PDA

View Full Version : alpha kapısı için taktik lazım

.Jusdo.
01.06.2013, 01:53
ilk defa bir kapı yaptım daha girmedim. gemi özellikleri
iskandinavya 1
gemim goli
6 iris 2 flax
28 lf3
15 b02 kalkan
15 elit hız
9 arge
pet yok
konfi düzeni ve taktik lazım cristalin ve sibelonitlerden korkuyorum başka hiçbirinden korkmuyorum.
10bin x2 var başka da elit hiç cephane yok uri çekip cephane mi alım napayım

=ölümsüz_Türk86=86
01.06.2013, 03:16
korkmana gerek yok sibolar kolay talinlerde kolay asıl zor olanlar portegitler ve tallonlar dönerek kesersin benim gemim senin geminin yarısıydı x1 ile bitirdim kapıyı ben şu gemi ile bitirdim

Golıtah

15lf3

4bo2 6bo1

hızlar full

6 arge

5flax 2iris vardı bu gemiyle bitirdim portegitlerde zorlanırsın sadece onun içinde 1.konfiye 11hız 4kalkan droitlerin yarısı kalkan yarısı lazer yap bence 2.si senin tercihine kalmış

●GΣČΣ●ΚЦЯDЦ●55[gkrd]
01.06.2013, 05:32
Rahat geçmek istiyorsan pet şart. Tallonları dönerek kesersin, küçük yaratıklarda da / saimon, mordon, kristallin, sibelonit vs. vs. / tek pette indirirsin.

slyfer200
01.06.2013, 07:51
ben bu alfa kapısini soranları anlamıyom kardeşim en kolay kapı nesini soruyorlar zeta delta olsa filan eyvallahta alfa nin nesini soruyorlar bileğin oyundaki yaratıklar

____POLAT^^alemdar**
01.06.2013, 07:58
ben bu alfa kapısini soranları anlamıyom kardeşim en kolay kapı nesini soruyorlar zeta delta olsa filan eyvallahta alfa nin nesini soruyorlar bileğin oyundaki yaratıklar

Kardesim adam yaratıkları sormuyokı bu gemıyle kapıya nasıl gırıyım konfı taktıgı fılan verın dıyo duzgun oku yazdıklarını ;)

●вℓα¢к_нuηтєя●
01.06.2013, 08:40
ayrıca bence en kolay kapı zeta ve gelişmek için en iyisi alpha filan hikayee

^Deathknight^
01.06.2013, 09:18
ben 6 lf-3 goli ile girdim bitirdim rahatlıkla yaparsın

.Jusdo.
01.06.2013, 12:03
teşekkürler. mesela morodlara kadar geldim diyelim ve oyundan çıkmak istiyorum eger oyundan çıkarsam kapı gidermi yoksa bıraktıgım yerden devam mı eder

Kardesim adam yaratıkları sormuyokı bu gemıyle kapıya nasıl gırıyım konfı taktıgı fılan verın dıyo duzgun oku yazdıklarını ;)

peki cephane x1 ve eco-10 ile girsem yapabilir miyim dönmeyi yapabiliyorum.

karankelle50
01.06.2013, 12:24
yaparsın sen rahat ol bide kapının son bölümünde şeref veren tasarımı al rütbe kasarsın

tttty
01.06.2013, 12:49
kardeşim adam ilk defa yaapcam diyor bırakta sorsun :cool:

.Jusdo.
01.06.2013, 14:50
20 Tane Sibelon
80 Tane Sibelonit
16 Tane Kristallon
30 tane Cubikon (Protegit) refakat gemisini
sadece bunlar kaldı bunlar için taktik verin ama cephane sadece x1 ve eco-10 var credi kasıp cephane mi alayım yoksa uri cekip mi cephane alayım.
bi de bu son dörtlü için confi söyleyin hız ve kalkan karışımı bişey olsun lazeri sepromla besliyorum.

*Y3N!LM3Z*
02.06.2013, 03:44
iskandinavya 1
gemim goli
6 iris 2 flax
28 lf3
15 b02 kalkan
15 elit hız
9 arge
pet yok
konfi düzeni ve taktik lazım cristalin ve sibelonitlerden korkuyorum başka hiçbirinden korkmuyorum.

bu gemi ile rahat yaparsın kapıyı benim gemi bunun 1\3 iken ben alpayı yaptım yapma gereken c1 full hız diroidler klakan cn2 gemi kalkan droitler lazer olsun yeter ama talinlere dikkat et hepsi geldimi felegin şaşar pet alırsan dahada rahatlarsın . benden tavsiye bu kadar.

