd- Barbie bosandi 265 usdAdam sasirir.-Neden hepsi 19.95 de bosanmis olan 265 usd ?Satici cevaplar :- Cok basit Bosanmis Barbie ile birlikte ; Ken'in evini, arabasini, mobilyalarini da aliyorsunuz.

:D

elf_Lp
10.01.2011, 19:54
Temel uzun yıllar önce Amerika'ya gitmiş orda yaşıyormuş her gece bara gidip 3 bira içip çıkarmış.bir gece iki gece üç gece derken bir gece barmen dayanamamış sormuş
Neden her gece gelip 3 bira içip gidiyorsun?? demiş...
temel:biz üç kardeşiz her birimiz dünya'nın farklı yerlerindeyiz
barmen:eeee
temel:birbirimize söz verdik her akşam bizi temsilen üç bira içeceğiz diğer iki birayı kardeşlerim için içiyorum demiş.
aradan bir hafta geçmiş temel yine aynı bara gelmiş ama bu sefer iki bira istemiş.bunun üzerine barmen:kardeşlerinizin birine birşeymi oldu?
temel:hayır ben içkiyi bıraktımda... :):)

Cihat_Aydemir
10.01.2011, 19:55
güzeldi elif eline sağlık

elf_Lp
10.01.2011, 19:56
teşekkürler.....:)

Cihat_Aydemir
10.01.2011, 20:00
Tembellik yasaları!

Madde 1 : İnsanlar yorgun doğar dinlenmek için yaşar.
Madde 2 : Çalışmak yorar.
Madde 3 : Gündüz dinlen ki gece rahat edesin.
Madde 4 : Yatağını kendini sevdiğin gibi sev, içinden çıkamayacağın gibi yap.
Madde 5 : Yarın yapabileceğin işi bugün yapma.
Madde 6 : Bugünün işini yarına bırakma, erteleyebileceğin kadar ertele.
Madde 7 : Dinlenen birini görünce otur ona yardım et.
Madde 8 : Oturmak mümkünse ayakta durma, yatmak mümkünse oturma.
Madde 9 : Tembellikten kimse ölmemiş
Madde 10 : Çalışma isteği duyunca biryere otur isteğin geçmesini bekle.

kaniyakut
24.01.2011, 16:56
Kadının biri papağan almak için kuşcuya gitmiş bir papağan beğenmiş, ama satıcı ...demiş ki;
"Abla yalnız bu papağan genelevde yetişmiş ağzı çok bozuk, almak istiyomusun?"

Kadın evet demiş papağanı almış. Eve gitmiş.

Papağan. " Oooo yeni mekan, yeni patron" demiş. Kadın aldırmamış. Kadının iki kızı eve gelmiş.

Papağan. " Oooo yeni mekan, yeni patron, yeni kızlar" demiş. Kadın biraz bozulmuş.

Akşam kadının kocası gelmiş eve.

Papağan. " Oooo yeni mekan, yeni patron, yeni kızlar, değişmeyen eski müşteri hoşgeldin Nuri Abi"

gonca-86
24.01.2011, 17:11
:)))))) süpermiş yaaa teşekkürler :))))

gonca-86
24.01.2011, 17:15
Mail

:):)

Ben az önce yazdığım ( :))) süpermiş yaa teşekkürler :)))) diye bu mesaja cvp yazmıştım ama alakasız bir yere gitti nasıl olduysa :o

Ama fıkralar harbiden süper :)) herkeze teşekkür ;)

TekoneAndAqon
24.01.2011, 17:42
Karadenizli bir bilim adamı pirelerle deney yapıyor.Pireye
"sıçra" diyor, pire sıçrıyor; "zıpla" diyor, pire zıpliyor. Pirenin
kanatlarını koparıyor ve zıpla diyor.zıplıyor.
Rapor 1:Pire kanatları koparılmış olarak zıpladı.
Bu defa ayaklarını koparıyor ve "zıpla" diyor hareket yok.Bir
daha"zıpla" diyor yine hareket yok.ve adam yazıyor.
Rapor 2:Pirelerin ayakları kopunca kulakları duymuyor._________________________________________ __________________Temel'le Cemal bir gün uçağa binmişler.Temel aşağı bakıp demiş ki:" Ula Cemal hakikaten insanlar buradan karınca gibi gözüküyor" demiş. Cemal'de "Ula salak Temel daha kalkmadık.Onlar zaten karınca" demiş. __________________________________________________ ___________Temel kaldırımda adamın birine sormuş: "Kardeş karşı kaldırım neresi?" diye. Adam şaşırmış ama eliyle de karşı kaldırımı gösterek "orası" demiş. Temel kızmış adama: "Nasıl oluyor yav orada da soruyorum bu tarafı gösteriyorlar!!!" __________________________________________________ _____________Bir gün Temel kamyon alır.Fakat ehliyeti yoktur.Kendine bir şoför alıp yola çıkarlar.Bir kaç saat sonra komyondan garip sesler gelir.Şoför Temel'e komyonun vitesi kırıldı der: Temel sinirlenerek
-Tabiki kırulir yola çiktiğimizden beri habire vitesle oynayir duraysun. der. __________________________________________________ ____________Temel avustralyaya devekuşu avlamaya seyahata çıkıyor.Orada malzemelerin hazırlayıp maceraya atılıyor. Bir virajı dönünce bakıyor 10,15 tane devekuşu.hemen arabayı durduruyor silahını doğrultuyor.devekuşları silahı görünce ürkerek kafalarını kuma gömüyorlar.yani kendi akıillarınca saklanıyorlar.Temel etrafa bakıyor.ve kendi kendine sinirli sinirli soruyor:
ulan nereye gitti bu hayvanlar? __________________________________________________ ___

He-Man bir gun bankaya gitmis ve hesap actırmak istedigini soylemis.
Bankacı kız hesabı kimin adına actırmak istedigini sormus.He-Man cevaplamıs:
Gölgelerin Gücü Adına..

__________________________________________________ __________Devamı Gelecek...

duru30
24.01.2011, 17:52
çocuklu dul bir erkekle yine çocuklu bir bayan tanışıp evlenmişler,daha sonra bir çocukları olmuş.günlerden birgün çocukların hepsi ikisinin ortak olan çocuğu dövmeye başlamışlar bunu gören kadın kocasına seslenmiş aceleyle, beey beey!senin çocukla benim çocuklar bir olmuş bizim çocuğu dövüyolar demiş.:p

cansuyun
25.01.2011, 12:45
[quote=kristalvazo;2051828]sende bu kadar mesajı üstüste yazarsan sana kimsenin sessiz kalacağını sanmıyorum...

IILLGGIINN
28.01.2011, 09:23
Temel İstanbul'a gelmiş, yürüyormuş.
Bu arada 5 dakikada bir top atışları duyulmaktaymış.
Merak edip sormuş: "Hemşrim bu top atışları neyin nesi?"
Kraliçe Elizabeth'in gelmesi sebebiyle top atışı yapıldığı anlatılmış.
Aradan yarım saat geçmis ve top atışları halen sürmekteymiş.
Temel yine sormuş bir başkasına: "Bu top atışlari neden?" diye.
Aynı cevabı alınca söylenmis: "Ulan, yarım saattir bir kadını vuramadılar, be!"
:]

perim1600
28.01.2011, 09:40
bi kitapta okumuştum söle bişeydi :
2 kadın oturuyomuş.s
biri demişki:ayşeee.....yakında deprem olur kııııızzzz.
dieri:aa nie kii??
-dün nurgül ün bahçedeki dometesler ağaçta çıkmıııışşş!!
-...
-deprem olcak işteee...yerden korkuyolar!
-dur dur aklıma bişey geldi.dünde kaazım abinin horozlar 3-5 metre havada uçmuuuşşş kızzzz...
-deprem olcaak işte!
-ben söliyim benim beyede arabadaki çadırı bahçeye kuralım.
-aaayyy bizim daha çadır bile yyoooook!
-bizimki geniş de anacım,ben çook korkuyoom!
-her an gelebilir bu depreemmm!!!
(kapı çalar)din dan dooomn..
-aaaaaaaaaaaayyyyy kaç kaaaç ,deprem galdiii!!

(umarım beğenirsiniz):):D

rosense78
28.01.2011, 10:24
Bir gün nasrettin hoca elma satıyormuş.her gittiğinde alma alma diyormuş.herkeste elmadan bahsetiyor sanmışlar. ve bir adam gelip bir kilo almış ve elmalar çürük çıkmış.adam gelip hocam bu elmalar çürük demiş. hoca ben sana demedimmi alma alma<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<:)Üniversite son sınıf öğrencisi yazılı sınavından kalınca doğru hocasına gider: -"Siz sınıfta bırakarak hayata atılmamı önlüyor ve beni cezalandırıyorsunuz. İşin bu yanını hiç düşündünüz mü?" -"Tabii düşündüm. Hocanın görevi bilgiyi ölçmek, yeterli olmayanı sınıfta bırakmak değil mi?" -"İyi. O zaman size bir teklifim var. Bir soru da ben size soracağım. Doğru cevabı verirseniz, ben kötü notumu kabul edip sınıfta kalacağım. Bilemezseniz, notumu düzeltecek ve sınıfı geçirteceksiniz. (Hocanın keyfi yerinde. Teklifi kabul eder.) Ve öğrenci sorar: -"Yasal olup, mantıklı olmayan nedir? Mantıklı olup, yasal olmayan nedir? Ve de ne mantıklı ne de yasal olmayan nedir?" Hoca uzun uzun düşünür ama cevabı bulamaz. İddia gereği öğrencisine iyi not vererek sınıfı geçirir. Ama aklı da soruda kalır. Sonunda sınıfın en iyi öğrencisini çağırır, olayı anlatır ve sorunun yanıtını bilip bilmediğini sorar. Öğrenci hemen cevap verir: -"Siz 65 yaşındasınız ve 23 yaşında bir kadınla evlisiniz. Bu yasal ama mantıklı değil. Karınızın 25 yaşında bir sevgilisi var. Bu mantıklı ama yasal değil. Siz karınızın sevgilisini, zayıf alıp sınıfta kalması gerekirkeniyi not verip mezun ediyorsunuz. Bu da ne mantıklı, ne de yasal."

samanyolu-10170
30.01.2011, 19:47
iki afacan çocuk mahalleyi allak bullak ederlermiş dur durak bilmezlermiş,nerde cam kırılsa nerde birşey kaybolsa hemen akla bu iki afan gelirmiş..

günlerden birgün kiliseye ailelerinin zoruyla gitmek zorunda kalmışlar pazar ainine,papaz anlatmışta anlatmış anlatmışta anlatmış,derken konu tanrıya gelmiş papaz yükses sesle sormuş tanrı nere tanrı nerede ...

bizim afacanlardan biri diğerinin kulağına eğilerek şöyle demiş cabuk dışırı gel
beraber kiliseden dışarı cıkmıslar diğer çocuk merak ve heyecanla sormuş ne olduda cıktık dışarı..???

arkadaşı cevap vermiş
oğlum bu sefer durum ciddi tanrı kaybolmuş bizden biliyorlar kaçalımm.... :)

-мανι_lιdєя-
30.01.2011, 19:50
Bir gün bir baba oğlunu dua ederken duyar. "Allahım sen annemi, babamı, ablamı, ...ninemi ve beni koru" diye. Adam çocuğun dedesini unuttuğunu düşünür ama çocuğa bunu söylemez. Ertesi gün dedeyi araba ezer ve dede ölür. Bir kaç gün sonra baba yine duyar "Allahım sen annemi, babamı,ablamı ve beni koru" diye. Bu sefer nineyi unutur ve ertesi gün nine merdivenlerden düşer boynu kırılarak ölür. Bir kaç gün sonra çocuk yine dua eder "Alla hım sen annemi, ablamı ve beni koru" diye. Baba kendisinin unutulduğunu fark eder ve ertesi gün başına birşey gelmemesi için her adımını çok dikkatli atar. Aksam eve gelince karısına sorar "Hanım bugün ben işteyken neler oldu?" diye. Karısı "Bizde bir şey olmadı ama postacı öldü!!!". xD xD

Yani asıl babası postacıymış :D:D

depocu_74
30.01.2011, 20:57
;2051920']İnsanlığın ilk var olduğu dönemde, adamın biri şeytanı yakalamaya karar vermiş. Ancak bunun için 40 yıl Tanrı'ya ibadet etmesi gerekiyormuş. Karısıyla, dostlarıyla ve bütün dünyayla ilişkisini kesmiş, kendisini ibadete adamış. 40 yıl sora Tanrı, ibadetinin karşılığı olarak ona ağzı kapalı bir şişenin içinde şeytanı sunmuş.

Artık özgürmüş adam. Dünyada neler olup bittiğini görmek, nelerin değiştiğini öğrenmek için sabırsızlanıyormuş. Şişeyi karısına teslim etmiş, ona iyi sahip olmasını söylemiş ve dışarıya çıkmış.

Kadıncağız şeytanı çok merak ediyormuş.Ve merakına yenilip şişenin ağzını açıvermiş.

Açar açmaz da şeytan şişeden fırlayıp çıkmış ve gülmeye başlamış. "Merakına engel olamadın ve kocanın 40 yıllık emeğini boşa çıkardın" diye alay etmiş kadınla. "Yok canim" demiş kadın. "Sen hiç o şişenin içinde olmadın ki". "Nasıl olur?" diye haykırmış şeytan. "Sen de gördün. Şişeden çıktım ben!" "Hiç o şişenin içinde değildin, inanmıyorum buna. Nasıl küçücük şişeye girebilirsin ki?" Kafası atmış şeytanin . "Gireyim de gör!" demiş ve yeniden şişenin içine girivermiş. "İşte böyle."

Adamın şeytanı hapsetmesi 40 yılını, kadının ise yalnızca 5 dakikasını almış. Şeytan da söyle isyan etmiş Tanrı'ya: "TANRIM, MADEM KADINI YARATACAKTIN, O ZAMAN BENİ NEDEN YARATTIN?"

buda benden...
:) bu harika idi,madem kadın var beni neden yarattın hah hah

carpe-diem
02.02.2011, 17:09
Temel işten eve erken döner, kapıyı açıp salona girince ne görsün? Fadime çırılçıplak salonun ortasında yatıyor. Avazı çıktığı kadar kükrer:
— Uyyy! Bu ne haldur Fadime?
Fadime başlar ağlamaya, ağlarken de söylenmeye;
- Sen bağa mintan aldun... da ben ciymedum mi?
Tepesi atan Temel hışımla gardırobun kapağını açar, başlar ...içindekileri gösterip bağırmaya;
— Cözine dizune dursun Fadimeee!!!
— Aha!! Kırmızı mintan!
— Aha!! Pullu mintan!
— Aha!! Eteyi sulu mintan!
— Selamınaleyküm Osman!
— Aha!! Yeşil mintan!
— Aha !!!:)

huseyinov_musa
02.02.2011, 18:05
1.Qız nişanlısına deyir
- Mən səninlə evlənə bilmərəm sən çox xəsissən. Al bu da sənin nişan üzüyün.
Oğlan isə cavabında deyir
- Bəs qutusu hanı?

hahaha:D

nisce
02.02.2011, 23:26
-oğlum bütün sınavların 1 gelmiş ,söyle bakayım neden?
_hocam konuları tam anlayamadım
-oğlum senin 2 kulağın 2 gözün 2 ayağın var , beynin mi yok dinozormusun sen :D

ogununver81
02.02.2011, 23:30
Ben az önce yazdığım ( :))) süpermiş yaa teşekkürler :)))) diye bu mesaja cvp yazmıştım ama alakasız bir yere gitti nasıl olduysa :o

