PDA

View Full Version : Hikaye köşesi

highdut
31.05.2011, 18:40
Merhaba

Bazılarınızın emek vererek bazılarınızın direk kopyala yapıştır şeklinde yaptığı hikayeler maalesef kaldırılmıştır

Bu bölümde tüm hikayeleri toplayabiliriz.Daha önce yazan arkadaşların tekrar yazabilecekleri kanısındayım:)

Not:Konuyla alakasız yazılar silinecektir.O yüzden ya konuyla ilgili yazınız ya da hiç yazmayınız

İyi oyunlar

hazar.96
31.05.2011, 18:41
Hayat hikayemi yazabilirmiyim ?

highdut
31.05.2011, 18:43
Hayat hikayemi yazabilirmiyim ?

elbette hikaye konusunda herhangi bir sınırlama yok:)

Xx-JET-ENGLOR-xX
31.05.2011, 18:55
Modum peki ya şirketler ??

highdut
31.05.2011, 18:57
Modum peki ya şirketler ??

şirketler derken?

daha önceki konular da herhangi bir hata yoktu sadece çok fazlaydı sayıları

Xx-JET-ENGLOR-xX
31.05.2011, 18:58
şirketler derken?

daha önceki konular da herhangi bir hata yoktu sadece çok fazlaydı sayıları

Modum Darkorbit Silah Fabrikası vs. şirketler

My_Turki_shkence
31.05.2011, 19:01
ßir Zamanlar ßir Çocuk Varmış Herkeze Kendini Sevdirmiş Ama Sonra Saygısızlık Yapmaya ßaşlamış ßu sefer sevilmemiş Ama ßunun Nedeni İse ßaşkasının Hipnozu Altında Olmasıymış Ve Saygısızlık Yapma Emrini O Veriyormuş Hipnoz Eden Kişi Yakalanmış Ama Yöneticiler ßu Durumu Hipnoz Olan Kişide ßulmuş ßu Kadar Karşı Çıkmaya Karşı ßile Yönetici ßildiğini Yapmış..

Hipnoz Olan Kişi : Vrunun_Çocuğu
Hipnoz Eden Kişi : Savaşta
Yönetici : Highdut

highdut
31.05.2011, 19:24
Modum Darkorbit Silah Fabrikası vs. şirketler

Dediğim gibi hikaye konusunda herhang ibir sınırlama yok.Sadece forum kurallarına uygun olması gerekli

Tabi istek üzerine konuyu daha da derinleştirerek yazılan hikayeler arasından en iyisinin üyelerce seçilmesini sağlarız.Seçilen hikaye de 1 hafta süresince forumda sabit kalır:)

54_MuRaT_54
31.05.2011, 20:11
ßir Zamanlar ßir Çocuk Varmış Herkeze Kendini Sevdirmiş Ama Sonra Saygısızlık Yapmaya ßaşlamış ßu sefer sevilmemiş Ama ßunun Nedeni İse ßaşkasının Hipnozu Altında Olmasıymış Ve Saygısızlık Yapma Emrini O Veriyormuş Hipnoz Eden Kişi Yakalanmış Ama Yöneticiler ßu Durumu Hipnoz Olan Kişide ßulmuş ßu Kadar Karşı Çıkmaya Karşı ßile Yönetici ßildiğini Yapmış..

Hipnoz Olan Kişi : Vrunun_Çocuğu
Hipnoz Eden Kişi : Savaşta
Yönetici : Highdut
Çok Güzel ßir Hikaye ÇOOOKK Beğendim.!

Happy_Tree_Friends
31.05.2011, 20:44
bir varmış bir yokmuş. orayı burayı talan eden, milleti birbirine düşüren bir çocuk varmış. bu çocuk terbiyesizliğiyle öyle saygı kazanmış ki anlatamam. nerdeyse tapınıyolarmış bu çocuğa. sonra birgün bu kötü mü kötü çocuğun karşısına biri çıkmış. onu iyileştirebileceğine inanıyormuş. fakat iyileşmemesi sonucu, bu iyilik yanlısı arkadaşımız onu mahalleden attırmış. ibret-i alem olsun diye. geri döndüğünde aynı şeyleri yapacağı için, bu çocuğun kendi gibi arkadaşları mahalleden sürülen arkadaşlarını çok özlüyorlarmış. sürekli mahalleliyi suçluyor onlara taşlıyorlarmış. ama hepsi içten içe mahalledeki iyilik yanlısı kişiden korkuyorlarmış. kötü çocuğa gelince. ona ne mi olmuş. hiçbirşey? gittiği alemde kendini koca bir hiç olarak bulmuş. ve hatasını anlamış.

inşallah hatasını anlar ama intikam yemini etmez :)

merhaba_slm4
31.05.2011, 21:15
Adını İris Koydum ''Kurtuluş''

Kuytu karanlıkta sonuna kadar kristallonlarla savaşmaya mahkumdük!Sanırım bir daha buradan çıkışımız yoktu.Bir tek bildiğimiz bir şey vardı.Admin bize bir çıkış kapısı koymuştu.Ancak bu kapının nerede olduğunu bilmiyorduk.Radarlarımız maalesef burada çalışmıyordu.Bir tek kristallonları görüyorduk.Onlarla uğraşmaktan zamanımız kalmıyordu.Sahibim bir şey yapmalıydı.Fakat tesadüftür ki önümüzde çok büyük bir ışık çıktı!Işığa doğru gittik.Işığın arkasındaydı portal!İşte kurtuluşumuz buydu!Ancak bunun için kapıyı koruyan Uber Kristallonu kesmeliydik
Üstelik o zamanlar
Rsb
ve
Ema
dalgası yoktu.Neyse....Sahibim Tecrübeliydi.Sanırım bu bizim en büyük kurtuluş savaşımız olacaktı!Bizim için ya son Yada kurtuluş gözüküyordu!

Thedemon3883
01.06.2011, 07:03
Merhaba

Bazılarınızın emek vererek bazılarınızın direk kopyala yapıştır şeklinde yaptığı hikayeler maalesef kaldırılmıştır

Bu bölümde tüm hikayeleri toplayabiliriz.Daha önce yazan arkadaşların tekrar yazabilecekleri kanısındayım:)

İyi oyunlar

Teşekkür ederiz highdut moderatörümüz!