^Deathknight^
02.06.2013, 07:55
20 Tane Sibelon
80 Tane Sibelonit
16 Tane Kristallon
30 tane Cubikon (Protegit) refakat gemisini
sadece bunlar kaldı bunlar için taktik verin ama cephane sadece x1 ve eco-10 var credi kasıp cephane mi alayım yoksa uri cekip mi cephane alayım.
bi de bu son dörtlü için confi söyleyin hız ve kalkan karışımı bişey olsun lazeri sepromla besliyorum.

cubikon değil protegit olmasın
protegitte full hız yap bi konfiyi droitler kalkan promerium hız besleme yap öyle protegitler rahat yapılıyo diğerleinde kaçarak kesicen işte basit

.Jusdo.
02.06.2013, 14:00
cubikon değil protegit olmasın
protegitte full hız yap bi konfiyi droitler kalkan promerium hız besleme yap öyle protegitler rahat yapılıyo diğerleinde kaçarak kesicen işte basit

kritalinleri kaçarak kestim de kristalonlar hepsi bir geliyo saldırıyo demi hepsi bir onu merak ediyom her biri 4k 4k atıyo 20 tane var 80k 80k yersem 10 saniyeye kalmaz patlarım

•Kıyamet•
02.06.2013, 22:13
kritalinleri kaçarak kestim de kristalonlar hepsi bir geliyo saldırıyo demi hepsi bir onu merak ediyom her biri 4k 4k atıyo 20 tane var 80k 80k yersem 10 saniyeye kalmaz patlarım

Merhaba ,

Kristallonlar için ;

1. konfigürasyon : gemi 5 hız 10 kalkan / droiler ve gemiye full lazer.

2. konfigürasyon : gemi 10 hız 5 kalkan / droiler full kalkan boş yer kalırsa lazer / gemiye full lazer.

Hepsi birden gelmese de zaman içinde hepsi geliyor.

Kaçarak , geri geri yada dönerek mesafeyi koruyarak ve çok hasar almadan seçip seçip kesebilirseniz uzun sürse de geçersiniz.

Protegitler içinde ayrı konfigürasyon yapmanız lazım yani kristallon'lardan sonra x-1 haritanıza geçmeniz gerekiyor.

İyi forumlar.

DahiDeli
02.06.2013, 22:29
Bak bende ilk kez yaptım 8 iris goli full lf-3 felandım ama zorlandım bide elmas vardı.

Sibelondan korkma ama çok sıkıcı geçiyor. Bence 1-2 konfi full kalkan. Kaçmaya gerek yok sibelonlar çok yavaş.
Tallinde ise hep haraket edeceksin hiç durmayadaksın ve etraflarında dönmeye çalışma en küçük bir hatada bile 50-100k görebilirsin. 1. konfi 10 kalkan 2. konfi 5 kalkan.

Tallon bence en sıkıcı yer.En küçük bir hata da dahi patlıyorsun. zaten tanesi 4-5k atıyor. Etrafında dönmen imkansız. Pet ile kami atmak pek işe yaramıyor. zaten 400k+300k canları var. 1. konfi 8 kalkan 2. konfi 7 kalkan.

Protegitler en zor ve zevkli kısmı(bence). Acayip hızlılar. Çok kolay patlıyorlar. Ben her 2 konfi 10 kalkanla girdim ( böyle girmem kötü oldu. Protegitlerden kaçamadım sen 5 kalkan ile gir.) . Elmas uçuş düzeni olmasaydı patlardım. Son protegit de 1.300 DP kalmıştı.

NOT-1: Tallin ve protegitlerin peşinden gitme. Köşeye gidince zaten patlatırsın. Ama tallon ve sibelon gene uzun sürer.

NOT-2: Sibelon hariç asla duraksama.

NOT-3: Canın sıkılıp; yeter artık hemen ölsünler diye NPC'lerin üstüne gitme.
NOT-4: mesela 8 kalkan yazdım ya gerisi full hız olacak. Birde irisler hep lf-3 olcak.

Ben 2 kez patladım Sibelonda gemiyi kenara çekmiştim DP dolsun diye sonra Darkorbiti aşağı aldım 2-3 saat sonra fark ettim. Bide tallonlarda kaçarken.

Çok renkli bir yazı oldu.