Ama fıkralar harbiden süper :)) herkeze teşekkür ;)

cok güzel hiç duymamıstım bu fıkrayı

ahmetyakut
05.02.2011, 18:18
Adamın birisinin,
Arabasının lastiği tam tımarhanenin önünde patlar...
Adam arabay...ı kenara zor yanaştırır.
Sonraki işlem malum...
Kriko, stepne, bijon anahtarı ve tekeri söker.
Ama söktüğü 4 adet bijon, yuvarlanıp yağmur mazgalına düşer.
Mazgal açılır gibi değil,
Bijonlar görünmüyor bile.
Adam bir sağına bakar, bir soluna bakar,çaresiz kaldırıma çöker.
Olayı en başından beri tımarhanenin demir parmaklıklı penceresinden izleyen bir deli, seslenir;
- Ula salaaak! Sen ne yapıyorsun orda öyle?
- Sorma birader,lastik patladı ve değiştirirken bijonları mazgala düşürdüm.
- Düşündüğün şeye bak! Diğer lastiklerden birer tane bijon çıkar. Hepsi 3 bijonlu olsun.
Seni, lastikçiye kadar idare eder.
Adam hemern denileni yapar.
Ve akıl hastanesindeki deliye seslenir:
- Senin ne işin var tımarhanede?
Cevap müthiştir....
- Biz burada delilik'ten yatıyoruz kardeşim, salaklık'tan değil..

ahmetyakut
10.02.2011, 21:57
Tahlil (http://www.facebook.com/album.php?aid=182467&id=258098514558)
Tahlil Temel hastaneye gider. Girişte birinin ağladığını görür. Yaklaşır ve sora...r:"Hayrola hemşerim? Neden ağlıyorsun?" Adam:"Kan
tahlili yaptırmaya geldim. Parmağımı kestiler." der demez bu sefer de
Temel hüngür hüngür ağlamaya başlar. Ne olduğunu anlayamayan adam
Temel'e sorar:"Hayırdır hemşerim. Sen niye ağlamaya başla...dın şimdi?" Temel cevap verir:"Ben idrar tahlili yaptırmaya geldim."

gonca-86
12.02.2011, 02:12
Kadının birinin aşağı yukarı aynı yaşlarda 10 tane oğlu varmış.Hepsiyle ayrı ayrı uğraşmamak için hepsini aynı anda okula yazdırmaya karar vermiş.
Gitmişler okula müdürün odasına.Okula kayıtları yapılacak.
Müdür.... nedir çocuklarının isimleri hanım?? diye sormuş.
Kadında Ali demiş.
Müdür ...yahu kadın hepsimi ali bunların demiş kadın evet müdür bey demiş.
Allah Allah peki zor olmuyormu yahu bu şekilde sizin için demiş müdür.
Kadında yoo aksine çok daha kolay.
Alii haydi yemeğeee diyorum hepsi birden hemen toplanıyorlar.
Alii haydi gezmeye diyorum hepsi birden hazırlanıp çıkıyorlar.
Alii haydi uykuyaa diyorum hepsi beraber uyumaya gidiyorlar demiş.
Yahu kadın pekii içlerinden herhangi birine hususi bir iş vereceğin zaman ne yapıyorsun demiş müdür.
Kadın cevap vermiş.O zaman soy isimleriyle çağırıyorum:D:D:D

zecemi
12.02.2011, 20:33
Bir işadamı, oldukça yoğun ve yorucu geçen bir seneden sonra tatile çıkmaya karar verir. Eşi de kendisi gibi meşgul olduğu için birlikte tatil yapacakları bir dönem ayarlamak zor olur. İspanya kıyılarında bir otel bulur ve bulduğu ilk uçakla oraya gider. Otele yerleşirken bir aylık bir rezervasyon yaptırır. Bir hafta kadar güzelce tatil yaptıktan sonra, bir akşam yemeğinde garson kendisine bir mektup iletir. Mektubu okuyan işadamı, tatilini geçirdiği otelin yöneticisinin yanına gider. "Ne yazık ki tatil sona erdi..." Yönetici şaşırır ve üzülür. "Ama beyefendi, bir aylık rezervasyon yaptırmıştınız, ne oldu böyle aniden?" İşadamı çaresiz bakışlarla cevap verir: "Evet bir ay kalacağım, ama tatil bitti. Karım işinden izin almayı başarmış ve iki gün sonra burada olacakmış..." :o:o:o:o:o:o:o:o:o

bune70
12.02.2011, 21:53
eline sağlık

carpe-diem
13.02.2011, 10:34
Karı koca kahvaltı yaparken kadın bi anda elindeki tavayı kocasının kafasına geçirir. Ne olduğunu anlamayan kocası şaşkınlıkla durumu sorar. :confused:
Kadın: dün pantolonunu yıkarken içinde üstünde Çiğdem yazan bir kağıt buldum. :mad:
Bunun üzerine kocası karıcım o gecen gün üzerine bahis oynadığımız atın ismiydi der.
Bu açıklamayı yeterli bulan kadın pürneşe içinde kahvaltısına devam eder. :o :)
İki gün sonra yine kahvaltıda bu sefer daha büyük bir tava ile kocasının kafasına öyle bir vurur ki koca bir kaç dakika kendini bilmeden masa üstünde yatakalmıştır. :eek:
Ayılınca karısına yine durumu sorar ve kadın cevap verir.

Dün senin at aradı... :D

alımert
13.02.2011, 10:38
Karı koca kahvaltı yaparken kadın bi anda elindeki tavayı kocasının kafasına geçirir. Ne olduğunu anlamayan kocası şaşkınlıkla durumu sorar. :confused:
Kadın: dün pantolonunu yıkarken içinde üstünde Çiğdem yazan bir kağıt buldum. :mad:
Bunun üzerine kocası karıcım o gecen gün üzerine bahis oynadığımız atın ismiydi der.
İki gün sonra yine kahvaltıda bu sefer daha büyük bir tava ile kocasının kafasına öyle bir vurur ki koca bir kaç dakika kendini bilmeden masa üstünde yatakalmıştır. :eek:

güzelmişş :D:D:D

elif4286
13.02.2011, 10:51
Genç kız dükkana girer ve sırnaşık tezgahtara sorar ; şu kurdelanın metresi kaça ? Sırnaşık tezgahtar yılışarak cevaplar bir öpücük tatlı bayan . Genç kız o zaman 10 metre alayım der . Sırnaşık tezgahtar heyecanlanarak hızlı hızlı sarar kurdelayı teslim eder ve kızın yüzüne bakmaya başlar . Genç kız teşekkür ederim der ve arkasında duran yaşlı bayanı işaret ederek hesabı babaannem ödeyecek der …

ekarslan
13.02.2011, 10:55
Kayserilinin birinin karısı ölmüş. Gazeteye ilan vermek için gitmiş. Ve şöyle yazdırmış. "Ayşe öldü üzgünüm" Gazeteci bakmış "6 kelime yazma hakkınız var daha 3 kelime daha yazabiliriz" demiş. Kayserili " Aynı parayamı" demiş. Gazetecide "evet" demiş. Yaz o zaman "Satılık Toyota var" :D:D:D

gonca-86
13.02.2011, 11:00

:D:DAayyy...Koptum yaaa:D:D

carpe-diem
13.02.2011, 14:13
Adamın biri elinde büyük bir bıçakla camiye dalar ve sorar:

-Aranızda Müslüman olan var mı?

Korkudan kimse bişey diyemez. Birazdan yaşlı bir adam ayağa kalkar:
...
-Ben müslümanım. Der.

Bıçaklı adamla yaşlı adam camiden çıkarlar. Adam dışarıdaki inek sürüsünü gösterip:

-Amca, şunları kurban edicem de ben beceremem yardım eder misin? Der.

Yaşlı adam baya bir hayvanı kestikten sonra 'ben yoruldum başka birini bul' der.

Adam bu sefer kanlı bıçakla yine camiye girer ve sorar:

-Aranızda başka Müslüman var mı? Az önceki adamı doğradığını düşünen cemaat çok korkar ve herkes aynı anda imama bakar, imam:

-Ne bakıyosunuz ulan iki rekât namaz kıldırdık diye hemen Müslüman mı olduk yüce İsa aşkına :D

aayşenur1
13.02.2011, 14:16
Hahaha:D:D:D:DSüpermiş saol:D:D

Börtü_Böcek
13.02.2011, 14:18
hheheheheh çok güzeldi ya çatladım :D:D:D

gonca-86
13.02.2011, 14:23
:DÖldüm yaa:D süpersiniz..:D

carpe-diem
13.02.2011, 14:34
Kayserilinin İneği Hastalanır inek öldü ölecek Allaha dualar etmeye başlar adaklar adar;

- Allahım ineğimi iyileştirirsen 10 gün oruç tutacam der,

Sabah Ahıra girer bakar inek iyileşmiş ayağa kalkmış, 10 gün oruç sözünü tutar
...
11. gün ahıra girer bakarki inek ölmüş

- Kafasını yukarı kaldırır ve

- Allahım hiç boşuna kandırdım deme der,

ben bu 10 günlük orucu Ramazan Ayından düşerim,

İneğide Kurbana sayarım :D

Börtü_Böcek
13.02.2011, 15:01
kayserili işte :D

carpe-diem
13.02.2011, 15:07
Bir albay, bir er, bir yaşlı kadın ve bir de genç kız trende ayni kompartımanda yolculuk etmektedir.
Tren bir tünele girip kompartıman karardığı zaman,
MUCUK bir öpücük sesi ve ardından ŞIIRRRAAAK!
Diye bir tokat sesi duyulur.
Tünelden çıktıktan sonra yaşlı kadın
"Aferin genç kıza Nasıl yapıştırdı tokadı" diye düşünmekte ve kafasını sallamaktadır.
Genç kız da "Zevksiz herif bu morukta ne buldu ki, bi de öpmeye kalktı ama kadın da iyi yapıştırdı " diye düşünmektedir.
Albay ise "Ulan bizim esoglusu er, kızı öptü.
Tokadı biz yedik" diye yanarken er de içinden şöyle düşünmektedir:
"He he. Aferin lan bana. Elimi öpüp nasıl yapıştırdım tokadı albaya...

Börtü_Böcek
13.02.2011, 15:14
heheheh akıllıymış yediği dayakların acısını çıkarmış :D:D

carpe-diem
13.02.2011, 15:16
Hemde Albay'dan çıkarmış :p

aayşenur1
13.02.2011, 15:18
Hihiihiih paylaştıklarının hepsi çok komikmiş:D:D

Börtü_Böcek
13.02.2011, 15:20
yok mu bir fıkra daha :D

carpe-diem
13.02.2011, 15:22
Ama hepsini bugün yazarsam yarına bişey kalmaz
Neyse bakayım başka ne varmış :)

aayşenur1
13.02.2011, 15:30
Bi fıkrada benden.....

Temel ile Dursun bir inşaatta çalışıyorlarmış. İnşaat yıkılmış, Temel' de inşaatın

altında kalmış. Kurtarma ekipleri Temel'i bulup, enkazdan çıkartmış. Bakarlar ki

Temel'in kulağı kopmuş. Hemen arayıp bulmuşlar. Temel bakmış kulağa ve yüzünü

buruşturarak: " Bu benim kulağım değil, benim kulağımın arkasında kalem vardı" :D:D:D

carpe-diem
13.02.2011, 15:38
Papa makam otosuyla Roma'da dolaşmaktadır.
Bir süre sonra canı sıkılır ve şöföre durmasını söyler.
Soförü arkaya geçirir ve arabayı kendisi kullanmaya başlar.
Araç kullanmanın zevkine varınca hız yapmaya başlar.
Hız sınırını aşınca da tabi ...ki radara yakalanir.
Trafik polisi çevirir, arabayı kenara çeker.
Polis arabanın penceresine eğilince afallar ve durumu merkeze aktarmak için telsizine davranir.
- Amirim bir oto çevirdim, ama içinde çok büyük bir adam var. Ne yapayim?
- Vali mi? :confused:
- Daha büyük.
- Başbakan mı? :confused:
- Hayır daha büyük.
- Amerika Başkanı mı? :confused:
- Hayır daha büyük.
- Daha büyük kim var oğlum? :mad:
- Bu adam kim bilmiyorum ama makam soförü Papa :eek: :eek:

Börtü_Böcek
13.02.2011, 15:48
:D:D allahım bu kadarmı olur :D

aayşenur1
13.02.2011, 15:52
Bi fıkrada benden.....

Temel ile Dursun bir inşaatta çalışıyorlarmış. İnşaat yıkılmış, Temel' de inşaatın

altında kalmış. Kurtarma ekipleri Temel'i bulup, enkazdan çıkartmış. Bakarlar ki

Temel'in kulağı kopmuş. Hemen arayıp bulmuşlar. Temel bakmış kulağa ve yüzünü

buruşturarak: " Bu benim kulağım değil, benim kulağımın arkasında kalem vardı" :D:D:D

Bi sayfa arkada kaldı:o

müzeyyen01
14.02.2011, 08:36
bir tanede ben eklemek istiyorum.. umarım paylaşılmamıştır:)

Serçenin biri bir bahar günü uçuyormuş. Bir anda farketmiş ki karşıdan Motorsikletli bir adam geliyo. Her ikisi de çarpışmayı engellemek için ellerinden geleni yapmışlar… ama nafile…. Serçe ‘çotaaank’ diye kaska çarpıp düşmüş.. motorcu koşmuş serçenin yanına. Serçe baygın yatıyo.. kıyamamış bırakamamış yolda; almış getirmiş eve. Eskiden kalma bi de kafesi var evde.. baygın serçeyi kafesin içine güzelce yerleştirmiş.. yanına da az biraz su az biraz ekmek koymuş vurmuş kafayı yatmış…. Bizim serçe bi müddet sonra ayılmaya başlamıs.. Daha tam seçemiyo ortalığı.. hafif bulanıklık var yani… Bi bakmış ki parmaklıkekmek su falan var bulunduğu yerde… Birden dank etmiş vaziyet: hadddiiii lan görüyor musun motorcuyu öldürmüşüz …! :D:D

oylum1970
14.02.2011, 08:56
Kayserilinin İneği Hastalanır inek öldü ölecek Allaha dualar etmeye başlar adaklar adar;

...

SÜPERMİŞŞŞŞ ÇOK GÜLDÜMMMM

suleyman025672
14.02.2011, 09:03
Bi hoca varmış derse yeni girmiş ve çocuklara aranizdaki gerizekalilar ayağa kalksın demiş kimse kalkmamış hoca yine sormuş aranızdaki gerizekalılar ayağa kalksın demiş ve bu defa bi çocuk ayağa kalkmış sen gerizekalımisin demiş hoca. Çocuk da yok siz ayakta teksiniz içime dert olduda ondan kalktım demiş:):)

müzeyyen01
14.02.2011, 09:05
Kari koca kahvalti yaparken kadin bi anda elindeki tavayi kocasinin kafasina gec...irir. Ne oldugunu anlamayan kocasi saskinlikla durumu sorar.
Kadin: dün pantalonunu yikarken icinde üstünde Cigdem yazan bir kagit buldum.
Bunun üzerine kocasi karicim o gecen gün üzerine bahis oynadigimiz atin ismiydi der.
Bu aciklamayi yeterli bulan kadin pürnese icinde kahvaltisina devam eder.
iki gün sonra yine kahvaltida bu sefer daha büyük bir tava ile kocasinin kafasina öyle bir vurur ki koca bir kac dakika
kendini bilmeden masa üstünde yatakalmistir.
Ayilinca karisina yine durumu sorar ve kadin cevap verir.

Dün senin at aradi ... :D:D:D:p

[semragem]
14.02.2011, 09:07
[quote=carpe-diem;2248328]Kayserilinin İneği Hastalanır inek öldü ölecek Allaha dualar etmeye başlar adaklar adar;

...