Thedemon3883
Forum Komiseri

B.E.N Pet-10

1. Bölüm
Fabrikadan yeni çıkmıştım. Yakıtım boldu. Rafta PET-10 diye biliniyordum. Ama fabrika çalışanları ben kırmızı dizaynlı yaratmıştı. Sonra biri geldi ve beni satın aldı. O, bir Bigboydu. HST-2'si olan bir Bigboydu. Bana bir LF-3 yükledi ve ismimi Mini-Demon koydu. Beraber çok iyi anılarımız oldu. Bir gün devolarium kesmeye gidiyordum. O sırada sahibime bir saimon saldırdı. Ben saimona lazerimle saldırırken sahibim roketatarıyla saldırıya geçti. Gerisini hatırlamıyorum. Sonra kendimi biraz daha güçlü bulmuştum. Sahibim para çekip Goliath satın almıştı ve bir kaç LF-3 taktırmıştı bana. Ben anladım ki... Ben... 5.ci Düzey bir Kırmızı P.E.T-10'dum... Kırmızı P.E.T'lerin son nesli...

2. Bölüm
Tuhaf bir şekilde sahibim bana bir donanım almıştı. Bu donanım beni daha güçlü yapmıştı. Adının ne olduğunu sorunca sahibim bana "İris" dedi. İris mi? O diroitleri hiç tanımıyordum. Sonra İris bana dedi ki:
- Selam. Ben İris. Senin ismin ne?
Donakalmıştım. Yanıt veremedim... Sonunda cesaretimi topladım ve dedim ki:
-Ben... Mini-Demon
-Mini-Demon... İyi isim!
Tam muhabbete dalacaktık ki karşımda bir kristallin belirdi. Onu yok etmek zorundaydım, İris ise sadece yardım ediyordu. Birden bire sahibimin orada olmadığını görmüştüm. Başka bir P.E.T 10 almıştı. Rengi de yeşildi. Beni satmıştı! İyi ki yanımda yardımcım olarak İris vardı. Sonra Bonnie adlı bir flaxla tanıştım. O da sahibi nedeniyle ihanete uğramıştı. İntikam istiyordu! Hep birlikte takım olduk ve birbirimize destek olduk. Sonunda hepimiz de çok güçlendik. Sadece ben, 8 leveldim. Diğerleri 6 leveldi.

3. Bölüm
3-2'ye gitmiştik. Farkettik ki burası bir düşman bölgesiydi! Beni evlat edinmek isteyen bir venüslü phoenixe yardım ettim, onu korudum. Tek sorun, Bonnie'nin ağır hasara uğramış olmasıydı. Tamir ettirdik, Bonnie hiç bir değişiklik hissetmemişti.

4. Bölüm
Phoenixi kasarak kendisine Bigboy aldık. Galiba Bigboyu sevmişti. O da karşılık olarak bana yardım etmesi için Connor adını taktığı bir diroit aldı. Connor hasarsızdı ve savaşa hazırdı. Yeni sahibim herkese donanımlarını takmıştı. Artık devolarium kesmeye hazırdık.

5. Bölüm
Devolariumu kesince içinden her şey çıktı. Sonra sahibim bunlardan 20 tane daha keserek yastık altı creditsleri hemen Goliath'a yatırdı ve Goliath'ı aldı. Bana da uridium biriktirip güçlendiricilerden ve YZ Protokollerinden aldı. Onlar benim en büyük hayalimdi.

6. Bölüm (Uzun hikayeyi kısalttım)
Sahibimi kastık ve fulledik.

7. Bölüm
Eski sahibimle yüzleşmeye hazırdım. Yeşil P.E.T 10'unu x4 cephanesi yağmuruna tutunca sahibim korktu, kaçmaya başladı. P.E.T 10'u öldürünce sıra sahibime gelmişti ve onu da yok etmiştim. Artık uzayın en korkulan adamlarıydık. Sonra sahibim bana iki arkadaş daha almıştı. İkisi de P.E.T 10'du. Mavi olanın ismi Zip, Turuncu olanın ismi Zack'ti. Bu P.E.T 10'ları sevmemem mümkün değildi! Beraber bir klan oluşturduk ve sahibime diroitleri geri verdim. Zip, sahibimin yanında onu koruyacaktı. Biz ise bağımsız olarak yeni sahip bulacaktık.

Uzun Zamandır Beklenen 8. Bölüm Nihayet Çıktı! 6. Sayfada.

-realkunt-
01.06.2011, 08:45
yha modum bende bir sürü fabrika açtım çok ilgi çekmişti silmişsiniz bida fabrika için resimleri nerden bulucam fabrika içinde çözüm bulun yha :mad:

highdut
01.06.2011, 08:54
yha modum bende bir sürü fabrika açtım çok ilgi çekmişti silmişsiniz bida fabrika için resimleri nerden bulucam fabrika içinde çözüm bulun yha :mad:

Merhaba

Burası hikaye köşesi.Gereksiz yazılar yazmayınız.Konuyla ilgili yorumunuz varsa paylaşınız

İyi oyunlar

lütfen_beni_kas
01.06.2011, 11:23
kendi hayatımı hikaye olarak anlatabilirsem anlatıyım:)
30/01/1998 tarihinde dünyaya ağlayarak geldim.:D
Babam öğretmen olduğu için ilk görev yeri ağrı patnostu.:)
kötü olan şu ki,babam ben doğmadan 2 sene önce çok kötü bir kaza geçirdi...
O kazada babam arabada uyuyormuş,arabayı kullanan ise babmın bir arkadaşı,nasıl bir arkdaşsa artık...
Babamın arkadaşı zaten yolda kopturmuş gidiyor,140-150 ...
tam o sırada abanın tekerleğinde bir sorun çıkmış.
Sorunu farkeden arkadaş hemen arabadan atlayıp bir kol kırılmasıyla kurtulmuş.
Ama kendi kurtulurken babamı da ölümün eşiğinde bırakmıştı...
Araba bir süre sonra 8 takla atmış,Allah tarafından babam o kazadan kurtuldu.Küçük olmama rağmen hayatımın en kötü yılıydı.
O yüzden derslerimde olsun,arkadaşlarımla gezerken olsun hiçbir zaman rahat edemez oldum.Yıldan yıla o kötü kazayı unutmaya çalışıyoruz.
Ama Allah'ıma şükürler olsun ki babam hala yaşıyor.
Neyse Ağrıda 5 yıl kaldıktan sonra ilginç bir şekilde babamın istediği tain Bilecik/cihangazi köyüne çıkmıştı.Türkiye'nin bir tarafından bir tarafına.
Burada anasınıfına ve 1. sınıfa gitmek nasip oldu,malum babam öğretmen olduğu için 2 yıl bir tain meselesi.:)
İlk başlarda anasınıfına gitmekten korkuyordum.
Sonra alışmaya başladık.Burada 2 senemiz geçti.Sonra tekrar babamın taini
Bilecik/Bozüyük'e çıktı.Burada ise 3 sene kaldım.2-3 ve 4. sınıfı burada okudum.O yıllarda hiç kötü şeyler bilmezdim,bana köt kelimeler öğretmeye çalışan arkadaşlarımın söylediklerine hiç gülmezdim,çünkü anlamıyordum.
Sadece derslerime çalışıyordum,taki 6. sınıfa kadar...
6. sınıfta bende bozulmalar ve sapmalar oldu.:)
Artık dersten ziyade kızlarla falan ilgileniyordum.
6. sınıfıda mudanya/Bursa'da okudum.:)
Ve şu anda 7. sınıfa gidiyorum.Artık derslere olan ilgim çoğunlukla azaldı.
O kadar kötü değilim ortalamam 84,75 .:)
Fakat şu varki benim fikrime göre insanı bir kağıda göre değerlendiremezsiniz.
''Her insan kendine göre,kendi uğraştığı şeye göre bir hazinedir.''
Şu dünyadaki delilerden bile öğreneceğimiz bir çok şey var...
Ancak bu kadar kısaltabildim.Umarım beğenirsiniz.:)
değerli modlara ve arkadaşlara teşekkürler...