64_rAZor_64
02.06.2013, 22:42
Gemiye 8 hız gerisini kalkan koy diroıtlere full lazer yap ben bütün kapıları öyle yaparım ama prolarda gemi full hız diotler 6 kalkan gerisi lazer olsun.

.Jusdo.
03.06.2013, 09:30
Bak bende ilk kez yaptım 8 iris goli full lf-3 felandım ama zorlandım bide elmas vardı.

Sibelondan korkma ama çok sıkıcı geçiyor. Bence 1-2 konfi full kalkan. Kaçmaya gerek yok sibelonlar çok yavaş.
Tallinde ise hep haraket edeceksin hiç durmayadaksın ve etraflarında dönmeye çalışma en küçük bir hatada bile 50-100k görebilirsin. 1. konfi 10 kalkan 2. konfi 5 kalkan.

Tallon bence en sıkıcı yer.En küçük bir hata da dahi patlıyorsun. zaten tanesi 4-5k atıyor. Etrafında dönmen imkansız. Pet ile kami atmak pek işe yaramıyor. zaten 400k+300k canları var. 1. konfi 8 kalkan 2. konfi 7 kalkan.

Protegitler en zor ve zevkli kısmı(bence). Acayip hızlılar. Çok kolay patlıyorlar. Ben her 2 konfi 10 kalkanla girdim ( böyle girmem kötü oldu. Protegitlerden kaçamadım sen 5 kalkan ile gir.) . Elmas uçuş düzeni olmasaydı patlardım. Son protegit de 1.300 DP kalmıştı.

NOT-1: Tallin ve protegitlerin peşinden gitme. Köşeye gidince zaten patlatırsın. Ama tallon ve sibelon gene uzun sürer.

NOT-2: Sibelon hariç asla duraksama.

NOT-3: Canın sıkılıp; yeter artık hemen ölsünler diye NPC'lerin üstüne gitme.
NOT-4: mesela 8 kalkan yazdım ya gerisi full hız olacak. Birde irisler hep lf-3 olcak.

Ben 2 kez patladım Sibelonda gemiyi kenara çekmiştim DP dolsun diye sonra Darkorbiti aşağı aldım 2-3 saat sonra fark ettim. Bide tallonlarda kaçarken.

Çok renkli bir yazı oldu.

teşekkür ederim sibelondan korkum yok sibelonit hızlılar bi de 80 tane gelecek aralarına dalayım desem patlarım. uri çekip x3 lemi giriyim napıyım kapıya

Merhaba ,

Kristallonlar için ;

1. konfigürasyon : gemi 5 hız 10 kalkan / droiler ve gemiye full lazer.

2. konfigürasyon : gemi 10 hız 5 kalkan / droiler full kalkan boş yer kalırsa lazer / gemiye full lazer.

Kaçarak , geri geri yada dönerek mesafeyi koruyarak ve çok hasar almadan seçip seçip kesebilirseniz uzun sürse de geçersiniz.

Protegitler içinde ayrı konfigürasyon yapmanız lazım yani kristallon'lardan sonra x-1 haritanıza geçmeniz gerekiyor.

İyi forumlar.
teşekkürler.

Bilo___Aga[DIA].
03.06.2013, 13:02
vala ben ful+ful gemıyım kristallonlar sorundeğil benı m en nefret etttiğim kristallin,sibelonit,saimoniit sırf bunların yuzunden hep zeta acıyorum:D

.Jusdo.
04.06.2013, 00:03
.;4785295']vala ben ful+ful gemıyım kristallonlar sorundeğil benı m en nefret etttiğim kristallin,sibelonit,saimoniit sırf bunların yuzunden hep zeta acıyorum:D
saimon ve krsitalinleri geçtim de patlamadan. sibelonit ve talonlardan korkuyorum. sibelon ve protegitlerde uri çekip x3 le girecem

.Jusdo.
08.06.2013, 16:06
arkadaşlar patlamadım daha ve sibelonitleri de kestim x1 le
tlaon ve protejit kaldı.
x3 ile 20k 22k arası atıyom.
soru 1: 20 tane talona kaç bin atış x3 gider?
soru 2: talonlar için konfi?
soru 3: protejitler için konfi?

•Kıyamet•
08.06.2013, 22:30
Merhaba ,

1 - Kaç atış x3 gider bilemiyorum Kristalon'lar için.