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
BAYILDIM BU FIKRAYA ÇOK GÜLDÜRDÜ BENİ YAZANANIN ELİNE SAĞLIK...POFUCUK:)

depocu_74
14.02.2011, 09:27
Fare bir peynir kokusu duyup, kafasını dışarı uzatmıştı. Fakat bunun kedinin tuzağı olabileceğini düşünüp dışarı çıkmadı. Bekledi ve biraz sonra "miayv" diye bir ses duydu.
Ertesi gün de peynir kokusunu aldı ve "miayv" sesini duydu, yerinden çıkmadı.
Sonraki gün "havhav" diye bir ses duydu ve kedinin ortalarda olmadığını anlayarak dışarı çıktı.
Çıkmasıyla pençe yemesi bir oldu. Kedinin tuzağına düşmüştü. Kedi yerde baygın yatan fareyi yavrusuna gösterip izahat verdi:
"Bak yavrum, sana dememiş miydim, ikinci lisan gibisi yok diye."
.................................................. .................................................. ..............................
Padişah ile vezir tartışmaya başlamış. Padişah vezire,
"En büyük ve en güçlü olan benim. Sen benim emrimdesin!" demiş. Vezir,
"Hayır ben büyüğüm. Ordunun başında ben savaşıyorum, sen sadece mühür basıyorsun," diye itiraz etmiş. Tartışma uzayınca padisahla vezir, bir çobanın yanına gitmişler ve konuya hemen girmemek için çobana sormuşlar:
"Senin koyunun mu büyük, ineğin mi?"
Çoban şaşırmış;
"İneğim," demiş.
"Keçin mi büyük, öküzün mü?" Çoban;
"Öküzüm tabii," deyince, asıl soruyu yöneltmişler çobana:
"Söyle bakalım, padişahın mi büyük, vezirin mi?"
Çoban hiç düşünmeden yanıt vermiş:
"Vallahi ben bu hayvanları tanımıyorum!"
.................................................. .................................................. ........................
Uçak dünyanın en kalabalık hava meydanlarından biri olan Londra Heathrow'a yaklaşırken hoparlörlerden pilotun sesi duyuldu.
"Sayın yolcular, biraz sonra Londr'ya inmiş olacağız. Londra da hava hafif yağmurlu ve sıcaklik..."
Tam o sırada pilottan:
"Aman tanrim!" diye korkunç bir feryat duyuldu ve yolculara bir asırmış gibi gelen üç beş saniye boyunca hiçbir ses çıkmadı. Biraz sonra pilot tekrar konuşmaya başladı.
"Sayın yolcular demin sizleri çok korkuttuğum için özür dilemek istiyorum. Ama hostes yanlışlıkla üstüme koca bir fincan sıcak kahve döktü. Canım çok yandı. Hele pantolonumun önünü bir görseniz..."
Bu sırada arka sıralardandan bir yolcu bağırdı:
"Hele sen bizim pantolonların arkasını bir görsen..."
.................................................. .................................................. ......................
Yolcular uçağın yanında otobüsten inmişler, uçağa binerken bir bakmışlar uçak şirketinin minibüsü yanlarında durmuş. İçinden kaptan pilotla, yardımcı pilot inmişler. Yolcular fena halde şaşırmış.
Kaptan pilotun elinde bir beyaz baston. Kolunda üç noktalı bant. Yardımcı pilotun elinde bir köpek tasması. Tasmanın ucunda bir Köpek. Sağa sola çarparak öyle ilerliyorlar uçağa. "Saka herhalde," deyip geçmiş yolcular, uçağa binmişler.
Uçak pistte hızla ilerlemeye başlamış. Hızlandıkça yolcular endişelenmeye başlamış. Pistin sonu hızla yaklaşmaya başlamış. Uçak hızlanmış hızlanmış... Bazı yolcular paniklemiş dua etmeye başlamışlar. Uçak son hıza ulaşmış. Bu arada pistin sonuna da ulaşmış. 10 metre sonra betonun bitip cimlerin başladığı gören yolcular dehşet içinde çığlığı basmışlar. Tam o anda kaptan pilot levyeyi sonuna kadar çekmiş, uçak tam pist biterken tekerleklerini yerden kesmiş.
Kaptan pilot kokpitte arkasına yaslanmış. Derin bir nefes almış, yardımcı pilota dönmüş: "Biliyor musun?" demiş, "Bir gün çığlık atmayacaklar ve hepimiz öleceğiz!
.................................................. .................................................. ...................

Adamın biri hipermarketin manav bölümünde satıcıyı ikna etmeye çalışmaktadır:
"Kivi alacağım, fakat yarım istiyorum..."
Satıcıyla olurdu olmazdı tartışmasına girerler, en sonunda satış elemanı müdürüne soracağını söyleyerek içeri gider, müdüre olayı anlatmaya koyulur:
"Patron, hayvanın biri geldi, kivinin yarısını almak istiyor, ne diyeyim?"
Lafını bitirir bitirmez arkasında birisi olduğunu farkeder, dönüp baktığında kivi isteyen müşteriyle karşılşır ve bozuntuya vermeden devam eder:
"Bu beyefendi de diğer yarısını istiyor kivinin..."
Müdür "tamam" der. Müşteri gittikten sonra müdür satış elemanını yanına çağırır:
"Akıllı bir adama benziyorsun. Düştüğün zor durumdan kendi başına kurtulmayı bildin. Nerelisin sen?"
Satıcı:
"Yeni Zelandalıyım."
"Neden geldin peki Amerika'ya?"
"Orada iki çeşit insan vardır: fahişeler ve rugby oyuncuları"
"Benim karım da Yeni Zelandalı."
"Karınız hangi takımda oynuyordu efendim?"

ahmetyakut
15.02.2011, 15:28
çok güzel kızıl saclı bir bayan doktorun muayenehanesine girer ve her yerinin ço......k ağrıdığını söyler.

- doktor,'imkansız insanın her yeri ağrımaz, lütfen ağrıyan yerlerinizi gösterin bana'.

kızıl saçlı bayan işaret parmağını uzatır sol göğsüne bastırır ve çığlık atar, sonra dirseğine bastırır bu sefer daha fazla acıyla bağırır. dizine bastırır ve çığlık atar, ayak bileğine bastırır aynı şekilde. neresine dokunsa çığlık atmaktadır.

- doktor, 'gerçek kızıl değilsiniz değil mi?

- bayan 'evet, kızıl değilim, aslında sarışınım'

- doktor 'tahmin etmiştim zaten, sadece işaret parmağınız kırık'

ahmetyakut
17.02.2011, 18:55
Bir Beşiktaşlı, bir Fenerbahçeli ve bir Galatasaraylı Arabistan'da yasak olmasın...a rağmen bir otelde içki içerken yakalanır.
Mahkemeye çıkarılırlar.
Karar İDAM!
Bizimkiler itiraz ederler ve karar ömür boyu hapis cezasına çevrilir. Ama o gün bayrama denk geldiği için Kral Hazretleri ömür boyu hapsi kaldırıp hepsine 20 kırbaç cezası verir.
Bizimkileri sempatik bulduğu için de bir kıyak daha yapıp herkese acıyı hafifletmek için bir istek hakkı tanır.

Beşiktaşlı, "Sırtıma bir yastık bağlayın" der. 10 kırbaçtan sonra yastık paramparça olur ve pek fayda etmez.

Uyanık Fenerli bunu görünce, "Sırtıma iki yastık bağlayın" der. Ama iki yastık bile 20 kırbaca dayanmaz.

Sıra Galatasaraylıya gelince Kral, "Bak Galatasaraylı seni severim... Bu yüzden sana iki istek hakkı veriyorum" der...

Galatasaraylı bunun üzerine "O zaman bana 40 kırbaç vurulsun" deyince herkes şaşkına döner.
Kral Hazretleri;
"Peki ikinci isteğin nedir?" diye sorar...
Galatasaraylı pis pis sırıtır ve ekler; "Fenerliyi sırtıma bağlayın " ...... :))

Börtü_Böcek
17.02.2011, 18:58
hehehehehe biliyorum bunu süper bi fıkra :D

duru30
17.02.2011, 19:20
:) Tabikide düzenleme yapmadan yazmıyoruz.:):)

Temizlikçi bir kadın dışardan ilkokul diploması almak için sınava girer.
Tabiat bilgisi soruları ve cevapları şöyle:
Soru : Mide ne iş yapar?
Cevap : Sindirim yapar, yediklerimizi öğütür
Soru : Akciğer ne iş yapar?
Cevap : Solunum yapar. Bizi yaşatır.
Soru : Kalp ne iş yapar?
Cevap : Dolaşım yapar.
Soru : Beyin ne iş yapar?
Cevap : Bizim apartmanda kapıcılık yapar:D

süperdi yaaa halen gülüyorum :D

depocu_74
18.02.2011, 08:30
Fransız, Alman ve Türk, müzedeki "Âdem ile Havva Cennette" tablosuna bakarken, A...lman:
- Vücutlarının kusursuzluğuna bakarsak bunlar mutlaka Alman’dır!.
Fransız hemen karşı çıkmış:
- Hayır! Havva'nın güzelliği ve Âdem’in yakışıklılığına şöyle bir bakın! Bunlar olsa olsa Fransız’dır, deyince, Türk karşı çıkar:
- Bunlar kesin Türk! Şöyle baksanıza!! Üstte yok, başta yok, yiyecek olarakda elmadan başka bir şeyleri yok!!! Ama hala kendilerini cennette sanıyorlar.

suleyman025672
21.02.2011, 10:41
Seneler önce bir seyyah küçük bir şehre gelmişti.
O zamanın adabına göre kendini ''Tanrı misafiri'' diye adlandıran kişilere kapılar ardına kadar açılırdı.Biri kapınızı çalıp da ''Tanrı misafiriyim'' dediğinde onu evinize davet etmeniz, karnını doyurmanız ve yatacak bir yer temin etmeniz beklenirdi.
Seyyah,ahâliden bir grupla karşı...laştı.''Bana bu gecelik kalacak yer verecek bir cömert var mı aranızda? Sabah yolculuğuma devam edeceğim'' dedi.
Ahâli, ''evet, misafirleri yediren içiren biri var.Orada kalırsanız,karnınızı doyurur,yatacak yer verir ve size çok nâzik
davranır,fakat sizi uyarmamız lazım, bu adamın çok garip bir huyu vardır.Sabah olunca oradan ayrılmadan önce misafirleri çok kötü pataklar'' dediler.
Mevsim kıştı ve havada çok soğuktu.Seyyah, ''Vallahi geceyi bu soğukta aç karnına sokakta geçiremem.Gidip o adamın evinde kalacağım, karnımı doyurup sıcak bir odada uyuyacağım, sabah ister döver ister söver umurumda değil'' dedi.
Seyyah, bahsi geçen cömert adamın evine gidip kapıyı çaldı,son derece nâzik bir adam kapıyı açtı.Seyyah, Tanrı misafiri olduğunu söyleyince, adam kendisini hemen içeri davet etti ve seyyaha evindeki en güzel yeri ve en iyi yastıklarını verdi.Seyyah, ''Eyvallah'' dedi.(''Eyvallah'', ''İstediğiniz gibi'' demektir. Tam manası ise ''Allah'ın dilediği gibi'' demektir. ''Eyvallah'', Allah'tan geldiğini unutmayarak, hayır veya şer, iyi veya kötü bize verilen her şeye razı olduğumuza işarettir.)
''Daha rahat etmenizi temin maksadıyla sırtınıza bir yastık daha koyabiir miyim?''
''Eyvallah.''
''Aç mısınız?''
''Eyvallah.''Ev sahibi mükellef bir sofra donattı ve seyyahı bir güzel doyurdu,daha sonrada biraz daha isteyip istemediğini sordu.
''Eyvallah.''
''Kahve alır mısınız?''
''Eyvallah.''
''Yatağınızı yapayım mı?''
Eyvallah.''
Ev sahibi son derece rahat bir yatak hazırladı ve içine kuş tüyü yastıklar koydu.
Uyumadan önce biraz su ister misiniz?''
''Eyvallah.''
Ev sahibi sabah seyyahtan önce uyandı ve kahvaltı ister mi diye sordu,
''Eyvallah.''
Adam yine mükellef bir sofra donattı.
Kahvalti bittikten sonra seyyah gitme vaktinin geldiğini farketti.Duyduğu hikayelerden sonra başına gelmesi muhtemel akıbetten tedirgin olmuştu. Hem de ev sahibi, seyyah için neredeyse bir gün hizmet etmişti. Korka korka ''Müsadenizle şimdi ayrılmak istiyorum'' dedi.
Ev sahibi yine son derece nâzik bir şekilde , ''Eyvallah dedi ve, '' paranızın olmadığını tahmin ediyorum,size biraz para vermeme müsade eder misiniz?'' diye sordu.
''Eyvallah.''
Ev sahibi seyyaha on altın verdi. Bunun üzerine seyyah , '' şimdi yiyeceğim dayağın haddi hesabı olmasa gerek!'' diye düşündü kendi kendine.
Ev sahibi kendisini kapıya kadar geçirdi ve ''Allah'a emanet olunuz.Allahaısmarladık'' dedi. Şaşıran seyyah, ''Bağışlayın anlayamadım? Ortalıkta dönen çok yersiz bir dedikodu var.Siz şimdiye kadar tanıdığım en cömert insansınız.Ahâli , sizin misafire çok cömert davrabdığınızı fakat sabah giderlerken onları çok kötü dövdüğünüzü söylüyorlar. Sizin böyle bir şey yapmadığınızı, bunun bir kuru iftira olduğunu ve harika bir ev sahibi olduğunuzu gidip herkese yayayım mı?'' dedi.
Ev sahibi, ''Hayır, hayır... Anlattıkları tamamen doğrudur.''
Şaşıran seyyah, ''Fakat beni dövmediniz dedi.
Ev sahibi de, ''Ama siz çok farklıydınız. Diğer misafirlerimin hepsi de bana sıkıntı oldular. Onlara evdeki en güzel yerimi tahsis edince, ''Yok, yok siz orada oturun, ben böyle rahatım derler. Kahve teklif edince,''Bilemiyorum, size sıkıntı vermek istemiyorum'' derler. Yemek vermeye kalkıştığımda ise, ''Yok canım, size zahmet olmasın!'' derler.Böyle nimet bilmezleri tabii ki döverim!'' dedi..

Börtü_Böcek
21.02.2011, 19:59
çünkü adamın bereketine mani oluyolardı oda onları dövüyodu :cool::cool:

carpe-diem
25.02.2011, 16:02
Kadının biri bir akşam “Ah, ah” demiş,

"Eskiden Cuma akşamları oğullar analarına ana gel seni everelim derlermiş...”
“Yine mi ana” diye çıkışmış büyük oğlan, “Bıkmadın mı daha?”
“Ne yine mi” demiş kadın, “Ali Veli, üç de ondan evveli, Recep, Şaban, Ramazan, bir de rahmetlik baban, koca mı gördü bu garip anan?” :D

Börtü_Böcek
26.02.2011, 21:52
Kadının biri bir akşam “Ah, ah” demiş,

"Eskiden Cuma akşamları oğullar analarına ana gel seni everelim derlermiş...”
“Yine mi ana” diye çıkışmış büyük oğlan, “Bıkmadın mı daha?”
“Ne yine mi” demiş kadın, “Ali Veli, üç de ondan evveli, Recep, Şaban, Ramazan, bir de rahmetlik baban, koca mı gördü bu garip anan?” :D

puheheheh aşqomuda koyup geçmiş bu :D:D:D

depocu_74
27.02.2011, 10:22
puheheheh aşqomuda koyup geçmiş bu :D:D:D
beni karıştırma böceemm :p:p

Biri kadın biri erkek iki kahraman heykeli, birbirlerine bakar durumda parkta dururlarmış; ta ki günün birinde bir melek cennetten gelene kadar.
"Sizler iyi ve örnek heykeller oldunuz. Bu yüzden ben de size özel bir hediye vereceğim. Yarım saat için sizi
canlandıracağım, siz de bu süre içinde ne isterseniz yapabileceksiniz," demiş.
Melek ellerini çırpar çırpmaz heykeller canlanmış. Birbirlerine biraz utanarak yaklaşmışlar, sonra da hızla parktaki çalılıkların arkasına koşmuşlar.
Kısa bir süre sonra çalılıkların arkasından gülüşmeler, kahkahalar duyulmuş, çalılar sallanmış.
On beş dakika sonra, çalılıklardan çıktıklarında ikisinin de yüzünde geniş bir tebessüm varmış.
"On beş dakikanız daha var," demiş melek, gözlerini anlamlı anlamlı kırparak.
Kadın heykelin yüzündeki tebessüm biraz daha yayılmış ve erkek heykele dönüp, "Harika! Ama bu sefer güvercini sen tut, ben kafasına yapayım."

kelebek_kon74
27.02.2011, 10:35
güzel bir fıkraymış pazar sabahı neşendim tşk ark.

hansubutay
27.02.2011, 11:01
Azrail Temel’in canını almak için gelir. Temel'se Azrail'den kurtulmak için hemen bir çare bulur.