merhaba_slm4
01.06.2011, 13:09
Adını İris Koydum ''Kurtuluş''

Kuytu karanlıkta sonuna kadar kristallonlarla savaşmaya mahkumdük!Sanırım bir daha buradan çıkışımız yoktu.Bir tek bildiğimiz bir şey vardı.Admin bize bir çıkış kapısı koymuştu.Ancak bu kapının nerede olduğunu bilmiyorduk.Radarlarımız maalesef burada çalışmıyordu.Bir tek kristallonları görüyorduk.Onlarla uğraşmaktan zamanımız kalmıyordu.Sahibim bir şey yapmalıydı.Fakat tesadüftür ki önümüzde çok büyük bir ışık çıktı!Işığa doğru gittik.Işığın arkasındaydı portal!İşte kurtuluşumuz buydu!Ancak bunun için kapıyı koruyan Uber Kristallonu kesmeliydik
Üstelik o zamanlar
Rsb
ve
Ema
dalgası yoktu.Neyse....Sahibim Tecrübeliydi.Sanırım bu bizim en büyük kurtuluş savaşımız olacaktı!Bizim için ya son Yada kurtuluş gözüküyordu!

UberKristallonla savaş odasında karşılaştık bir iyi yanı vardıki o zaman yapay zeka yoktu!Ancak gücümüz yetmedi patladık!Neredeyim ben?..Her taraf insanlarla dolu!Hareket edemiyorum ve kafeste değilim.Burayı ilk defa görüyorum.Sonra 2 adam yanıma geldi ve ve....
Uzun bir uykudan sonra kırmızı ihtişam veren gözümü açtım.Ama ben patlamış idim!Nasıl olmuştuda hala buradaydım?Biraz bilgi topladım ve sahibimin son anda uber kristallonu yendiğini öğrendim!Ancak gemisi tamamen harap olmuş kendisi önce özel darkorbit hastanesine sonrada kodese tıkılmıştı!Beni ve 7 iriside tamir ettirmişti.Sanırım 2.sahibimle ilgili maceram bitmişti.Ancak bittiğini sandığım macera asıl şimdi başlıyordu!Sahibim tam bir psikopata dönmüştü!...

-realkunt-
01.06.2011, 17:53
UberKristallonla savaş odasında karşılaştık bir iyi yanı vardıki o zaman yapay zeka yoktu!Ancak gücümüz yetmedi patladık!Neredeyim ben?..Her taraf insanlarla dolu!Hareket edemiyorum ve kafeste değilim.Burayı ilk defa görüyorum.Sonra 2 adam yanıma geldi ve ve....
Uzun bir uykudan sonra kırmızı ihtişam veren gözümü açtım.Ama ben patlamış idim!Nasıl olmuştuda hala buradaydım?Biraz bilgi topladım ve sahibimin son anda uber kristallonu yendiğini öğrendim!Ancak gemisi tamamen harap olmuş kendisi önce özel darkorbit hastanesine sonrada kodese tıkılmıştı!Beni ve 7 iriside tamir ettirmişti.Sanırım 2.sahibimle ilgili maceram bitmişti.Ancak bittiğini sandığım macera asıl şimdi başlıyordu!Sahibim tam bir psikopata dönmüştü!...

vay vay vay psikopata bak sen :D:D:):)

R€aL_M€rS!NL!
01.06.2011, 21:40
TRİSTOP
M tuşu zor basyor o yüzden anlamsız yerlerin bazı yerlerine m tüşü getirirseniz sevinirim.

BAŞLANGIÇ:
Yıl 4004 her yer savaş içinde 3 Şirket savaş içindeyken yanına Ösa isili yeni bir şirket.Özgürlük savaşcıları bunlar 2-4 ve 1-3 ESİR almış duruMdalar.Ösa 1.Birlik koutanı Albay Furkan ve Askerleri Yüzbaşı seçkin Asteğmen ufkun üsteğmen ufkun dizimiz başlıyor.

ÖSA Başkanı Stam

Stam:Furkan geileri hazırla 1-3 MMO 2 goli gelmiş bizim goliathları rahat bırakıyorlarmış.
Furkan:emredersiniz komutanım.1.Bölük toparlanın.
Seçkin:Peki koutanım.
Gemileri hazırlanırlar ve yola çıkarlar.
2-4 haritasından 1-3 atlarlar.
Furkan:Beni takip Edin ve RSB Hazırlayın.Vega olan Fatih Çağır bakem ufkun.
ufkun:1.bölükden merkeze 1.bölükten merkeze
Merkez sekreteri Özge:Merkez Dünleede
Ufkun:Fatih çağı 1. bölük B Kısmında Eğitim alıyor.Çağırıver.Koordinatlar şunlar.******
Özge:Taa anlaşıldı.
Ufkun Çağırdı 1 dk içinde burda olurlar.
Avanak Taner:O yes Gaysı buldum gaysı
furkan:taner çekil...