16 Kristallon
30 Protegit

2 - Kristallonlar için ;

1. konfigürasyon : gemi 5 hız 10 kalkan / droiler full lazer.

2. konfigürasyon : gemi 10 hız 5 kalkan / droiler full kalkan boş yer kalırsa lazer

3- Protegiler için ;

1. konfigürasyon : gemi 12 hız 3 kalkan / droiler ve gemiye full lazer.

2. konfigürasyon : gemi 12 hız 3 kalkan / droiler full kalkan boş yer kalırsa lazer

Seprom ile kalkan ve Promerium ile hız jeneratörlerini beslemeniz iyi olacaktır. Protegitler hızlı olduğu için genel olarak tamir olma şansınız pek olmaz. Bu nedenle geri geri kaçarak seçtiğinizi imha edebilirseniz edin eğer köşeye gidiyorsa uğraşmayın sonra köşede patlatırsınız.

İyi forumlar.

DahiDeli
08.06.2013, 22:51
iskandinavya 1
gemim goli
6 iris 2 flax
28 lf3
15 b02 kalkan
15 elit hız
9 arge
pet yok

x1'le yaparsın sadece kofi iyi diz ve dikkatli dön.

20tallin tanesi 90k can 5 kere vurunca patlasa 5x28x20=2800 harcar. her birine 1 miss vursan onlardı roketler azaltır.

EXSODYA
09.06.2013, 08:36
kardeşim bu kapı ilk kapı çok basit ya normal oynayarak bile geçersin sabırin varsa beslemeli gir yeter

.Jusdo.
10.06.2013, 01:47
Merhaba ,

1 - Kaç atış x3 gider bilemiyorum Kristalon'lar için.
16 Kristallon
30 Protegit
2 - Kristallonlar için ;

1. konfigürasyon : gemi 5 hız 10 kalkan / droiler full lazer.

2. konfigürasyon : gemi 10 hız 5 kalkan / droiler full kalkan boş yer kalırsa lazer

3- Protegiler için ;

1. konfigürasyon : gemi 12 hız 3 kalkan / droiler ve gemiye full lazer.

2. konfigürasyon : gemi 12 hız 3 kalkan / droiler full kalkan boş yer kalırsa lazer

Seprom ile kalkan ve Promerium ile hız jeneratörlerini beslemeniz iyi olacaktır. Protegitler hızlı olduğu için genel olarak tamir olma şansınız pek olmaz. Bu nedenle geri geri kaçarak seçtiğinizi imha edebilirseniz edin eğer köşeye gidiyorsa uğraşmayın sonra köşede patlatırsınız.

İyi forumlar.
çok teşekkür ederim.

x1'le yaparsın sadece kofi iyi diz ve dikkatli dön.

20tallin tanesi 90k can 5 kere vurunca patlasa 5x28x20=2800 harcar. her birine 1 miss vursan onlardı roketler azaltır.

teşekkürler

kardeşim bu kapı ilk kapı çok basit ya normal oynayarak bile geçersin sabırin varsa beslemeli gir yeter

ilk kapı olabilir ama ben ilk defa giriyorum.

DahiDeli
10.06.2013, 01:48
teşekkürler

Bugünde 2. alpha mı yaptım. protegitlerde 3 kalkan gerisi hız yeter.

.Jusdo.
10.06.2013, 01:53
Bugünde 2. alpha mı yaptım. protegitlerde 3 kalkan gerisi hız yeter.

iyi bakalım hayırlı olsun. talonları nasıl kestin ve x1 le mi kestin seprom besleme ile mi?

DahiDeli
10.06.2013, 02:17
iyi bakalım hayırlı olsun. talonları nasıl kestin ve x1 le mi kestin seprom besleme ile mi?

1.300 seprom koydum önce bitince de 1.700 promerium koydum. x3 x2 karışık kestim. x1'de çok nadir kullandım. Çünkü acip uri lazımdı. :)

.Jusdo.
10.06.2013, 02:39
1.300 seprom koydum önce bitince de 1.700 promerium koydum. x3 x2 karışık kestim. x1'de çok nadir kullandım. Çünkü acip uri lazımdı. :)
hm tamam teşekkürler

_keniyi_
22.07.2013, 17:21
Kardeşim Gemi özellikleri:5 Iris 24 Lf3 17 Bo2 15 7900 9 Arge 281.000 Darbe Puani 260.000 Kalkan Sepromlu X1 7-8 K Vuruyorum Alphayi Yapabilirmiyim ? :)