İşaret parmağını ağzına sokar ve "aguk guguk" sesleri çıkartarak bebek taklidi yapar.

Azrail durumu anlayıp Temel’in oyununu bozmak istemez ve gider.

Azrail ertesi gün Temel’i almak için geldiğinde Temel’in kendisine bir emzik bile aldığını ve yerlerde emeklediğini görür ve Temel’e seslenir:

- Temel, gel attaaaa gideceğiz...

hansubutay
27.02.2011, 11:06
Yolculuktan dönen Idris, kahvede oturanlara sordu :
- Yahu pizum Temel nasil öldi?
- Kalpten cittu, dediler.
- Vasiyetu filan var miydu?
- Var idu. "Beni denize gömün" demis idu.
- Cömdünüz mü?
- Cömdük amma, mezarinu kazarken çok kayip verduk...

warehouseman_74
27.02.2011, 11:59
arkadaşım ardarda mesaj yazmak (flood) yasaktır,ceza alırsın
hem yazdığın fıkralara biraz daha özen göster lütfen

hilaldamla
27.02.2011, 12:39
ingiliz fransız temel bir otel e giderler.Otelde örümcrkli,böcekli,karıncalı oda vardır.İngiliz ben böceklerden korkmam der gider korkar kaçar.Fransız ben örümceklerden korkmam der gider korkar kaçar.Temel ben karıncalardan korkmam der gider odada bir gece kalır.Garson gelir karıncalar nerde diye sorar temel karıncaların birisini öldürdüm diğerleri cenaze namazına gitti der :D:D:D

Börtü_Böcek
27.02.2011, 12:44
[quote=depocu_74;2303682]beni karıştırma böceemm :p:p
quote]
ama tıpkısının aynısı sen böceemm :D

ahmetyakut
05.03.2011, 15:04
Temel akşam eve gelmiş Fadime boynuna sarılarak
karşılamış onu.
'Temel'um har...ika bir haberim var. Bir ay geciktim.
Herhalde bir bebeğimiz olacak, Doktor bu sabah test yaptı.
Sonucunu alana kadar lütfen kimseye öylemeyelim!'
demiş heyecanla.
Ertesi sabah Trabzon Elektrik idaresinden bir görevli son
faturayı ödemedikleri için kapıyı çalmış:
'Siz Fadime misiniz? Biliyor musunuz bir aylık
gecikmeniz var.'
'Bir aylık gecikmem olduğunu siz nereden
biliyorsunuz?' demiş Fadime hayretle.
'Bu dosyalarımızda açıkça görünüyor.'
'Ne? Dosyalarınızda mı?'
'Kesinlikle!'
'Beyefendi, bu gece eşimle bu konuyu
görüşürüm!' demiş.
Fadime korkuyla ve akşam olanı biteni Temel'e
anlatmış. Temel ertesi sabah kızgın bir boğa gibi
Trabzon Elektrik idaresine dalmış:
'Neler oluyor
burada? Karim bir dosyadan bahsetti. Aylık gecikmesi ile
ilgili!' diye bağırmış Temel.
'Sakin olun. Ciddi birşey değil!' demiş memur.
'Bu gecikme için bize borçlusunuz!'
'Size borçlu muyum? Ya ödemezsem?'
'O zaman sizinkini kesmek zorunda kalacağız!'
'Ama o zaman Fadime ne
yapacak?'
'Bilmiyorum!' demiş memur. 'Hanımefendi artik
mumla falan idare eder...

filiz_
05.03.2011, 15:46
:) ASKER N'APMAZ?
Komutan içkiyi yasakladı ve duvara "Alkol öldürür" diye yazdırdı. Ertesi sabah, bu yazının altına bir cümle eklenmişti: "Asker ölümden korkmaz".

Börtü_Böcek
06.03.2011, 00:52
:) ASKER N'APMAZ?
Komutan içkiyi yasakladı ve duvara "Alkol öldürür" diye yazdırdı. Ertesi sabah, bu yazının altına bir cümle eklenmişti: "Asker ölümden korkmaz".

heheh güzeldi :D:D

suleyman025672
06.03.2011, 07:32
1.Dolmuş seyr-ü sefer halinde, gün sevgililer günü...
Radyodaki DJ güzellik olsun diye,
"Bu gün sevgililer günü.
Hadi yanınızdaki o güzel insanın elini tutup, gözlerinin içine bakarak seni seviyorum deyin", deyince dolmuştaki çiftler DJ'nin isteğine uydular.
Bu arada ön koltukta tek başına oturan adam, şöyle çevreyi kolaçan ederken, gözü şöföre takıldı..
Şöförden tepki, "Sakın aklından bile geçirme..2.Arkadaş evde bangır bangır müzik dinlerken, evin annesi de elektrik süpürgesi ile ortalığı süpürüyormuş.
Kızıl kıyamet ortam...
Bir süre sonra oğlan müziğin sesini kısınca şu durum ortaya çıkmış...
Süpürge çalışmıyor ve anne, yarım saattir boşu boşuna dönüp duruyor..3. Bayanın biri, marketin reyonunda çalışanlara aldırmadan, bütün meyvelerden tek tek alarak tadıyor... Görevli en sonunda dayanamıyor, kadının yanına yaklaşıp,
"Abla, kapruz da keselim mi?"

Börtü_Böcek
06.03.2011, 11:22
heheheh güzeldi sülüman :D:D aklından bile geçirme :D:D:D:D

suleyman025672
06.03.2011, 11:28
heheheh güzeldi sülüman :D:D aklından bile geçirme :D:D:D:D

Ben sabah sabah gülmekten yıkıldım........:)

Börtü_Böcek
06.03.2011, 11:32
Ben sabah sabah gülmekten yıkıldım........:)
yokmu daha ekle barim iyi oluyo :D

filiz_
07.03.2011, 22:47
:) AYNADAKİ ADAM!

Temel aynalı sigaralığından bir tane sigara çıkarmış, o anda gözü aynaya takılmış; - ula dursun demiş,
- Ha bu aynadaki adam baa tanıdık geliy demiş.
Dursun aynayı temelden almış, şöyle bir bakmış,
- ula salak demiş
- tabi tanıdık gelir bu benim ............

Börtü_Böcek
07.03.2011, 22:49
hehehe kim kimden salak :D

filiz_
07.03.2011, 23:05
:) OLMAYANA ERGİ
Kamyonunu jandarma karakolu önünde durdurup nöbetçi ere sordu: - Bu dolaylarda siyah inek bulunur mu? - Yoktur. Büyük siyah köpek filan var mı? - Hayır. Siyah at? - O da yok. - Eyvah!.. Demek ki ezilen köyün papazıydı!

Börtü_Böcek
07.03.2011, 23:08
:) OLMAYANA ERGİ

Kamyonunu jandarma karakolu önünde durdurup nöbetçi ere sordu: - Bu dolaylarda siyah inek bulunur mu? - Yoktur. Büyük siyah köpek filan var mı? - Hayır. Siyah at? - O da yok. - Eyvah!.. Demek ki ezilen köyün papazıydı!

hehhehe güzeldi :D

filiz_
07.03.2011, 23:13
( tşkler :))

Bir adam, arkadaşı ile yolda giderken elindeki çakısı ile parmağını kesti. Biraz ötede sağlık ocağı vardı. Adam:
- Ben şurada pansuman yaptırayım, dedi.
İçeri girince karşısına iki kapı çıktı. Birinde Hastalıklar, ötekinde Yaralar yazılı idi. Yaralar kapısından girdi. Yine önünde iki kapı vardı. Birinde Et ötekinde Kemik yazıyordu. Et kapısından girdi. Yine iki kapı çıktı karşısına. Birinde önemli, ötekinde önemsiz yazıları vardı. önemsiz kapısından girince kendini sokakta buldu. Arkadaşı sordu:
- Nasıl iyi baktılar mı?

hatemel
08.03.2011, 11:05
Karısını öldürüp yeni yaptırdığı evin temeline gömen adamdan şok itiraf:
Valla ben suçsuzum,karımın isteğini yerine getirdim'dedi ve ekledi 'evi benim üzerime yap dedi bende öyle yaptım..'

kristalvazo
08.03.2011, 11:08
Karısını öldürüp yeni yaptırdığı evin temeline gömen adamdan şok itiraf:
Valla ben suçsuzum,karımın isteğini yerine getirdim'dedi ve ekledi 'evi benim üzerime yap dedi bende öyle yaptım..'
çok komikmiş:D

warehouseman_74
08.03.2011, 11:51
Adamın biri ölüp cennetin kapısına gelir. Cennetin başmeleği durdurur onu.
- Seni içeri almadan önce sorularıma cevap vermelisin? Hayatın boyunca tam anlamıyla iyi bir iş yaptın mı? Adamcağız uzun uzun düşünür, hafızasını zorlar, ama ne yazık ki yaptığı iyi bir şeyi hatırlayamaz. Melek tekrar sorar. -Peki, hiç cesaret gerektiren bir şey yaptın mı, hayatında?
Adam hemen atılır:
-Yaptım, tabii!
-Anlat bakalım, neymiş bu cesur iş?
Adam anlatmaya başlar:
-Ben futbol hakemiydim. İstanbul'da bir iki büyük takım arasında bir maç yönetiyordum. Maçın son dakikasında evsahibi takım aleyhine penaltı çaldım.
-Vay canına, gerçekten cesurmuşsun sen, hadi geç bakalım!
Cennetin kapıları açılır. Bizim hakem tam geçecekken, melek merak eder:
-Ne zaman olmuştu bu maç?
-Aşağı yukarı üç dakika oluyor... :D:D:D
.................................................. .................................................. ............................
Adamın biri yabancı bir şehirde, bir evin kapısını çalarak şu ricada bulunur:
-Pek susadım, buralarda su bulamadım, lütfen bana bir bardak su verir misiniz?
Kapıyı açan çocuk, adamın yüzüne bakarak, kısa bir tereddütten sonra:
-İstersen ayran getireyim, der.
Adam bu teklifi teşekkürle kabul ettikten az sonra, çocuk bir çanak ayran getirir.
Adam ayranı içtikten sonra çocuk:
-İstersen daha getireyim, der.
-Zahmet olur yavrum.
-Hayır, zaten bu ayranın içine fare düştüğü için nasıl olsa dökecektik!
Bunun üzerine, adam iğrenerek, elindeki ayran çanağını hiddetle yere atıp parçalayınca, çocuk feryadı koparır :
-Anne, kapıdaki adam köpeğin çanağını kırdı!
.................................................. .................................................. .........................
Rahmetli Neyzen Tevfik, her gün bol miktarda içki içerdi. Üstat bir gün nasılsa, Yeşilay cemiyetinin tertiplediği bir konferansta bulunmuştu. Doktor konuşmayı şöyle bitirdi:
-Sayın dinleyiciler. Sözlerime son verirken şunu da ilave etmek istiyorum: İçtiğiniz her kadeh ömrünüzü bir gün olarak eksiltir. Bu, tıbben, ilmen tesbit edilmiştir.
Doktor kürsüden ayrılırken Neyzen Tevfik çığlığı basar:
-Off! Yandım dostlar, öldüm!
Yakınında bulunanlar, teleşle, heyecanla sorarlar:
-Aman üstat, hayrola, ne oldu birden?
-Ne mi oldu? Doktorun sözlerini dinledikten sonra, bir de hesapladım ki ben öleli kırk yıl olmuş...

.................................................. .................................................. ........................

Beyaz göçmen Kanada'nın uçsuz bucaksız ormanlarında bir kulübe yapmış, kışa hazırlanıyordu. Bir gün odun keserken yanından bir Kızılderili geçti.
"Hey Kızılderili", diye seslendi, "Bu kış nasıl olacak?"
"Soğuk!" dedi Kızılderili ve yoluna devam etti.
Yerlilerin doğa bilgisine büyük güven duyan göçmen epey endişelendi ve her ihtimale karşı daha fazla odun kesti.
Akşam Kızılderili tekrar geçerken, "Hey arkadaş," diye bir kez daha seslendi. "Kış gerçekten çok mu soğuk geçecek?"
"Çok hem de çok soğuk," dedi Kızılderili ve yoluna devam etti.
Göçmen fena halde korkmuştu. Çılgınlar gibi odun kesip istifledi. Ertesi sabah Kızılderili seslendi:
"Bu kış, insan oğlunun hiç yaşamadığı kadar soğuk olmak!"
Bütün gece odun durmadan odun kesip bitkin düşen göçmen, "Nereden biliyorsun?" diye sordu.
Kızılderili cevap verdi:
"Eski bir Kızılderili sözu var. Beyaz adam çok odun kesmek, kış çok çok soğuk geçmek"
.................................................. .................................................. ..........
Bir imam, bir haham ve bir papaz ormanda geziyorlarmış. Bir gölün kenarına gelmişler. Hava sıcak mı sıcak. Bakmışlar çevrede de kimse yok, soyunup göle girmişler. Çıktıklarında bir bakmışlar ki kıyafetleri ortada yok. Aramışlar taramışlar ama bir türlü bulamamışlar.
Sonunda haham, "Benim evim ormanın içinde. Benim eve gidelim, ben size giyecek bir şeyler veririm," deyince beraber ormanın içinde anadan üryan hahamın evine yürümeye başlamışlar.
Tam eve yaklaştıkları sırada bir grup kadın belirmiş. Papaz hemen önünü kapatmış. Haham da hemen papaz gibi yapmış. İmam ise yüzünü kapatmış. Kadınlar geçtikten sonra hahamla papaz imama neden önünü kapamadığını sormuşlar.
İmam: "Sizi bilmem ama benim cemaatte beni yüzümden tanırlar."

ahmetyakut
10.03.2011, 21:29
Kanada'ya Taşınan Bir Antalyalı'nın Günlüğü

Sevgili Günlük
12 Ağustos
Kanada'daki yeni evime taşındım. Çok heyecanlıyım. Burası çok güzel. Dağların manzarası muhteşem. Onların karlarla kaplı halini görebilmek için sabrımı zorluyorum.
14 Ekim

Kanada dünyanın en güzel yeri. Yapraklar kırmızı ve turuncunun tonlarına dönmeye başladı. Bir atla kır gezintisi yaptım ve bir kaç geyik gördüm. Çok güzeldiler. Muhtemelen yeryüzündeki en harika hayvanlar. Burası cennet olmalı. Burayı çok seviyorum
11 Kasım

Geyik avlama sezonu kısa bir süre sonra başlıyor. Böyle harika hayvanları öldürmeyi nasıl olur da isterler anlamıyorum. Umarım yakında kar yağışı başlar. Burayı seviyorum.
2 Aralık

Dün gece kar yağdı. Her yerin beyaz bir örtü ile kaplanışını seyretmek için gece kalktım. Tıpkı kartpostal gibi. Dışarı çıktık, merdivenlerdeki ve garajın önündeki karları kürekle temizledik. Kartopu oynadık (ben kazandım). Kar temizleme makinesi (belediye'nin) gelince, garajın önündeki karları tekrar temizlemek zorunda kaldık. Harika bir yer. Kanada'yı seviyorum .
12 Aralık
Dün gece biraz daha kar yağdı. Kar temizleme makinesi ile garajın önündeki karları tekrar temizledik. Burayı seviyorum.
19 Aralık
Dun gece biraz daha kar yağdı. İşe gitmek için garajdan çıkamadım. Burası çok güzel bir yer fakat kürekle kar temizlemekten yoruldum. Kar temizleme makinesine Lanet olsun!
22 Aralık
Bu beyaz boktan dün gece biraz daha yağdı. Kürekle kar atmaktan ellerim su topladı ve belim ağrımaya başladı. Kar temizleme makinesinin ben garajın önünü kürekle temizleyene kadar yolun köşesinden izlediğini düşünüyorum. Pez.....in
25 Aralık
S....ttiğimin yılbaşısı. Yine yağdı. Eğer kar temizleme makinesini kullanan pez...i bir elime geçirirsem yemin ederim o op...u ço........ğunu gebertecem. Yollardaki lanet buzları eritmek için neden daha fazla tuz kullanılmadığını anlamıyorum.
27 Aralık
Allahın belası dün gece yine yağdı. Kar temizleme makinesinin en son gelişinden beri 3 gündür karları kürekle atamadığım için eve hapsoldum. Hiç bir yere gidemiyorum. Hava durumunu sunan spiker bu gece 25 santim daha yağacağını söyledi. 25cm karın kaç kürek edeceğini biliyor musun ?
28 Aralık
Kuşbeyinli spiker yanılmış. 83cm daha yağdı. Bu gidişle karlar yazdan önce erimez. Kar temizleme aracı kara saplandı ve hıyar oğlu hıyar sürücü benden küreğimi ödünç istedi. Karları temizlerken tam altı kürek kırdığımı ve sonuncusunu da onun kalın kafasında kırmaktan zevk duyacağımı söyledim.