DEVAI İSTERSENİZ GELECK ASLINDA GELESİN YAW[Büyük harfle ve Yaw dedim.bakalım buruyı okumadan kim farketcek diye]

merhaba_slm4
02.06.2011, 11:42
Admin sadece öncülük ettiği için sahibimle biz diroitlerini deliğe bırakmıştı ancak arkadaşları hala alışverişte herkezi eziyor maffediyordu!Sahibimin bulunduğu hapishaneyi 5 AdminPolis korumaktaydı.Adminpolislerle savaşıp yok ettiler.Sahibim hapishaneden çıkmıştı!Bud efa vengeance gemisi almıştı!
http://understick.org/upload/uploads/1307079592.jpg
Gemi eski gemiye oranla çok hızlıydı.Arkadaşlarına yine o öncülük ediyordu!X-3e herkezin görebileceği bir yere gemiyi çıkarıp durdu...Veee...Herkez korkulu bela sahibimi tanıyordu!Bir konuşma yaptı

Orduma Katılan herkezi ödüllendireceğim ancak katılmayanları!!!Bir phoenixi patlattı ve oradaki ateşi gösterdi..
Korkuya bürünen x-3 sektöründe sessizlik çöktü...

hazar.96
02.06.2011, 14:54
Elimde enjektör öylece kalakaldım.çok klasikti ama ben de arkamda bişeyler bırakmalıydım.En azından ölümü tercih ettiğimi bilmeliler diye düşündüm.Aslında kimseye bişey borçlu değildim,alış-verişi keseli çok oldu.

Nasıl başlayacağımı bilmiyorum,şöyle mi başlasam ; Hey millet ben ölmeye karar verdim.Niye biliyor musunuz çünkü yaşım 27 ye dayandı.Allah korusun ya ölmeye değil de üremeye karar verseydim,neyseki aklım başımda Neyse,kötü alışkanlıklara bulaşmayın kendinize iyi bakın...

Kimsenin öldüğümü bilmesi gerekmiyor ama en azından aileme (benden nefret etsinler diye) bişeyler açıklamak istiyorum.

Annem ve babam ben 10 yaşındayken boşandı.Mahkemede ise beni yalancı şahit olarak kullandı annem.Yaptım...Ama 1 sene sonra tekrar birleştiler...

Ergenlik çağım tam bir dengesizlik içinde geçti.Kaldığımız yerde hiçbir hata affedilmiyordu.Hiç unutmuyorum;Bakkalda mahallenin serserileriyle laf dalaşı yaparken dedeme yakalanmıştım.Banyoda bir güzel annemden dayak yemiştim.Bütün aile benim kötü kız olmamdan korkuyordu.Ama ben onları hayal kırıklığına uğrattım.Namaza başladım Evet yırtık kotlar içinde,posterlerin arasında hiç kaçırmadan 5 vakit kılıyordum.

Sigaraya 15 yaşında başladım,içkiyi zaten içiyordum.Babam sağolsun istanbul a git,okumaya bak deyip beni yapayanlız bıraktığı için babam sağolsun
17 yaşında istanbulda yalnızdım

Artık köprü altı günlerim başlamıştı.içki içmek,şarkı söylemek,uçmak..
istanbul da özgürmüşsün pöh Dışarı çıkarsın serserinin biri keyfini kaçırır,okula gidersin;küçümseyip kaçarsın...Koca bir şehirde 4 duvar arasındasın yani...

Köprü altı günlerim sürüp gidiyordu.Orada içiyor,şarkılar söylüyor.Bir geyik bulursam dalgamı geçip deşarj oluyordum.Ama içkinin tesiri geçince acılar başlıyordu.O dayanılmaz acılar...
Kendimden nefret ediyor,yaptıklarımdan iğreniyordum.Kahrolsun böyle insan,böyle hayat ..

Devrimci arkadaşların toplantılarına katılıyor,gerçekçilik adına söyledikleri şeylere gülüyordum.çünkü söylediklerine kendileri de inanmıyordu.
Gün geçtikçe daha çekilmez bir hayat...

Artık dayanamıyorum,heryerim sızlıyor.Herşeyden,herkesten nefret ediyorum.O kadar yanlış yaptım ki... Yaşam artık iyice çığırından çıkmıştı Ne yapmam gerektiğini biliyordum Evde kimse yok....Yazacak bişey de kalmadığına göre...Artık bitti...PERDE...

Foruma göre düzenlenmıstır Tarafımdan.1

animask
02.06.2011, 15:30
hangi hikayeyi okuyacagımı bilemedım tüm arkadaşlar çok güzel yazmışsınız hepiniz devam edin :D

atakansaritasfour1
02.06.2011, 20:24
yıl3023 ve dünyada hala açlık var ama nüfus çok fazla fazladan insanlar paron-1 paron-2 denen gezegenlere gönderiliyor gönderiliyor bir gün 2400 insan taşıyan bir gemiye bir kristale benziyen bir madde saldırdı ve 2400 insan öldü insanlar buna çok sinirlendi ve oraya akın akın küçük gemilerle saldırdılar hepside imha oldu bu gücün nerden geldiğini şaşırdılar ve bir gün barış içinde yaşadıkları streunerlere saldırdılar streunerlerin başkanı çatışmada öldü ve efsane sanılan uridium maddesi çıktı evet bu madde çok değerliydi insanlar streunerlerin bizden bu kadar değerli şeyleri nasıl bizden sakladığını çok sinirlendiler ve savaş açtılar savaşta bir insan bir güç kaynağı alındı bu güç kaynağının adı k2 idi ve bu k2 maddesi goliatha verildi streunerler yenik düştü ancak bu maddeleri goliatha verilmesi kötüydü bunun için 3 büyük başkan anlaşmazlık yaptılar savaşta bu maddelerin hepsini elit malzemeler dağıttılar ancak bu k2 maddeleri doğaya zarar veriyorlardı ve dünyada artık yaşam olmaz diyip birisi marsa birisi ise venüse gittiler gittikten sonra npcler gemilerin geri dönmesini engellemek için bir radyasyon kurdular bu radyasyon sayesinde gemiler haritadan çıkamıyordu ama unuttukları bir şey vardı k2 maddesiyle galaksi kapıları açılmıştır ve o kapılara saldırmaya çalışıldığında mermi ateşleyemiyordu ama npcler radyasyonu kesmedi çünkü haritadanatlamak ustalık gerektirirdi acemi pilotlar sadece 2 harita dolaşabiliyorlardı ve birgün çokparlak üstünde 999 yazan bir kapı vardı o kapıya giren birdaha çıkamıyorlardı onun için gemi imha olduğunda otomatikmen anas haritaya ışınlanıyordu uzayda hammaddeler aramak artık moda oldu herkez hammadde arıyordu taki bir saimonun patlamasından sonra uzayda bulunmayan yeşil ve pembe taşlar çıkınca herkez çok sevindi ve galaksi kapılarıyla yaratıkları öldürüp sonunu görmek için herkez sıraya dizilmişti ve onlar ordayken yeni haritalar keşfedildi bu haritalar da çok güçlü yaratıklar vardı onun için herkez toplanıp yok ediyorlardı... taki x4-x5 plazma roket ve lf3ün maddesi sdex21 bulunana kadar artık herkez az kişiyle yok edebiliyordu bu arada bir bilim adamı grubu gemileri güçlendiren flax ve iris leer çıktı artık herkez çok güçlüydü jeneratör,kalkan,ekstra,lazer herşey vardı canavarlar insanları kıskanıp sanajiews denen yaratıklarla bizi imha etmeye çalışıyor ve canavarlar delta kapısının başkanı sanajiews derlerdi orada aşırı k2 bulunduğundan uber ve boss yaratıklar çıkıp haritaya yayıldılar ve bir gün savaş başladı savaş npclerleydi tüm şirketler birleşip bir pvp haritası yaptılar burda npc yoktu ancak pilotlar birbirlerine saldırıyordı tüm bunlar olurken haritaları maf ediyorlardı onun için hemen tamir edip pvpye artık az gidiliyor. ve pilotlar npclerle şirketler ise birbirleriyle savaşıyordu.
bu savaşın bitmesi yaklaşık 100 yıl sürebilir.

http://tr.board.bigpoint.com/darkorbit/showthread.php?t=213359
:D:D:D konu yine benim

inan1357
03.06.2011, 15:11
Teşekkür ederiz highdut moderatörümüz!

Thedemon3883
Forum Komiseri

B.E.N Pet-10

1. Bölüm
Fabrikadan yeni çıkmıştım. Yakıtım boldu. Rafta PET-10 diye biliniyordum. Ama fabrika çalışanları ben kırmızı dizaynlı yaratmıştı. Sonra biri geldi ve beni satın aldı. O, bir Bigboydu. HST-2'si olan bir Bigboydu. Bana bir LF-3 yükledi ve ismimi Mini-Demon koydu. Beraber çok iyi anılarımız oldu. Bir gün devolarium kesmeye gidiyordum. O sırada sahibime bir saimon saldırdı. Ben saimona lazerimle saldırırken sahibim roketatarıyla saldırıya geçti. Gerisini hatırlamıyorum. Sonra kendimi biraz daha güçlü bulmuştum. Sahibim para çekip Goliath satın almıştı ve bir kaç LF-3 taktırmıştı bana. Ben anladım ki... Ben... 5.ci Düzey bir Kırmızı P.E.T-10'dum... Kırmızı P.E.T'lerin son nesli...

2. Bölüm
Tuhaf bir şekilde sahibim bana bir donanım almıştı. Bu donanım beni daha güçlü yapmıştı. Adının ne olduğunu sorunca sahibim bana "İris" dedi. İris mi? O diroitleri hiç tanımıyordum. Sonra İris bana dedi ki:
- Selam. Ben İris. Senin ismin ne?
Donakalmıştım. Yanıt veremedim... Sonunda cesaretimi topladım ve dedim ki:
-Ben... Mini-Demon
-Mini-Demon... İyi isim!
Tam muhabbete dalacaktık ki karşımda bir kristallin belirdi. Onu yok etmek zorundaydım, İris ise sadece yardım ediyordu. Birden bire sahibimin orada olmadığını görmüştüm. Başka bir P.E.T 10 almıştı. Rengi de yeşildi. Beni satmıştı! İyi ki yanımda yardımcım olarak İris vardı. Sonra Bonnie adlı bir flaxla tanıştım. O da sahibi nedeniyle ihanete uğramıştı. İntikam istiyordu! Hep birlikte takım olduk ve birbirimize destek olduk. Sonunda hepimiz de çok güçlendik. Sadece ben, 8 leveldim. Diğerleri 6 leveldi.

3. Bölüm
3-2'ye gitmiştik. Farkettik ki burası bir düşman bölgesiydi! Beni evlat edinmek isteyen bir venüslü phoenixe yardım ettim, onu korudum. Tek sorun, Bonnie'nin ağır hasara uğramış olmasıydı. Tamir ettirdik, Bonnie hiç bir değişiklik hissetmemişti.

4. Bölüm
Phoenixi kasarak kendisine Bigboy aldık. Galiba Bigboyu sevmişti. O da karşılık olarak bana yardım etmesi için Connor adını taktığı bir diroit aldı. Connor hhasarsızdı ve savaşa hazırdı. Yeni sahibim herkese donanımlarını takmıştı. Artık devolarium kesmeye hazırdık.

çok güzel. bende yazmıştım

R€aL_M€rS!NL!
03.06.2011, 20:49
Moderin Savaş 1

Yıl 4871 Tüm şirket gemileri savaşıyor.Kargaşa heryeri almış Yeni 3 tane harita bulunmuş.Şimdi bu serüveni oynuyacağız.

Stam:tüm birlik beni takip et.
1,2,3 Birlik:Peki komutanım.
Stam:1.Birlik sen beni takip et 2,3 Sen arkamızdan gelin.
1.Birlik:emredersiniz komutanım.
2,3.Birlik:emredersiniz komutanım.
Stam:Yavaşlayın radarda kırmızılık gördüm.2,3 birlik olduğunuz yerde durun.
Hosf:Selam stam geçen sefer yenilmiştim ama şmdi öyle olmuyacakç.Arkama bak Bir sürü gemi hahhahaha
Stam:sen öyle san yine yeneceğim.1.Bölük ema ve mayınları hazırlayın x-4 Rsb sıkacağız.
Hosf:1.korsan birliği İleri hucum!!
Stam Şimdi herkez 1 gemiye 1.bölük İnterceptörlere saldırın.
Hosf:Hahahah
Stam:Ema atın Kaçıyoruz.
Hosf:Kaçarsınız.hahahaha
1.Korsan Birliği:Kaçıyorlar İleri Mavi alın 4-4 haritasından bir yere gidemezler.
Stam tamam Şimdi Oldu.Mayınları bırakın.
1.Korsan Birliği:Mayın Bıraktılar Lanet Olsun.Neyse gene alırız.Hosf 2.Korsan Bölüüğünü Gönder.canımız az.
Hosf:Gönderemem.Alırsınız zaten bir yere kaçamıyorlar.
1.Korsan Birliği:Tamam Belki alırız.1.Korsan Birliği en arkadai olan Ufkt sıkın.
Ufkt:komutanım bana sıkıyorlar.
Stam:Bekle Bekle biraz
ufkt:Patlıyacağım.
Stam 2,3 Bölükler İleri Hucum
1.Korsan Birliği:Hayır olamaz Diğer Birlik Çok geride kaldı galiba yok olacağız.hosf Koomutanaım Tuzağa düşürüldük bir sürü gemi var ne yapacağız?
Hosf:Bir Sürü gemi haaa Diğer birlikler geri çekilin.VRU Haritasına doğru Emaları hazırlayın şunlara bir görüntü verelim.
Korsan birlikleri:emredersini Komutanım.
Hosf:Emalarınızı patlatın
Stam:Ema Patlatıyorlar kaçacaklar brıakın gitsinler.1,2,3 birliklerinde gemi kayıbını söyleyin ve ufkt akın burda mı?
5 Saat Sonra
birik Başkanı Ghor:Ufkt yok komutanım.
stam:Lanet olsun!! neyse yeni haritalara geçelim.Dikkatli olun Reasiyon çokmuş.
ghor:Reaksiyon ne?
Stam:Radyasyonun Bir Üst seviyesigemi 5 Sn içinde patlıyormuş.o Yüzden kalkan açın kardeşlerim.
Ghor:Birlikler kalkan Açın
Birlikler:Peki Komutanım...