4 Ocak
Nihayet evden çıkabildim. Markete gittim ve yiyecek aldım. Dönüşte lanet geyiğin biri arabamın önüne atladı. Arabamda yaklaşık 3, 000 dolarlık hasar var. Bu hayvanların hepsini gebertmek lazım. Lanet yaratıklar her yerde varlar. Umarım avcılar hepsinin kökünü kurutur.
3 Mayıs

Arabayı şehirde bir tamirciye götürdüm. Yollara dökülen baş belası tuzlar yüzünden arabamın kaportası çürümüş.
10 Mayıs
Türkiye'ye kesin dönüş yaptım ve Antalya'ya bir daha ayrılmamak üzere yerleştim. S..... Kanada'yı da, karı da, geyikleri de....

carpe-diem
12.03.2011, 13:29
Kayseride köylüler eşeği salıp eşeğin gittiği yerden yol yapıyorlarmış. Bir gün bir amerikalı mühendis yolları görmüş ve gülmeye başlamış köylülere yollarınız niye böyle demiş.
Köylülerde eşeğin geçtiği yerlerden yol yaptıklarını mühendise anlatmış. Mühendis sormuş; Peki eşek bulamayınca ne yapıyorsunuz?
Köylüler kızgınlıkla;
-Amerikadan mühendis getiriyoruz! demiş :D :p :D

Börtü_Böcek
12.03.2011, 13:40
hehehehe günlük güzeldi baya :D:D

carpe-diem
12.03.2011, 16:53
Nasrettin Hoca günlerden bir gün yolun kenarında kedisini yıkıyomuş.
Nasrettin Hoca 'yı kedisini yıkarken gören arkadaşı Hoca 'ya seslenmiş :

- Aman deyim, Hoca Efendi. Kedini yıkama sakın ölür hayvancağız, demiş.

Tabii ki Nasreddin Hoca komşusuna pek aldırış etmemiş. Biraz da söylenmiş. Kedisini yıkamaya da devam etmiş.
Arkadaşı dönüşte Hoca Efendi'yi tekrar yol kenarında görmüş. Ne yazık ki, Nasreddin Hoca'nın yıkadığı kedi ölmüş.
Hoca'nın arkadaşı bunun üzerine :

- Hocam, ben size kediyi yıkamayın, yoksa ölür dememiş miydim? diye çıkışmış.

Bunun üzerine Nasrettin Hoca da :

- Benim kedi yıkarken ölmedi ki! Kurusun diye sıkarken öldü, demiş. :D

yagmur_5
12.03.2011, 17:13
;2051920']İnsanlığın ilk var olduğu dönemde, adamın biri şeytanı yakalamaya karar vermiş. Ancak bunun için 40 yıl Tanrı'ya ibadet etmesi gerekiyormuş. Karısıyla, dostlarıyla ve bütün dünyayla ilişkisini kesmiş, kendisini ibadete adamış. 40 yıl sora Tanrı, ibadetinin karşılığı olarak ona ağzı kapalı bir şişenin içinde şeytanı sunmuş.

buda benden...
suç yine adamda içinde şeytan olduğunu ve bunu yakalayana kadar 40 yıl uğraştıgını öncede n belirt seydi kadın daha dikkat eder belkide ağzına bir tıpa daha kapardı kim bilirrr :confused::confused::confused::confused:

crazyfarm13
13.03.2011, 05:16
güle güle kırıldım yani

ahmetyakut
14.03.2011, 14:53
Bi adam yalan dedektörü almış.

Akşam yemeğinde denemek istemiş.
Oğluna bugün nerdeydin demiş.
Oğlu da "okuldaydım" diyince dedektör ötmüş.
...Sonra oğlu itiraf etmiş, erotik bi filme gitmiş sinemada.

Babası da kızmış, oğluna
"ben senin yaşındayken erotik nedir bilmezdim bile" demiş.
Dedektör yine ötmüş.

Bunu duyan anne gülmüş ve
"al işte senin oğlun" demiş.
Dedektör yine ötmüş :D

Börtü_Böcek
15.03.2011, 12:13

Babası da kızmış, oğluna
Dedektör yine ötmüş.

hehehehe güzeldi :D:D

carpe-diem
16.03.2011, 16:25
2 sevgili varmış
Çok severlermiş birbirlerini oğlan askere gitmiş
O askerdeyken kız başka birine aşık olmuş
bunu mektupla anlatmak zorunda kalmış
"Sen askerdeyken ben başkasına aşık oldum,
Kusura bakma sende olan fotoğraflarımı gönder"
Asker mektubu okumuş,
intikam alacak ya.!
Bölükteki askerlerden ne kadar kız resmi varsa toplamış
zarfa koymuş ve şöyle yazmış:
"kusura bakma sen hangisiydin seçemedim
kendi resmini al diğerlerini geri yolla :D

sekerim_gamze10
17.03.2011, 21:09
Öğretmen sınıfta ders anlatıyordu. Bir ara arka sırada oturan öğrencilerden birini işaret ederek:
-Söyle bakalım oğlum, köylüler kurtları niçin öldürürler?
-Kuzuları öldürdükleri için, efendim.
Ön sıralarda oturan Ayla, hemen atıldı:
-Öyleyse kasapları niçin öldürmüyorlar? :D:p:)

hkkhkk
18.03.2011, 02:52
Tembellik yasaları!

Kayserililer kısaca derler ki, iş buldun kaç, aş buldun kap...:D

TekoneAndAqon
18.03.2011, 08:03
Uyarı:Hocalarınıza anlatmayın yanlış anlarlar

FIKRA

Eski zamanlarda öğretmenlerle öğrenciler ayrı yemek yermiş.Bir gün bir öğrenci,öğrencilerin tarafının dolu olduğunu görmüş ama öğretmenlerin tarafında bir yer boşmuş koskocaman profosörün yanı ..Gitmiş oturmuş , profosör bunu görünce sinirlenmiş ve "oğlum burda oturamassın düşün bir öküzle kuş aynı seviyedemidir ?" cocukta "tmm pardon o zamn ben uçarak gidim demiş .Koskoca profosör şok olmuş içinden "ben nasılsa seni yakalarım"demiş.Profosör bir sınıfa ders anlatmaya gitmiş bakmış o cocuk profosör içinden "işte seni yakaladım seni sözlü edimde gör" demiş.

-Kalk bakalım evladım seni sözlü yapim
-tamam hocam yapın
-yolda giderken 2 kese buldun birinde para birinde akıl var hangisini alırsın
-parayı alırım
-oğlum sen kafayımı yedin neden parayı alıyon insan akılı alır ondan yücesi varmıdır ben olsam akılı alırdım
- hocam herkes ihtiyacı olanı alır...
Profosör delirmiş "sen görürsün yazılıda" demiş içinden.sonra yazılı zamanı gelmiş.yazılı olunmuş bakmış çocuğun kağıdına yüzlük kağıt profosör gıcıklığından notu kırmışş kağıdın üzerine sadece öküz yazmış.. kağıdı cocuğa vermiş.
Çocuk"hocam buraya imzanızı atmışınızda notumu yazmamışsınız"

profosör krize girmek üzereymiş tmm ben bunla daha uğraşmam demiş
:D:D

gp-reu
18.03.2011, 08:16
Tembellik yasaları!

ayy çok güldüm yaahttp://www.meleklermekani.com/images/smilies/gulen-kiz.gif
Uyarı:Hocalarınıza anlatmayın yanlış anlarlar

FIKRA

Eski zamanlarda öğretmenlerle öğrenciler ayrı yemek yermiş.Bir gün bir öğrenci,öğrencilerin tarafının dolu olduğunu görmüş ama öğretmenlerin tarafında bir yer boşmuş koskocaman profosörün yanı ..Gitmiş oturmuş , profosör bunu görünce sinirlenmiş ve "oğlum burda oturamassın düşün bir öküzle kuş aynı seviyedemidir ?" cocukta "tmm pardon o zamn ben uçarak gidim demiş .Koskoca profosör şok olmuş içinden "ben nasılsa seni yakalarım"demiş.Profosör bir sınıfa ders anlatmaya gitmiş bakmış o cocuk profosör içinden "işte seni yakaladım seni sözlü edimde gör" demiş.

-Kalk bakalım evladım seni sözlü yapim
-tamam hocam yapın
-yolda giderken 2 kese buldun birinde para birinde akıl var hangisini alırsın
-parayı alırım
-oğlum sen kafayımı yedin neden parayı alıyon insan akılı alır ondan yücesi varmıdır ben olsam akılı alırdım
- hocam herkes ihtiyacı olanı alır...
Profosör delirmiş "sen görürsün yazılıda" demiş içinden.sonra yazılı zamanı gelmiş.yazılı olunmuş bakmış çocuğun kağıdına yüzlük kağıt profosör gıcıklığından notu kırmışş kağıdın üzerine sadece öküz yazmış.. kağıdı cocuğa vermiş.
Çocuk"hocam buraya imzanızı atmışınızda notumu yazmamışsınız"

profosör krize girmek üzereymiş tmm ben bunla daha uğraşmam demiş
:D:D
http://www.meleklermekani.com/images/smilies/gulen-kiz.gifbuna dahttp://www.meleklermekani.com/images/smilies/gulen-kiz.gifhttp://www.meleklermekani.com/images/smilies/gulen-kiz.gif

depocu_74
18.03.2011, 10:13

Babası da kızmış, oğluna
Dedektör yine ötmüş.

aha aha aha yarıldım buna :p:D:D

şekerşeker2001
18.03.2011, 12:33
Bir adam, arkadaşı ile yolda giderken elindeki çakısı ile parmağını kesti. Biraz ötede sağlık ocağı vardı. Adam:
- Ben şurada pansuman yaptırayım, dedi.
İçeri girince karşısına iki kapı çıktı. Birinde Hastalıklar, ötekinde Yaralar yazılı idi. Yaralar kapısından girdi. Yine önünde iki kapı vardı. Birinde Et ötekinde Kemik yazıyordu. Et kapısından girdi. Yine iki kapı çıktı karşısına. Birinde önemli, ötekinde önemsiz yazıları vardı. önemsiz kapısından girince kendini sokakta buldu. Arkadaşı sordu:
- Nasıl iyi baktılar mı?:D

Karadenizli bir çoban dağda sürü otlatırken yanına gelen adam selam verip şöyle der:
- Selamun aleykum hemşerim sana bi oyunum var eğer senin nereli olduğuınu bilirsem bana sürüden bi koyun verirmisin?
Çoban:
- Madem senin öyle bir meziyetin var bil sana helal olsun.
Bu cevap karşısında adam
- Öyleyse hemşerim şüphe götürmezki sen bir karadenizlisin!
Bu cevaba çok şaşıran çoban
-Valalhi billahi doğru sana koyun helal olsun istediğini al git ama bunu nasıl anladın bana anlat der.
Diğer adam bi taraftan koyunu seçerken bi taraftan şöyle der:
- Şapkasının üstünden kafasını ancak lazlar kaşır oradan anladım.
Ve koyunu alıp giderken bizim çoban arkasından bağırır:
- Heyy hemşerim bende senin nereli olduğunu bileyim sen o koyunu bırak.
Adam:
- Hay hay. Bil bırakayım.
Çoban gülerek:
- Sen de Kayserilisin!ş
Diğer adam hayret içinde:
- Vallahi doğru ama sen nereden anladın ?
diye sorunca. Çoban hafif sinirli:
- Sürüdeki en iri koyun diye tuttuğun köpeği götürüyon der. http://www.sitem.gen.tr/wp-includes/images/smilies/icon_smile.gif http://www.sitem.gen.tr/wp-includes/images/smilies/icon_smile.gif http://www.sitem.gen.tr/wp-includes/images/smilies/icon_smile.gif
-Hayır; ama organizasyon dehşet.:D

gp-reu
18.03.2011, 14:40
bi gün dediler hastanesinde delinin biri duvara çivi yakıyomuş...
ama tersinden çakıyomuş...
bunu gören diğer deli ona demiş kii;
akıllım sen deli misin çiviyi oraya çakıyon,o karşı duvarın çivisiihttp://www.meleklermekani.com/images/smilies/gulen-kiz.gif

depocu_74
18.03.2011, 14:43
Morty evlenmek icin bir arabulucu şirkete başvurur. Şirketin yetkilisi Morty'nin bir kadından beklediklerini detaylarıyla not eder ve uygun adayı aramaya başlar.
Bir kaç gün sonra, tam da Morty'nin istediği gibi bir kız bulup Morty'yi arar. Morty dinler ve sonunda söyle der: "Ben bir iş adamıyım, bir ürün alacağım zaman onu bir süre kullanır, denerim. Evlenmeden önce de bir deneme yapmak isterim doğrusu." Arabulucu, Morty'nin sözlerini kıza iletir.
Morty'nin bir iş adamı olduğunu ve bir deneme yapmak istediğini söyler. Kız, sakince yanıtlar, "Ben de bir iş kadınıyım. Deneme yaptıramam ama birkaç referans gösterebilirim!"
.................................................. .................................................. ..........
Kaplan bir gün uyandığında kendini canavar gibi hissetmiş. Öyle iyi hissetmiş ki, küçük bir maymunu köşeye sıkıştırmış ve ona gürlemiş,
"Ormandaki hayvanların en güçlüsü kim?"
Zavallı maymun cevap vermiş,
"Sizsiniz tabii ki, sizden güçlüsü yok."
Kısa bir süre sonra, kaplan bir geyiğe rastlamış ve kükremiş,
"Ormandaki hayvanların en büyüğü ve en güçlüsü kim?"
Geyik öyle çok titriyormuşki kekeleyerek,
"Eee şey b-b-büyük k-kaplan, siz ormandaki en güçlü hayvansınız," demiş. Kaplan hızını almışken, sessizce ot yiyen bir file caka atmaya başlamış ve en yüksek sesiyle gürlemiş,
Fil hiç sesini çıkarmadan hortumuyla kaplanı yakaladığı gibi havaya kaldırmış, yere vurmuş, yine kaldırmış ve kaplan portakal ve kömür renkli bulanık bir görüntü halini alana kadar silkelemiş. Sonunda onu şiddetle yakındaki bir ağaca fırlatmış. Kaplan sendeleyerek ayaklarının üzerinde doğrulmuş, file bakmış ve,
"Yahu kardeşim, sırf cevabı bilmiyosun diye bu kadar sinirlenmene gerek yok!" demiş.

.................................................. .................................................. ......