zorakikobra
03.06.2011, 22:57
Asırlardır yeryüzünde yaşamını sürdüren insanoğlu, dünyanın her türlü yararından faydalanmıstır, fakat dünyadan faydalanırken dunyaya cok fazla zarada vermısdır.
Artık dunyada nüfus yoğunluğu 15 milyarı bulmustur. Her 5 saniyede bir açlıktan bir insan ölmektedir.Dünyanın 2876 yılına kadar 4/3’ü sudan oluşmaktaydı.
Fakat nüfus yoğunluğu nedeni ile bu miktar %29 ‘a düşmüşdür. AKDENİZ , ATLAS , EGE , BÜYÜK OKYANUS , KARADENİZ ve KUZEY BUZ DENİZİ kurumuştur.
Herkes bir ümidle bekliyordu… VEEEEE bilim adamlarımız oksijen ve suyun moleküllerinin merkezini bulmayı başardılar !!! Bildiğiniz gibi suyun moleküllkeri h2o , oksijenin molekülleri o2dir…
o molekülü Dünya’da , h molekülü Venüs’te bulunmaktadır. Ancak büyük bir sorun vardır ! Bu moleküller birleştirelemez.
Uğraşlardan sonra tüm dünyada en ufak bir umut kalmaz , ancak olaylardan 15 gün sonra bir adam özgürlük anıtına çıkar ve ‘‘Bu molekülleri sadece Mars’ta birleştirebilirsiniz ’’ diye haykırır.
Yetkililer adamı deli sanar ve Halkı rahatsız etmeye teşebbüs den dolayı nezaharete atılır. Fakat NASA bu adamın sözlerinden yola çıkarak ufak bir hesaplamayla haklı olabileceğini anlar.
Denemeler için hazırlıklar yapılır. Ve ertesi gün şafakla beraber 25 kişilik mürettebatla kalkış başlar. Sonunda uzaya çıktılar. Rotalarını Mars’a çevirdiler.
Yolda ilerken garip garip gemi türü şeyler görüyorlardı , ne olduklarını anlayamadılar ama onların çok tehlikeli oldukları kesindi .
Nihayet Mars’a vardılar. Mürettebattan 7 kişi marsa ayak bastı , sıcaklığı bastıkları an hissettiler. Giysileri 4800C ye kadar dayanıklı olduğu için tedirgin olmuyorlardı. Ve Büyük an geldi. Gözler plazmalardaydı.
Herkes birbirinin elini tutmuş heyecanlı bir biçimde MARSI izliyordu. OLLLLEYYYYYY !!!!! Diye bağardı herkes. Deneyy başarılı olmuştu !!! Herkes birbirine sarılmış , sevinç gözyaşları döküyordu.
Venüse h molekülü çıkarmak için gidecek 3500 kişi aranıyordu. Ve sonunda gerekli kişi sayısına ulaşıldı. Gemiler hazır tutulmuş kalkış için bekleniyordu.Kalkışlar başladı. Dünyadanda o molekülü stoklanıyordu.
Venüstekiler dönünce Marsa gönderilip moleküller birleştirilecekti. Aradan 76 gün geçmişti ve kişi başını 50 yıl idare edecek kadar su oluşturuldu. Oksijenlerde aynı durumdaydı.
Ancak sadece 1 milyar insan gidebilirdi böyle bir durumda. NASA tüm ülkelerden malzemeleri toplayarak gemı yapmımmına başladı.
Gemıler o kadar buyuktukı sankı bır 5 katlı apartmanın 100 katı idi.Bu gemılerden 3270 adet yapılmıştı. İçleri bir villadan farksızdı. Gemıler hazırda beklıyordu.
Daha çok su ve oksijen depolayarak daha cok ınsanın gelmesının saglanması planlanıyordu. 1 mılyar ınsan kapasıtesı yogun calısmalarla 2,5 mılyara yukseltıldı. Gemi sayısıda 10567’ye ulaştı.
Yıyecek olarakta mınık haplar hazırlandı. Bunlardan bırını yutunca 96 saat tok tutuyordu.Artık uzayda yaşanılacagı ıcın herkese ozel gemıler olmalıydı. Ve NASA harekete geçtı.
Tum televızyonlarda yayımlandı : ‘‘ Uzaya gelecek olan tum ınsanların Bırer gemı yapması gerekıyor. Gemısız yolcular gemılere alınmayacaktır ! Gemı yapımları ıcın puf noktalar tum kanallarda yayımlanacaktır’’

NASA istedıgı gemılere bırer sekıl koymus ve gemılerın tasarımlarını vermıstır.

Goliath
Vengeance
Big boy
Nastormo
Piranha
Libarator
Yamato
Phonix
Ve bazı yardımcılarda ıstenmıstır , bunlar ;
İris ve P.et10 ' dur. Bunları yapmak her babayığidin harcı degıldır..Çoğu kişi çok uğraşmasına karşın başarılı olamadı. Bazı kişiler ise sadece 1,5 ayda gemılerı bıtırdı.
Akıllı insanlar gemı uretıp mınık doyurucu haplardan 30 tane verene satılıyordu. Neden onlara ıhtıyac duyuyorlardıkı ? Nasıl olsa NASA dağıtacaktı.Bunun sebebini daha sonra öğreneceğiz.
NASA araştırmaları sonucu uzayda insanlardanda başka canlıların olduğunu öğrendi ve şok oldu ! Tüm dünya bu haberle çalkanıyordu !
NASA olağanüstü toplantı yaptı ve tüm tv kanallarına acıklamada bulundu ! ‘‘ Artık uzayda dolaşacağınız değil savaşacağınız bir gemi hazırlayın. ’’ çağrısında bulundu. Uzaydakı dığer canlılara artık dark orbit deniliyordu.
Nedenını henuz kımse bılmıyordu… Herkes gemısıne herkes bulabildiği silahları yerleştiriyordu.
Kimisi dedesinin amcasının dayısının dedesının torununun dayısnın amcasından kalan tüfeği big boya yerleştiriyor :) , kimiside multioptik prizma 1 (mp-1) koyuyordu gemısıne …
Günlerden bir gün birisi NASA yı dinlemeye almış ve lf-3 ( lazerlerin fırlaması 3 ) adlı bir lazer icad edildiğini öğrenmiş.
Nasıl olduysa ( adam sanırım hacker :D ) bilgisayarından NASA nın bılgısayarına baglanmıs ve hemen dosyaları arattırmıs.
LF-3 dosyasını araken NASAnın yeni projelerınıde gormus ve merak edip hemen kendı bılgısayarına download etmis . Lf-3 dosyasınıda hemen ardından bulmus anında onuda bılgısayarına ındırmıs…
LF3
Rakibe azami 500 hasar verır , fıyatı 5000$ ‘dur. Mavi renkte lazer atmanı sağlar. Türünün henüz 100 örneği vardır .
(bunu indiren kişi ( hacker ) kötülerin kahkasını atarak ) Zengin olacağım HUHAAAHÜHÜHÜHHUUUHAAAAHÜHÜHÜHUUUHAAAHÜHÜH
Bizim bu hacker 10 arkadasını cagırır ve arkadaslarına durumu anlatır ve gereklı malzemelerı alıp uretıme geceler .. Aradan 1 saat gecer ve 7 lf3 uretmeyı basarmıslardır .
Sonrakı gune kadar uretıme devam ederler ve satısa baslarlar butun lf3ler bıtınce gelen parayla lf-3 fabrikası kurarlar ve yüzlerce lf3 üretirler. Kendi gemileri full lf3ken bazı kısılerın gemılerı bıle yoktur…
Oda neeee ?!!??? Sokaktaklar bomboş ! Garip bir şey var orda ??? Olamazzzz !!!
Kaçınnn uzaylılarrr!!!!

Uzaylı yaratıklar bizi işgal ediyorlar !!! Hemen uzay gemılerıne atlayınnn ! Hemen gemılerın hazır tutulduğu yere rotayı çevirdim…
Artık kalkış başlamıştı çok heyecanlıydık. Gemıde tam 367 kişiydik. Ve dünyanın katmanlarını sırayla geçiyorduk. Yardımcılarımız pet10 ve ırıs sayesinde birçok tehlike atlattık.

Artık bır yere yerlesmemız gerekıyordu.

Olamazzz ! Molekullerın bırlestırme denemesıne gıdılırken gorulen yaratıklar uzaya cıktıgımız gemıye saldırmaya basladılar !! Hemen kendı gemılerımıze atlayıp uzay bosluguna cıktık ! ve saldırıya gectık..
Bu sefer ucuz atlatmıştık..Oda ne :( uzaya cıktıgımız gemı cok fazla hasar aldıgından dolayı 2 parçaya bolunmuss !...
Aradan gun getı ve akıl almaz bir olay gerceklesdı ! yarımız farklı bır rotaya dıger yarımız farklı bır rotaya yol alıyorduk . Sankı bır guc gemılerımızı kontrol edıyorduu ! ........( 27 gün sonra )
Ben ve dıger arkadaslarım marsa geldık ınıs yaptık. Tekrar kalkıs yapmaya calıstık ama her denememız olumsuz sonuçlanıyordu... Marsa kısılı kaldık. Artık barınacak yerler buluyorduk..

Dıger yarıları ıse venuse dogru ındıler. Onlarda aynı sekılde kalkıs yapmaya calıstı ama her defasında olumsuz sonuca ulasıldı...Oda ne marstan ve venüsten 1 er kısı yukselıyordu ! ınanılmazdı !

Onlar mars ve venusun baskanları secıldı.! hayatlarını gezegenlerıne adayacaklarına yemın ettıler ! ve darkorbit ortaya cıktı ! herkes korku ıcıne kapıldı .
Darkorbit : ''Durun benden korkmayın .. Ben uzayın hakimi darkorbit...Sizin buraya gelmenızı , vs.vs.vs hepsini ben planladım. ! uzaya karanlık güçler saldırı yapıyor .. Sımdı onlar kım dıye soracaksınız...
Onlar Kötüler... Uzayı ele gecırmek ıstıyorlar.. Ve sızın aklınız ve yardımınıza ıhtıyacım oldugu ıcın boyle bır olayda bulundum..Sızlerden yardım ıstıyorum..
[[Demıs ve ınsanlar kabul etmıs. Insanların nufusu arttıkça artıyormus. Ve karanlık güçler yenılmısler.. Darkorbit hepsine tesekkur etmis...Artık herkesın dunyaya donmesı gerektıgını belırtmıs ve ınsanlara mınnatarlıgını belırtmek ıcın onların su ve oksıjenının yeterlı olmasına yardım etmıs... Ama bır gun gelecekkı su ve oksijen ıcın savaslar cıkıcak...O yuzden suyumuzun ve temız havamızın degerını bılelım...]]

İnsallah begenmıssınızdır..ılk yazım bu :) ( denemem)

zorakikobra
03.06.2011, 22:59
Bizim bu hacker 10 arkadasını cagırır ve arkadaslarına durumu anlatır ve gereklı malzemelerı alıp uretıme geceler .. Aradan 1 saat gecer ve 7 lf3 uretmeyı basarmıslardır .
Sonrakı gune kadar uretıme devam ederler ve satısa baslarlar butun lf3ler bıtınce gelen parayla lf-3 fabrikası kurarlar ve yüzlerce lf3 üretirler. Kendi gemileri full lf3ken bazı kısılerın gemılerı bıle yoktur…
Oda neeee ?!!??? Sokaktaklar bomboş ! Garip bir şey var orda ??? Olamazzzz !!!
Kaçınnn uzaylılarrr!!!!

Uzaylı yaratıklar bizi işgal ediyorlar !!! Hemen uzay gemılerıne atlayınnn ! Hemen gemılerın hazır tutulduğu yere rotayı çevirdim…
Artık kalkış başlamıştı çok heyecanlıydık. Gemıde tam 367 kişiydik. Ve dünyanın katmanlarını sırayla geçiyorduk. Yardımcılarımız pet10 ve ırıs sayesinde birçok tehlike atlattık.

Artık bır yere yerlesmemız gerekıyordu.