şekerşeker2001
18.03.2011, 16:26
Morty evlenmek icin bir arabulucu şirkete başvurur. Şirketin yetkilisi Morty'nin bir kadından beklediklerini detaylarıyla not eder ve uygun adayı aramaya başlar.
Bir kaç gün sonra, tam da Morty'nin istediği gibi bir kız bulup Morty'yi arar. Morty dinler ve sonunda söyle der: "Ben bir iş adamıyım, bir ürün alacağım zaman onu bir süre kullanır, denerim. Evlenmeden önce de bir deneme yapmak isterim doğrusu." Arabulucu, Morty'nin sözlerini kıza iletir.
Morty'nin bir iş adamı olduğunu ve bir deneme yapmak istediğini söyler. Kız, sakince yanıtlar, "Ben de bir iş kadınıyım. Deneme yaptıramam ama birkaç referans gösterebilirim!"
Kaplan bir gün uyandığında kendini canavar gibi hissetmiş. Öyle iyi hissetmiş ki, küçük bir maymunu köşeye sıkıştırmış ve ona gürlemiş,
Zavallı maymun cevap vermiş,
"Sizsiniz tabii ki, sizden güçlüsü yok."
Kısa bir süre sonra, kaplan bir geyiğe rastlamış ve kükremiş,
"Ormandaki hayvanların en büyüğü ve en güçlüsü kim?"
Geyik öyle çok titriyormuşki kekeleyerek,
"Eee şey b-b-büyük k-kaplan, siz ormandaki en güçlü hayvansınız," demiş. Kaplan hızını almışken, sessizce ot yiyen bir file caka atmaya başlamış ve en yüksek sesiyle gürlemiş,
Fil hiç sesini çıkarmadan hortumuyla kaplanı yakaladığı gibi havaya kaldırmış, yere vurmuş, yine kaldırmış ve kaplan portakal ve kömür renkli bulanık bir görüntü halini alana kadar silkelemiş. Sonunda onu şiddetle yakındaki bir ağaca fırlatmış. Kaplan sendeleyerek ayaklarının üzerinde doğrulmuş, file bakmış ve,
"Yahu kardeşim, sırf cevabı bilmiyosun diye bu kadar sinirlenmene gerek yok!" demiş.

.................................................. .................................................. ......http://www.turkayildiz.com/images/smilies/ilahi.gifhttp://www.turkayildiz.com/images/smilies/ilahi.gif
ben onun aslan versiyonunu biliyordum.:Dhttp://www.turkayildiz.com/images/smilies/ilahi.gif

sekerim_gamze10
18.03.2011, 19:02
Adamin biri karşıdan gelmekte olan çok güzel bir bayana sormuş:
- "3 x 3 kaç ederı" kız da .. "7" diye cevap vermiş ve yoluna devam etmiş. Adam arkasından kendi kendine söylenmiş..
- "Ulan bu ne biçim çarpici kadin !" :p

warehouseman_74
18.03.2011, 20:22
http://www.turkayildiz.com/images/smilies/ilahi.gifhttp://www.turkayildiz.com/images/smilies/ilahi.gif
ben onun aslan versiyonunu biliyordum.:Dhttp://www.turkayildiz.com/images/smilies/ilahi.gif
ha coşkun,ha diğer coşkun :p:p

şekerşeker2001
19.03.2011, 02:37
ha coşkun,ha diğer coşkun :p:p
:Dhttp://www.turkayildiz.com/images/smilies/ilahi.gifne farkeder değil mi ama?:Dhttp://www.turkayildiz.com/images/smilies/ilahi.gif

suleyman025672
19.03.2011, 09:09
Bir gurup insan uçakta yolculuk ediyormuş. pilot gelip uçak düşüyor demiş ama uçakta bir paraşüt eksikmiş adamın biri ben fransanın başkanıyım yaşamalıyım deyip paraşütün birini alıp atlamış başka bir adam o fransanın başkanıysa bende amerikanın başkanıyım deyip o da atlamış adamın biride ben dünyanın en zeki insanıyım demiş o da atlamış ve uçakta en son sadece bir yaşlı bir de genç adam kalmış yaşlı adam oğlum benim ay...ağımın biri çukurda sen atla demiş genç oğlan amca ikimizde kurtulacağız demiş yaşlı adamda nasıl olacak bu demiş

genç çocukta hani o ben dünyanın en zeki insanıyım diyerek atlayan adam vardıya o benim sırt çantamı alıp atladı demiş.......

hkkhkk
19.03.2011, 11:05
Hızlı İmam
Çok hızlı teravih kıldırmayı bir marifet sayan hoca efendi arkadaki cemaat kan ter içinde bırakıp namaza devam ederken, camiden içeri geç kalmış biri girer. O sırada yanında bulunan kan ter içindeki adama: "Çok kıldınız mı? Yetişebilir miyim?" diye sorar. Kan ter içindeki adam yeni geleni şöyle bir süzer."Biz içindeyken yetişemiyoruz amca, sen dışarıdan nasıl yetişeceksin?"

şekerşeker2001
19.03.2011, 12:08
Hızlı İmam
Çok hızlı teravih kıldırmayı bir marifet sayan hoca efendi arkadaki cemaat kan ter içinde bırakıp namaza devam ederken, camiden içeri geç kalmış biri girer. O sırada yanında bulunan kan ter içindeki adama: "Çok kıldınız mı? Yetişebilir miyim?" diye sorar. Kan ter içindeki adam yeni geleni şöyle bir süzer."Biz içindeyken yetişemiyoruz amca, sen dışarıdan nasıl yetişeceksin?"
:Dhttp://www.turkayildiz.com/images/smilies/ilahi.gifbir video izlemiştim bu fıkra gibiydi:Dhttp://www.turkayildiz.com/images/smilies/ilahi.gifçok hızlılardı:D

Bir gün bir cami yanıyormuş. Hemen itfaye gelmiş ve bizim Temel
- Ula bir ip getirin
demiş. Millet bir telaşla ip bulmuş... Daha sonra minarede mahsur kalan imam'a ipi attığı gibi yere çekmiş. Tabi imam ölmüş. Bunun üzerine muhabirler sormuş
- Temel niye imam'ı aşağı çektin
diye. Temel'in cevap şu olmuş
- Geçen kuyuya düşen bir adamı da böyle kurtarmıştım.:Dhttp://www.turkayildiz.com/images/smilies/ilahi.gif

Börtü_Böcek
19.03.2011, 22:21
Bir gurup insan uçakta yolculuk ediyormuş. pilot gelip uçak düşüyor demiş ama uçakta bir paraşüt eksikmiş adamın biri ben fransanın başkanıyım yaşamalıyım deyip paraşütün birini alıp atlamış başka bir adam o fransanın başkanıysa bende amerikanın başkanıyım deyip o da atlamış adamın biride ben dünyanın en zeki insanıyım demiş o da atlamış ve uçakta en son sadece bir yaşlı bir de genç adam kalmış yaşlı adam oğlum benim ay...ağımın biri çukurda sen atla demiş genç oğlan amca ikimizde kurtulacağız demiş yaşlı adamda nasıl olacak bu demiş

genç çocukta hani o ben dünyanın en zeki insanıyım diyerek atlayan adam vardıya o benim sırt çantamı alıp atladı demiş.......

hehehehe süperdi :D:D

RomantiX2
19.03.2011, 22:50
Şakacı pilot iniş yaparken, kuleye her seferinde :
-bilin bakalım ben kimim? der. Kuledekiler çok sinir olur. Bir gece pilot yine:
-Bilin bakalım ben kimim? der. Kuledekilerde ışıkları söndürür.
-Bil bakalım pist nerde?

:p:p:p

hkkhkk
19.03.2011, 22:57
Temel yolda gördüğü eski püskü bir lambaya bir tekme sallar. Lamba10,20 metre ileriye gider ve lambanın içinden bir cin çıkar;
Cin: Dile benden ne dilersen!
Temel: Özür dilerim... :D

RomantiX2
19.03.2011, 22:59
Temel yolda gördüğü eski püskü bir lambaya bir tekme sallar. Lamba10,20 metre ileriye gider ve lambanın içinden bir cin çıkar;

http://www.meleklermekani.com/images/smilies/gulen-kiz.gifhttp://www.meleklermekani.com/images/smilies/gulen-kiz.gifhttp://www.meleklermekani.com/images/smilies/gulen-kiz.gifhttp://www.meleklermekani.com/images/smilies/gulen-kiz.gifhttp://www.meleklermekani.com/images/smilies/gulen-kiz.gif

RomantiX2
19.03.2011, 23:02
microsoftun sahibi ölmüş.ahirette sormuşlar cennete mi gitmek istersin cehenneme mi diye.cennete bakmış herkes öle saf saf etrafa bakıyo.cehenneme bakmış deniz güneş kumsal herşey çok güzel."ben cehenneme gitmek istiyorum demiş"cehenneme bir girmiş.her taraf alevler içinde yanıyor.hemen geri kaçmış."ben baktığımda çok güzeldi ...şimdi niye böyle" demiş.meleklerde "o ekran koruyucuydu..!

:eek::p:D

Börtü_Böcek
20.03.2011, 00:00
microsoftun sahibi ölmüş.ahirette sormuşlar cennete mi gitmek istersin cehenneme mi diye.cennete bakmış herkes öle saf saf etrafa bakıyo.cehenneme bakmış deniz güneş kumsal herşey çok güzel."ben cehenneme gitmek istiyorum demiş"cehenneme bir girmiş.her taraf alevler içinde yanıyor.hemen geri kaçmış."ben baktığımda çok güzeldi ...şimdi niye böyle" demiş.meleklerde "o ekran koruyucuydu..!

Şakacı pilot iniş yaparken, kuleye her seferinde :
-bilin bakalım ben kimim? der. Kuledekiler çok sinir olur. Bir gece pilot yine:
-Bilin bakalım ben kimim? der. Kuledekilerde ışıkları söndürür.
-Bil bakalım pist nerde?

:p:p:p

hhehehehe bunlar güzeldi ya :D:D:D

şekerşeker2001
20.03.2011, 02:36

http://www.meleklermekani.com/images/smilies/gulen-kiz.gifhttp://www.meleklermekani.com/images/smilies/gulen-kiz.gif

:Dkomiklerdi.:D

engin008
20.03.2011, 08:09
Temel ve dursun bir kızılderili kafa derisinin çok para ettiğini duyar ve Amerika'ya giderler.Bir şafak vakti Temel seslerden uyanır ve gözlerine inanamaz,etraflarını 100 lerce kızgın kızılderili sarmış ellerinde savaş baltaları çığlıklar atıyorlar.Temel hemen Dursun'u uyandırmaya çalışır.

-Dursun kalk kalk çuvalla para kazanacağız.

ha_rac
21.03.2011, 07:10
Kadının biri papağan almak için kuşcuya gitmiş bir papağan beğenmiş, ama satıcı ...demiş ki;
"Abla yalnız bu papağan genelevde yetişmiş ağzı çok bozuk, almak istiyomusun?"

Kadın evet demiş papağanı almış. Eve gitmiş.

Papağan. " Oooo yeni mekan, yeni patron" demiş. Kadın aldırmamış. Kadının iki kızı eve gelmiş.

Papağan. " Oooo yeni mekan, yeni patron, yeni kızlar" demiş. Kadın biraz bozulmuş.

Akşam kadının kocası gelmiş eve.

Papağan. " Oooo yeni mekan, yeni patron, yeni kızlar, değişmeyen eski müşteri hoşgeldin Nuri Abi"
çok güzelmiş koptuuuum:D

RomantiX2
21.03.2011, 09:15
Japonyada hırsız yakalayan bi robot icat etmisler

Amerikada ; 5 dakikada 118 hırsız yakalamıs

Ingilterede ; 5 dakikada 80 hırsız yakalamıs

Italyada ;5 dakikada 50 hırsız yakalamıs

Turkiyede; 5 dakikada robotu calmıslar...:eek:;):p

hkkhkk
22.03.2011, 03:33
Japonyada hırsız yakalayan bi robot icat etmisler

Amerikada ; 5 dakikada 118 hırsız yakalamıs

Ingilterede ; 5 dakikada 80 hırsız yakalamıs

Italyada ;5 dakikada 50 hırsız yakalamıs

Turkiyede; 5 dakikada robotu calmıslar...:eek:;):p

Gerçekten de süper... ;)

adamın biri bi gün kayseriliye sormuş iki kere iki kaç eder?

kayserili şu cevabı vermiş

-"alırken mi? satarken mi?" :D

RomantiX2
22.03.2011, 06:53
Gerçekten de süper... ;)

Duruma göre değişir yane :p

suleyman025672
23.03.2011, 06:29
Bil gates ölmüş.ahirette sormuşlar cennete mi gitmek istersin cehenneme mi diye.cennete bakmış herkes öle saf saf etrafa bakıyo.cehenneme bakmış deniz güneş kumsal herşey çok güzel."ben cehenneme gitmek istiyorum demiş"cehenneme bir girmiş.her taraf alevler içinde yanıyor.hemen geri kaçmış."ben baktığımda çok güzeldi ...şimdi niye bö...yle" demiş.meleklerde "o ekran koruyucuydu........

şekerşeker2001
23.03.2011, 07:52
Gerçekten de süper... ;)

:Dhttp://www.turkayildiz.com/images/smilies/ilahi.gif
Temel ile Dursun Bir Gün Kahveye Gider.Temel kahve ister dolayısıylada dursunda ister.Fakat Temel orta şekerli dursun ise bol şekerli istemiş.Kahvecinin Çırağı çok şekerliyi Temele orta şekerliyi ise Dursuna vermiş.Sonra çırak ya pardon içmeyin ben size kahveleri verirken şaşırdım demiş.Sonra Temel ile Dursun Sandelyeden Kalkmış Ve yer değiştirmişler.Çırakta siz niye yerleri değiştiniz ki demiş kahveleri değişseydiniz ya demiş.Bu Sefer Kalkmış gidiyorlar. Çırak; -Yahu nereye Temel; e Uşaum Seninde bi dedin bi dediğunu tutmaz ki kahveleri değiş demedin mi bende karşıdakine gidirum.... :)

hkkhkk
23.03.2011, 08:57

http://www.turkayildiz.com/images/smilies/ilahi.gif
TEMEL, televizyon izlerken telefon acı acı çalar... Telefona bakan Fadime, kısa bir görüşmeden sonra telefonu kapatıp, Temel'e seslenir:
- Cemal'in karusi ölmiştur da!.. Seni cenazeye çağriyi.. Üzüntüsü yüzüne yansıyan Temel:
- Pu sefer citmecem Fadume...
- Olir mu Temelum? O senin en iyi usağundur ha. Temel biraz düşünür:
- Adam, üçüncü kez karisinun cenazesune çağriyi Fadume. Pen onu bir kez pile davet edemedum. Ne yüzle cenazeye cideyrum da!..

şekerşeker2001
23.03.2011, 09:00
TEMEL, televizyon izlerken telefon acı acı çalar... Telefona bakan Fadime, kısa bir görüşmeden sonra telefonu kapatıp, Temel'e seslenir:
- Cemal'in karusi ölmiştur da!.. Seni cenazeye çağriyi.. Üzüntüsü yüzüne yansıyan Temel:
- Pu sefer citmecem Fadume...
- Olir mu Temelum? O senin en iyi usağundur ha. Temel biraz düşünür:
- Adam, üçüncü kez karisinun cenazesune çağriyi Fadume. Pen onu bir kez pile davet edemedum. Ne yüzle cenazeye cideyrum da!..
:Dhttp://www.turkayildiz.com/images/smilies/ilahi.gifçok komik ya:Dhttp://www.turkayildiz.com/images/smilies/ilahi.gif

Börtü_Böcek
23.03.2011, 22:33
Bil gates ölmüş.ahirette sormuşlar cennete mi gitmek istersin cehenneme mi diye.cennete bakmış herkes öle saf saf etrafa bakıyo.cehenneme bakmış deniz güneş kumsal herşey çok güzel."ben cehenneme gitmek istiyorum demiş"cehenneme bir girmiş.her taraf alevler içinde yanıyor.hemen geri kaçmış."ben baktığımda çok güzeldi ...şimdi niye bö...yle" demiş.meleklerde "o ekran koruyucuydu........

tvde duymuştum bunu :D

a...nur
23.03.2011, 22:38
Guzelll :d

warehouseman_74
24.03.2011, 09:26
İşadamı, ofisinde geç saatlere kadar sekreteri ile ciddi ciddi çalışır. Geç olmuştur, günün yorgunluğuna ek olarak acıkmışlardır. “Hadi çıkalım artık, gidip bir şeyler yeyip evlerimize gidelim” çıkarlar, bir lokantada iyi bir akşam yemeği yerler, biraz da alkol alırlar, sora işadamı, sekreterini evine bırakır.

O ara, sekreter, nezaketen, bir kahve içmek isteyip istemediğini sorar. İşadamı da neden olmasın diye düşünüp kabul eder. Kahveyi içki takip eder, içkiden sonra ruhlar ısınır ve birlikte olurlar. İşadamı kalkar, evine gider. Sabah 04 civarıdır. Arabayı parkeder, cebinden bir tebeşir çıkartır, ceketine pantolonuna bir kaç çizik atar biraz tebeşir tozu serper ve içeri girer.

Karısı ayakta beklemektedir. “Neredeydin ?” diye sorar. İşadamı da “Aysel’le geç saate kadar çalıştık, sonra yemeğe gittik, onu eve bıraktım yemekten sonra, ama beni kahve içmeğe çağırdı, kahveydi, sohbetti, içkiydi derken kendimizi yatakta bulduk, ancak toparlandım, geç kaldım, özür dilerim karıcım” der. Karısı “Yalancııııı ! Yine bütün gece o zibidi arkadaşlarınla bilardo oynayıp bira içtin dimi ! sen adam olmayacaksın ruhun serseri senin!”

Alınacak Ders;
DAİMA DOĞRUYU SÖYLEYİN, NASIL OLSA KARŞINIZDAKİ İNANMAK İSTEDİĞİNE İNANIR ;)

şekerşeker2001
25.03.2011, 07:57
enteresan.:D

Bir akıl hastası bulunduğu kaldırımdan karşıya geçip rastladığı ilk görevliye sormuş:-Affedersiniz karşı kaldırım nerede acaba? Görevli şaşırmış ama yine de karşı tarafı göstererek:-İşte şurada,demiş.-Kime yutturuyorsun yahu ...Daha şimdi orada sordum , burasını gösterdiler. :Dhttp://www.turkayildiz.com/images/smilies/ilahi.gif

carpe-diem
28.03.2011, 15:02
Akıl hastanesinde deliler bi araya gelip kaçış planı yaparlar.
Elebaşları planı anlatır :
-Büyük bir kütük bulup ilk önce 1. kapıyı, 2. kapıyı ve daha sonra 3. kapıyı kıracağız
ve herkes başının çaresine bakıp kaçacak.
Sabah olunca bir kütük bulurlar doğruca 1. kapıyı kırarlar, 2. kapıya koşup onuda kırdıktan sonra 3. kapıya yönelirler.
3. kapının açık olduğunu gören elebaşları der ki :
-Arkadaşlar plan bozuldu geri dönün. :D :p

vuvuzelanurten
28.03.2011, 15:15
Hepsi birbirinden güzel .............

asasq33
28.03.2011, 15:31
bilindiği gibi nasreettin hocanın mezarı nın etrafı açık
sadece bir kapısı var oda kilitli
tabi oraya gidenlerde bir gülümseme olsun
herkezde birgülümseme
sadece bir asker mantıklı bir şekilde
''yahu burası bir mezar neden herkez gülüyor gülümsüyor;;
derken akşam yattığında hoca nasreettin rüyasını ziyaret ediyo
'' be adem sen gülmedin diye (******) karalar bağladım.
ertesi sabah bizim askeri tutanlara aşk olsun:D:D:D

suleyman025672
31.03.2011, 08:36
Kayserilinin biri ölüm döşeğindedir:
Kayserili: Sevgili karım burada mısın?
Eşi: Evet hayatım buradayım.
Kayserili: Sevgili oğlum Mehmet Burada mısın?
Mehmet: Evet babacım buradayım.
...Kayserili: Oğlum Ahmet ya sen burada mısın?
Ahmet: Evet ben de buradayım.
Kayserili: Güzel kızım sen burada mısın?
Kızı: Evet buradayım babacım.
Kayserili: Allah hepinizin belasını versin. Dükkanda kim duruyor o zaman?

warehouseman_74
31.03.2011, 08:47
Temel ıssız dağlarda gezerken ayağı kayar ve bir uçurumdan asağı düşerken, yamaçtan dışarı doğru büyümüş bir ağaca zorlukla tutunur.tek eli ile asılı vaziyette başlar bağırmaya "KİMSE YOK MİDUUUUR
KİMSE YOK MİDUUUUR!"
yakınlarda sesini duyacak kimse yoktur. Temel saatlerce aynı pozisyonda bağırmaya devam eder.
"KIMSE YOK MIDUUUUR ! KIMSE YOK MIDUUUUR!"
Aslen keyfine düşkın olan bu kulunun zor durumunu ve feryatlarını duyan Tanrı dayanamaz ve gik gürlemesini andıran bir ses duyulur
"EEEY KULUM TEMEL SEN DE BİLİYORSUN BUGÜNE KADAR BENİM EMİRLERİME PEK RİAYET ETMEDİN, RAKI İÇTIİN, KUMAR OYNADIN, BAŞKASININ MALINA GÖZ DİKTİN, ÇAPKINLIK YAPTIN. ANCAAAAK ŞU HALİNE DAYANAMADIM VE SANA BIR SANS DAHA VERMEK İSTERİM. EĞER İYİ BİR KUL OLMAYA SÖZ VERİRSEN SENİ KURTARACAĞIM!"
Ses kesilir. Bir sure daha sessiz kalan Temel başlar tekrar bağırmaya:
"BAŞKA KİMSE YOK MİDUUUUUR!
BAŞKA KİMSE YOK MİDUUR!"

:D:D:D:D:D

-.batuberk.-
31.03.2011, 09:28
temel ve 2 kadın bir odada günahlarını sölerler

1.kadın:ALLAHIM beni affet kocamı dolandırdım

2.kadın:ALLAHIM b€ni affet kocamı dolandırdım

temel:

TEMELİN NE DEDİNİ SÖYLİYİM Mİ

yörükkızı77
31.03.2011, 11:16
Yasli doktor kasabayi terketmek uzereyken yerine gelen genc doktoru almis hastalarini tanistirmak uzere evden eve dolastirmaya baslamis..İlk girdikleri evde bir kadin:

-"Doktorcugum çok mide agrisi çekiyorum" demis.

Eski doktor da ;

-"Bence biraz fazla meyva yiyorsunuz da ondan..." demis. Disari çiktiklari vakit yeni doktor :

-"Abi kadini muayene bile etmeden nasil böyle bir neticeye vardin ?"

Yasli doktor anlatmis:

-"Oglum, numaradan gözlügümü yere düsürdüm birde baktim ki yatagin alti meyva kabuklari ile dolu"

İkinci evdeki hastayi genç doktorun muayene etmesine karar vermisler. Bu evdeki kadin

-"Çok halsizim" deyince doktor ;

-"Belki de Kilise faaliyetleriniz sizi çok yoruyor, biraz ara verin"demis. Disari çikmislar yasli doktor genç doktora ;

-"Dogru söyledin, Bu kadin kiliseden disari çikmaz. Ama nasil anladin?"

Genç doktor ;

"Ben de çaktirmadan yatagin altina baktim ve kilisenin papazini gördüm"

-.batuberk.-
01.04.2011, 08:37
temel ve 2 kadın bir odada günahlarını sölerler

1.kadın:ALLAHIM beni affet kocamı dolandırdım

2.kadın:ALLAHIM b€ni affet kocamı dolandırdım

temel:

TEMELİN NE DEDİNİ SÖYLİYİM Mİ

temel:ALLAHIM asıl beni affet bu ****** geldiğimden :D:D:D:D:d

Börtü_Böcek
02.04.2011, 20:07
güzel fıkralardı :D

yurducrt
02.04.2011, 20:38
fıkralar çok güzel.

troklebade
02.04.2011, 20:49
Bir gün CIA-MI6-Mossad ve MİT operasyon tatbikatı yaparlar.

Her bir birim ormana giderek belirlenen bir zürafayı en kısa sürede getirmek için uğraşakmış...

Önce cıa ajanları kalkmış son model ciks helikopterleriyle,operasyona çıkmaları ile gelmeleri bir olur ve zürafayı kısa sürede getirirler.

ingiliz ve israil ajanları da görevi kısa sürede yerine getirirler.

Bizim mit ajanları havalanır tam teçhizat 5- 10 dk yarım saat,yarım güne ertesi sabah :D hala ortada yok nerde bunlar yahu.Ufuktan bir helikopter görünür pata pata duman ata ata sağa sola savrulurcasına yaklaşır ve piste iner.Helikopterden inerek görev tamamdır efendim der ekipbaşı:D
Fakat yakalanan nesneyi görünce cıa ajanı şok geçirir.zürafa yerine ağzı burnu kırılmış dişleri yamulmuş kuyruğu kıvrılmış bir fille karşılaşırlar.bizim ekipbaşına kükrer cıa elemanı,hem bu kadar saat ortada yoksunuz hemde yanlış nesne getiriyorsunuz diye,o sırada fil dile gelererk itiraf ediyorum ben zürafayım der:D

yurducrt
02.04.2011, 21:20
ZEKA

Temel ve Dursun trenle yolculuk yaparken,bir sigir çiftliginin önünden hizla geçiyormus.Temel tahmin etmis
-Dursun burada tam 397 sigir var..
-Ula Temel,nasil saydin?Vizz diye geçtuk daa..
-Kolaydur..Ayaklarini sayip dörde bölüyorum.

warehouseman_74
16.04.2011, 12:28
Bir gün yüzbaşı askerlerin hepsine ceza verir, 10 şınav çekeceksiniz der :
1 2 3 4 5 6 7 8 9 derken yüzbaşı 9 9 9 9 9 diye devam eder epeyce bir süre geçer yüzbaşı bir türlü 10 demez...
Artık askerler dayanamaz hale gelir Sonra yüzbaşı gülerek : Biliyorum şimdi bana küfür ediyorsunuz ama bu üniforma küfür geçirmez!
Arkadan cılız bir ses; - Anandamı üniforma giyiyor ? :D:D:D

farmeremir-
16.04.2011, 14:50
Bir gün bir adamın camı kırılmış. Adam telefonla camcıyı aramış fakat yanlışlıkla polisi aramış:
-Camım kırıldı cam getir tak hemen!
-Siz manyak mısınız? Bende cam ne arar?
-Sen n' biçim camcısın. Camcıda cam olmadığı nerede görülmüş beee. Hıyar.
-Sen benim kim olduğumu biliyor musun?
-Hayır.
-Ben polisim.
-Peki sen benim kim olduğumu biliyor musun?
-Hayır
-Oh be.

ve telefonu kapatmış hızlıca xD

http://tr.board.bigpoint.com/farmerama/images/icons/icon1.gif
Bir gün iki adam kampa gitmiş. Çadırlarını kurmuşlar. Sonrada içeri girip yatmışlar. Adamlardan biri saat 3 gibi uyanmış. Telaşla öbür adamıda uyandırmış. Adam şokla kalkmış:
''Ne? Ne var? Ne? Ne? Ne oldu? Ne oldu? Birşey mi var? Ne oldu?''
''Ne olmadı ki!''
''E ne olduu?''
''Gökyüzüne bak. Ne görüyorsun?''
''Hmmm....Çok güzel, parııl parıl yıldızlar var. Rengarenkler. Çok güzel bir manzara.''
''Yıldızları kastetmiyorum! Çadırımızı çalmışlar çadırımızııı!''

cemal1990
16.04.2011, 15:39
Kendisi Bünyanlı olmayan, politikayla uðraşmış ve halen Kayseride yaşayan işadamı, Bünyan sınırında, Kayseri Malatya kara yolu üzerinde, bir benzin istasyonuna girer.
Lokantaya oturur ve orada kalabalık toplulukla birlikte bir ufak rakı içer ve yürüyüş mesafesindeki Bünyana gitmek için, lokantadan çıkar....

Ancak dışarısı hem zifiri karanlık hem de korkunç bir kar - tipi fırtınası başlamıştır.
Benzin istasyonuna yaklaşık 300 metre mesafedeki, Bünyana dönüş yolu kenarına varır.
Oradan geçen bir arabaya binip, Bünyana ulaşma derdindedir.
Fırtına daha da şiddetlenir....

Adam bir-kaç adım ötesini bile görememektedir.
Gelip-geçen bir araba da yoktur...

Nihayet karanlıklar içerisinde, hayalet gibi yavaş yavaş yaklaşan bir arabanın iki farını fark eder.

Arabanın, tam önünde yavaşlamasıyla birlikte hemen arka kapıyı açar ve arabaya biner. Kapıyı kapatır, araba yeniden hareket eder...

Ýçeridekilere merhaba demek ister.
Ama o da ne ı
Araba da kimse olmadıðı gibi, direksiyonda da kimse yok !!!

Birden paniðe kapılır.
Korkuyla, hemen arabadan atlayıp, oradan koşarak uzaklaşmak ister ama hem araba hızlanmış, hem de korku ile dizleri baðlanmış, hareket edemez hale gelmiştir.

Araba keskin bir viraja doðru yaklaşır.
Adam dua etmeye başlar.

Tüm günahları için tövbe eder.
Arabayı durdurması için Allaha yalvarır...

Tam bu esnada, pencereden bir el uzanır ve direksiyonu kıvırarak, sert virajdan arabanın doðru yola dönmesini saðlar.

Her tehlikeli dönemece yaklaştıkça, Allaha yalvarış ve yakarışı artar ve her seferinde de bir el dişarıdan uzanıp, direksiyonu çevirir !

Sonunda kendisini biraz toparlar, ayaklarını kımıldatır.
Ya Allah koru beni... deyip, kapıyı açmasıyla birlikte, kendisini arabadan dişarı fırlatır...

Bir kaç takla attıktan sonra, şarampolde kendisine gelir.
Defalarca bildiði tüm duaları okuyarak, Bünyana yürüyerek ulaşır ve bir kahvehaneye girer...

Üstübaşı ıslak ve şok haldedir.

Kendisini tanıyanlar hemence sobanın başına alırlar. Eline bir çay verirler.

Bir müddet sonra kendisine gelip, sesi titreyerek, başına gelen doða üstü ve korkunç olayı anlatır.

Olayı dinleyenler inanmak istemeseler de, anlatan kişinin aklı başında ve toplumsal sorumluluk taşıyan bir pozisyonda olduðunu bildiklerinden, herkeste derin bir sessizlik oluşur...

Yaklaşık yarım saat sonra, aynı kahvehaneye Koyundal Köyünden iki kişi girer.
Bir masaya oturur ve iki bardak çay söylerler.

Bu arada, gelenlerden birisi, diðerine şunları söyler :

- Hasan baksana;

Şu sobanın başında oturan geri zekalı,
bizim araba yolda kalınca, biz arabayı iterken,
arabaya binip de inen kişi deðil mi:):):)....

farmeremir-
18.04.2011, 13:48
Temel bir gün bir eşek almış. Eşeğine binmiş. Eşek oh diyince gidiyor, poh diyince duruyormuş. Temel oh demiş ve eşek koşmaya başlamış. İleride bir uçurum varmış. Eşek uçuruma çok yaklaşmış. Temel durması için ne diyeceğini korkudan unutmuş. Uçurumun tam ucuna gelince hatırlamış ve pohh diye bağırmış. Eşek durmuş. Temel ucuz atlattık oh be demiş ve eşek koşmaya başlamış böylece de uçuruma düşmüşler. xD

RomantiX2
18.04.2011, 21:59
Komik değil ama anlamlı;

Can Yücel'e sormuşlar ;
Neden hep babanıza olan sevginizi anlatan şiirler yazıyor...sunuzda, Annenize olan... sevginizi anlatan şiirler yazmıyorsunuz ?
Can Yücel cevap verir ;
Anneme olan sevgimi anlatacak kadar şair değilim...!

Bitti nokta..! Bu 1.

Bu hikaye trakyada geçmis gerçek bir olay;
Y...asli bir amca, eseginin üzerinde karayolunda seyretmektedir.
Bunu gören trafik polisleri, amcaya takilmak isterler ve
durdururlar.
Polis: Be amca, necin dakman golani? (Golan: Emniyet kemeri.)
Amca: Dakmam be iste!
Polis: E bak gördün mu, simdi ceza keseceyik.
Amca: Kes bakalim ne keseceysan da gidecem, acele isim var.
Polis: Peki amca, cezayi sana mi yazalim yogsam esege mi?
Amca:
Polis: Yani cezayi sana yazarsak bes milyon ödeycen, esege üç milyon ödeycen.
Amca: Bana kes o zaman.
Polis: Neden sana keseyon amca?
Amca: Onun sicili temiz ossun, polis yapcez onu... Bu 2

carpe-diem
20.04.2011, 12:06
Genç deve annesine sormuş
"Anne niye bizim ayaklarımız bu kadar büyük?"
Anne cevap vermiş:
"Çölde kuma batmamak için."
Genç deve tekrar sormuş:
"Peki kirpiklerimiz niye bu kadar gür?"
Anne tekrar cevap vermiş:
"Çölde kum fırtınası olduğunda kum kaçmasın diye."
Merakı yatışmamış olan genç deve bir soru daha sormuş:
"Bizim niye hörgüçlerimiz var?"
Anne deve sabırla yanıtlamış :
"Çölde çok uzun süre susuz idare edebilmek için suyu hörgüçlerimizde depolarız."
Sonunda dayanamayan genç deve sormuş :
"Peki bizim bu hayvanat bahçesinde ne işimiz var?" :eek: :p :D

zındık
20.04.2011, 12:17
:d:d:d....................

1111emre
20.04.2011, 15:10
Temel bir gün uçakla seyhat edicekmiş ama uçağın alt tarafı kırılmıs ve birinin inmesi lazımmıs . Pilotta temele sen in demiş sen inersen herkes kurtulur demiş . Temelde tamam ama bi şartım var diyip herkesin beni alkıslamısın isterim demis herkes alkıslayınca tabi ucagın altı kırık ve herkes düşmüş :D

yörükkızı77
20.04.2011, 16:37
Eşek
Genç adam gördüğü yaşlı ama sevimli eşeği köy yerinde sahibinden 500 milyon liraya satın almak istedi. Köylü amca eşeği sattı ve parayı alırken “Yarın eşeği kasabaya getirip sana teslim ederim” dedi. Ertesi gün genç adam, amcayı kasaba meydanında buldu ve eşeği sordu. Amca “Çok üzgünüm, ama eşek sizlere ömür.” dedi. Genç adam “Peki, o zaman paramı iade edin.” dedi. Amca parayı alır almaz harcadığını ve iade edemeyeceğini söyledi. Genç adam biraz düşündü ve “O zaman bana eşeğin ölüsünü ver” dedi. Amca ölü eşeği ne yapacağını sorunca, “Görürsün...” dedi. Amca, genç adamı bir ay sonra şehirde gördü ve “Nasıl eşeğin ölüsü işine yaradı mı, bari?” diye sordu... Genç gülerek “Evet, büyük ödülün eşek olduğu piyangoda ikişer milyon liradan 500 bilet sattım. Toplam 498 milyon lira kar ettim” dedi. Amca “Peki ölü eşeğe kimse itiraz etmedi mi” diye sorunca genç adam gene güldü... “Bir tek piyangoyu kazanan itiraz etti; ona da iki milyonunu iade ettim.” Genç adam büyüdü ve bankanın genel müdürü oldu.. :D:D:confused:

0smanlıprensesı
20.04.2011, 19:00
Kayserilinin biri ölüm döşeğindedir:
Kayserili: Sevgili karım burada mısın?
Eşi: Evet hayatım buradayım.
Kayserili: Sevgili oğlum Mehmet Burada mısın?
Mehmet: Evet babacım buradayım.
...Kayserili: Oğlum Ahmet ya sen burada mısın?
Ahmet: Evet ben de buradayım.
Kayserili: Güzel kızım sen burada mısın?
Kızı: Evet buradayım babacım.
Kayserili: Allah hepinizin belasını versin. Dükkanda kim duruyor o zaman?

koptum yha <3<3<3<3<3<3<3<3<3<3<3<3<3<3<3<3<3<3<3<3<3<3<3<3<3

ReSPeCtF...
20.04.2011, 20:00
Yolcu müsait bi yerde inmek ister ama dili sürçer:
- Şoför bey mübarek bi yerde inebilir miyim?
- Şu ilerdeki caminin önünde bırakayım teyze seni...
.................................................. .......................................
Oğlum bu Eminönü'nden geçer mi?
- Yok teyze biz Taksim'e çıkıyoruz.
- Hah tamam oğlum siz gidin ben gelmeyeceğim.
.................................................. .......................................
Yolcu:
- Abi Heykel'e çıkıyo mu?
Şoför:
-Yok abi, yanından geçiyo.
.................................................. ......................................
Arkadaki aksi teyze öndeki uzun saçlı delikanlıya seslenir:
- Kızım şurdan bir kişi uzatır mısın?
- Ben kız değilim!
- Amaaaan ne bileyim kız mısın dul musun, uzat işte.
.......................! .................................................. ...............
Eve gitmek üzere Bakırköy dolmuşu bekliyordum. Sigaramın kalmadığı aklıma
gelince önünde durduğum Tekel bayiine girecekken minibüs geldi. Apar topar
bindim. Şoföre parayı uzatıp,
- Bir Monte Carlo' dedim! Adam birkaç saniye yüzüme bakıp:
- Abi bu Bakırköy'e gider' diye cevap verdi! İşte o an benim ve şoförün
bittiği andı.
- Mükemmel bir yerde inebilir miyim?
Yolcunun kafası karışık sanırım, kendisi de dolmuşdakilerle birlikte güler
söylediğine şoför kadını indirirken:
- Buyrun size layık değil ama!
- Müsait bi yerde iner misiniz?
Şoför:
- Niye sen mi kullancan???
.................................................. ....................! ...................
Rumeli-Hisarüstü otobüsüyle Taksim'e doğru gidi yoruz. Adamın biri
Beşiktaş dolaylarında gayet aceleci bir tavırla:
- Kaptan orta kapıyı rica edebilir miyim?
Bizim şoför olaya hakim:
- Tabi abi ayıp ettin. Al götür senden kıymetli mi...
İstanbul'dayiz... Dolmuşa bindik, dolmuş doldu,tam kalkıcak, elemanın biri
açtı kapıyı. İçerde tıkış tıkış oturmuşuz, önde 3 kişi arkada 4 ... Eleman
hala bir umut sordu:
- Kaptan, yer var mı?
Şoför de arkasını dönüp cevap verdi:
- Bilmiyorum, üst kata bi bak ba kalım...
Pek dolu olmamasına rağmen minibüs hareket etmek üzereydi. Tam o anda kavga
ettikleri her hallerinden belli olan iki arkadaş minibüse
bindi.Birbirlerinin yüzüne bile bakmıyorlardı. Çocuklardan biri şoföre
parayı uzattı:
- Abi bir öğrenci bir de hayvan alır mısın?

efsunnn
20.04.2011, 20:37
komşu mükemmeldi :)

Yolcu:
Şoför:
.................................................. ......................................
- Ben kız değilim!
.......................! .................................................. ...............
bittiği andı.
Şoför:
.................................................. ....................! ...................
Bizim şoför olaya hakim:
hala bir umut sordu:
- Kaptan, yer var mı?
parayı uzattı:

irerman1
20.04.2011, 21:21
Çocuk babasına: babacığım annem ile nasıl evlendin?
Adam karısına dönp görüyormusun, cocuk bile anlam veremiyor :))

Schatz..
20.04.2011, 21:26
Yolcu:
Şoför:
- Ben kız değilim!
bittiği andı.
Şoför:
Bizim şoför olaya hakim:
hala bir umut sordu:
- Kaptan, yer var mı?
parayı uzattı:
Mrb,
imzanizdaki yaziyi degisirmisiniz ltf..
Saygilarimla.

irerman1
21.04.2011, 20:41
Delinin biri ranzadan düşmüş sonra tekrar ranzaya çıkmış. 10 dk sonra yine düşmüş ve gülmeye başlamış. Demiş ki : iyiki az önce kalkmışım yoksa üstüme düşecektim demiş :D:D:D:D:p

şekerşeker2001
22.04.2011, 16:17
Komik değil ama anlamlı;

Can Yücel'e sormuşlar ;
Neden hep babanıza olan sevginizi anlatan şiirler yazıyor...sunuzda, Annenize olan... sevginizi anlatan şiirler yazmıyorsunuz ?
Can Yücel cevap verir ;
Anneme olan sevgimi anlatacak kadar şair değilim...!

Bitti nokta..! Bu 1.

Bu hikaye trakyada geçmis gerçek bir olay;
Y...asli bir amca, eseginin üzerinde karayolunda seyretmektedir.
Bunu gören trafik polisleri, amcaya takilmak isterler ve
durdururlar.
Polis: Be amca, necin dakman golani? (Golan: Emniyet kemeri.)
Amca: Dakmam be iste!
Polis: E bak gördün mu, simdi ceza keseceyik.
Amca: Kes bakalim ne keseceysan da gidecem, acele isim var.
Polis: Peki amca, cezayi sana mi yazalim yogsam esege mi?
Amca:
Polis: Yani cezayi sana yazarsak bes milyon ödeycen, esege üç milyon ödeycen.
Amca: Bana kes o zaman.
Polis: Neden sana keseyon amca?
Amca: Onun sicili temiz ossun, polis yapcez onu... Bu 2

Otobüs şöförü yolcuları alır ve yola koyulur yolda giderken arkasındaki teyze şöföre badem uzatır ve al oğlum bu bademleri sen ye der bir süre böyle bademleri uzatır. şöför sorar teyze sende biraz ye der teyze der ki yok evladım ben üstündeki çikolatayı emiyorum bademleri sen ye der.:Dhttp://www.turkayildiz.com/images/smilies/ilahi.gif

gonca-86
23.04.2011, 12:35
Çocuk babasına: babacığım annem ile nasıl evlendin?
Adam karısına dönp görüyormusun, cocuk bile anlam veremiyor :))

hehheheh :D :D :D koptum :D

XansuAgdash
23.04.2011, 22:59
Bir gün yüzbaşı askerlerin hepsine ceza verir, 10 şınav çekeceksiniz der :
1 2 3 4 5 6 7 8 9 derken yüzbaşı 9 9 9 9 9 diye devam eder epeyce bir süre geçer yüzbaşı bir türlü 10 demez...
Artık askerler dayanamaz hale gelir Sonra yüzbaşı gülerek : Biliyorum şimdi bana küfür ediyorsunuz ama bu üniforma küfür geçirmez!
Arkadan cılız bir ses; - Anandamı üniforma giyiyor ? :D:D:D

Helal olsun en komik ve en çok güldüğüm fıkra buydu :D :D :D :D :D :D :D

ntuncer4257
23.04.2011, 23:15
Temel bir gün bir eşek almış. Eşeğine binmiş. Eşek oh diyince gidiyor, poh diyince duruyormuş. Temel oh demiş ve eşek koşmaya başlamış. İleride bir uçurum varmış. Eşek uçuruma çok yaklaşmış. Temel durması için ne diyeceğini korkudan unutmuş. Uçurumun tam ucuna gelince hatırlamış ve pohh diye bağırmış. Eşek durmuş. Temel ucuz atlattık oh be demiş ve eşek koşmaya başlamış böylece de uçuruma düşmüşler. xD

Benimde bu çok hoşuma gitti..yaaa ..çok güldüm valla..:D

ntuncer4257
23.04.2011, 23:16

Buda benim hoşuma gitti...çok güldüm:D

şekerşeker2001
23.04.2011, 23:20
komikmiş bu seçtikleriniz.:D

Padişah ile vezir tartışmaya başlamış. Padişah vezire, \"En büyük ve en güçlü olan benim. Sen benim emrimdesin!\" demiş. Vezir, \"Hayır ben büyüğüm. Ordunun başında ben savaşıyorum, sen sadece mühür basıyorsun\" diye itiraz etmiş. Tartışma uzayınca Padişahla vezir, bir çobanın yanına gitmişler ve konuya hemen girmemek için çobana sormuşlar: \"Senin koyunun mu büyük, ineğin mi?\"Çoban şaşırmış şaşırmasına da, soranlar da Padişahla vezir.-\"İneğim\" demiş.-\"Keçin mi büyük, öküzün mü?\"Çoban \"Öküzüm tabii\" deyince, asıl soruyu yöneltmişler çobana:-\"Söyle bakalım, Padişahın mı büyük, vezirin mi?\"Çoban hiç düşünmeden yanıt vermiş:\"Vallahi ben bu hayvanları tanımıyorum!\" :Dhttp://www.turkayildiz.com/images/smilies/ilahi.gif

RomantiX2
24.04.2011, 10:52
Benimde bu çok hoşuma gitti..yaaa ..çok güldüm valla..:D

Buda benim hoşuma gitti...çok güldüm:D

Forumda üst üste yazma floddur ve yassaktır lütfen biraz daha dikkatli olunuz.

Saygılarımla.

ipek_erdem_111
24.04.2011, 14:45
Adamın biri düşmüş karısı da gerçek :D

irerman1
24.04.2011, 19:36
hehheheh :D :D :D koptum :D

:D:D:D:D sevndim ;)

F*A*T*M*A
24.04.2011, 19:53
temel maç izlemeye gitmiş biletçi 5 tl demiş temel 2.5 tl vermiş.ben sadece bizum takımı izleyeceğum demiş.............:D:D

foet
24.04.2011, 20:13
temel maç izlemeye gitmiş biletçi 5 tl demiş temel 2.5 tl vermiş.ben sadece bizum takımı izleyeceğum demiş.............:D:D
komikmiş:D:D

F*A*T*M*A
24.04.2011, 20:19
Kayserili bir ninenin birisi otobüste tam soförün arkasına oturur.nine sıcak kanlılıkla sorar yavrum leblebi yermisin soför tamam der bir iki derken bir sürü leblebi olur şoför en sonunda nine bu leblebiler biraz yaş mı?..nine derki oğlum dişlerim yok şekerini emiyorum leblebisini sana veriyorum...:D:D

foet
24.04.2011, 20:26
Kayserili bir ninenin birisi otobüste tam soförün arkasına oturur.nine sıcak kanlılıkla sorar yavrum leblebi yermisin soför tamam der bir iki derken bir sürü leblebi olur şoför en sonunda nine bu leblebiler biraz yaş mı?..nine derki oğlum dişlerim yok şekerini emiyorum leblebisini sana veriyorum...:D:D
aaaaaaaa hahaha:D:D...ıyyy iğrenç:D:D

vea_43
24.04.2011, 21:02
temel fadimeyle sinemaya gitmiş.adam sormuş ferhatla şirin için mi demiş..
temel:hayır fadimeyle benum için demiş..:rolleyes:

dilaragamzeli
24.04.2011, 22:08
:D:D sonucu okurken koptum:D

gonca-86
25.04.2011, 08:58
Birer kız çocuğu sahibi iki aile bir gün misafirlikte
sohbete başlamışlar.
-- Eee sizin kızdan naber?
-- Valla işte ne olsun biliyorsunuz, işe girdi geçen sene.
Başını kaşıyacak vakti yok. İlk başlarda geceleri fazla
...mesai yapıyordu. Sonra hafta sonları da çalışmaya başladı.
Patronu çok sevmiş her işi ona veriyormuş. Derken Ankara
seyahatleri başladı. Bizimki çanta sekreter gibi patron
nereye o oraya. Sonra Paris seyahatleri filan en sonunda
bu iş böyle olmayacak dediler, patronu ev tuttu. Deli gibi
çalışıyor evladım. Ee, peki sizin ki ne alemde?
-- Valla bizim kız da kötü yola düştü ama ben sizin kadar güzel
anlatamıyorum:)

RomantiX2
27.04.2011, 21:25
Osmanlı İmparatorluğu zamanında, Bizans donanması ile Osmanlı donanması savaşaca...klardır..Bizans 10 gemilik muhteşem bir donanma hazırlar ve denize açılır..Donanmanın başında Andropolos vardır..Andropolos en öndeki geminin burcunda elleri göğsünde heybetli bir heykel gibi durmaktadır ve hemen arkasında yardımcıları vardır..Hep birlikte Osmanlı donanmasını beklemektedirler..Yukarıdan gözcü bağırır:
- Komutanım, Osmanlı donanması 3 gemiyle göründü..
Komutan yardımcısına döner ve:
- Bana kırmızı gömleğimi getirin eğer savaşta yaralanırsam kanım belli olup da askerlerin morali bozulmasın..der..
Hemen kırmızı gömleği giyer ve aynı ihtişamıyle yerinde durur..Gözcü yine bağırır :
- Komutanım, 3 geminin ardından 30 gemi daha göründü..
Andropolos tekrar yardımcısına döner ve hafifçe mırıldanır :
- Bana kahverengi pantolonumu getirin..der :;)