Olamazzz ! Molekullerın bırlestırme denemesıne gıdılırken gorulen yaratıklar uzaya cıktıgımız gemıye saldırmaya basladılar !! Hemen kendı gemılerımıze atlayıp uzay bosluguna cıktık ! ve saldırıya gectık..
Bu sefer ucuz atlatmıştık..Oda ne :( uzaya cıktıgımız gemı cok fazla hasar aldıgından dolayı 2 parçaya bolunmuss !...
Aradan gun getı ve akıl almaz bir olay gerceklesdı ! yarımız farklı bır rotaya dıger yarımız farklı bır rotaya yol alıyorduk . Sankı bır guc gemılerımızı kontrol edıyorduu ! ........( 27 gün sonra )
Ben ve dıger arkadaslarım marsa geldık ınıs yaptık. Tekrar kalkıs yapmaya calıstık ama her denememız olumsuz sonuçlanıyordu... Marsa kısılı kaldık. Artık barınacak yerler buluyorduk..

Dıger yarıları ıse venuse dogru ındıler. Onlarda aynı sekılde kalkıs yapmaya calıstı ama her defasında olumsuz sonuca ulasıldı...Oda ne marstan ve venüsten 1 er kısı yukselıyordu ! ınanılmazdı !

Onlar mars ve venusun baskanları secıldı.! hayatlarını gezegenlerıne adayacaklarına yemın ettıler ! ve darkorbit ortaya cıktı ! herkes korku ıcıne kapıldı .
Darkorbit : ''Durun benden korkmayın .. Ben uzayın hakimi darkorbit...Sizin buraya gelmenızı , vs.vs.vs hepsini ben planladım. ! uzaya karanlık güçler saldırı yapıyor .. Sımdı onlar kım dıye soracaksınız...
Onlar Kötüler... Uzayı ele gecırmek ıstıyorlar.. Ve sızın aklınız ve yardımınıza ıhtıyacım oldugu ıcın boyle bır olayda bulundum..Sızlerden yardım ıstıyorum..
[[Demıs ve ınsanlar kabul etmıs. Insanların nufusu arttıkça artıyormus. Ve karanlık güçler yenılmısler.. Darkorbit hepsine tesekkur etmis...Artık herkesın dunyaya donmesı gerektıgını belırtmıs ve ınsanlara mınnatarlıgını belırtmek ıcın onların su ve oksıjenının yeterlı olmasına yardım etmıs... Ama bır gun gelecekkı su ve oksijen ıcın savaslar cıkıcak...O yuzden suyumuzun ve temız havamızın degerını bılelım...]]

merhaba_slm4
04.06.2011, 08:41
Büyük Bir savaş için 3 şirketinde eski haritalarından ve x-6larından adam topladılar.Bu defa çok büyük çaplı bir isyan çıkacaktı.Sahibim orduyu bölüyordu...Oda ne!Adminpolisler İsyan çıkacağını öğrenmişler.Olamaz!Ordu henüz hazır değil!Sahibim arkadaşları ile adminpolisleri teker teker haklıyordu!Ama olamaz çok kötü faka bastık çok kötü!!!Zorla ordumuza kattıklarımız AdminPolislerin tarafına geçti!KosKoca bir orduya karşıydık!!!Fakat dahada kötüsü var!Olamaz!AdminPolislerin arasından...

animask
04.06.2011, 15:58
Büyük Bir savaş için 3 şirketinde eski haritalarından ve x-6larından adam topladılar.Bu defa çok büyük çaplı bir isyan çıkacaktı.Sahibim orduyu bölüyordu...Oda ne!Adminpolisler İsyan çıkacağını öğrenmişler.Olamaz!Ordu henüz hazır değil!Sahibim arkadaşları ile adminpolisleri teker teker haklıyordu!Ama olamaz çok kötü faka bastık çok kötü!!!Zorla ordumuza kattıklarımız AdminPolislerin tarafına geçti!KosKoca bir orduya karşıydık!!!Fakat dahada kötüsü var!Olamaz!AdminPolislerin arasından...

pet 10 :D mu acaba :D

N-İ-K-E-L-E-F-E
04.06.2011, 16:07
Hep oyun hep oyun :) Biraz hayat hikayesi paylaşın :)

ZöNq1
04.06.2011, 17:01
Hayat hikayesi yok vallaha bende ama polisiye yazmaya bayılırım...(Ben merhaba_slm4(DaRKWriTe))

GŁOBAŁ
04.06.2011, 18:17
Bu köşe kendi kurgularınızı paylaşabilmeniz için açılmıştır.Lütfen var olan klasikleşmiş çocuk masallarını alay etmek amaçlı, paylaşmayınız.

İyi Oyunlar

crash05551
04.06.2011, 21:13
Bir Varmıs Bir yokmus Gene Yokmus :)

ZöNq1
05.06.2011, 23:45
Yana doğru açılan AdminPolislerin arasından Koskoca bir Uzay Gemisi çıktı.Bu ne bir goliath nede vengeanceydi!İnanılmaz güçlü bir gemiydi!İşte şimdi iğce köşeye sıkıştık!!!Ancak admin bizi sadece korkuttu daha sonra sahibimin gemisinin içine 32 Bordo Asker girdi ve 2.Sahibimi etkisiz hale getirdi!Daha sonra beni ve 7 irisi terhis ettiler her şeyi sattılar artık yine sahpisizdim...

testplayer70
06.06.2011, 10:49
Yana doğru açılan AdminPolislerin arasından Koskoca bir Uzay Gemisi çıktı.Bu ne bir goliath nede vengeanceydi!İnanılmaz güçlü bir gemiydi!İşte şimdi iğce köşeye sıkıştık!!!Ancak admin bizi sadece korkuttu daha sonra sahibimin gemisinin içine 32 Bordo Asker girdi ve 2.Sahibimi etkisiz hale getirdi!Daha sonra beni ve 7 irisi terhis ettiler her şeyi sattılar artık yine sahpisizdim...

resimdeki gibi yani :) devamı gelirse okuyacağım

ZöNq1
06.06.2011, 11:34
Depolara girmekten sıkılmıştım artık...Tozlu rafların arasında sıkışıp duruyordum habire...Ve ben yine satın alınıyordum.İşlemlerim yapıldı ve bir goliatha gittim ama bu sefer uridium değil credits parasıyla alınmıştım.Yeni sahibim ile birlikte dışarı çıkmak üzereydik tam kapılar açılacaktıki...Alarm çaldı!
Alarmdan anons geçildi ve uzayın değişiceği söylendi(Yeni Ekran).Anons Şöyle Geçti:
Lütfen herkez en yakın olduğu üsse girsin.10 dakika sonra girmeyenler uzay değişim mağduru olabilir!Bu yüzden hızlı bir şekilde uzayı terhis edin ve binalara girin!Sahibim geri döndü ve depoda bekledik.O sırada depo kapısını görevli kişiler kapattı.Yine bir anons geçildi
Lütfen tüm üsler kapılarını sıkıca kapatsın!Uzay değişim programına 2 dakika!
Herkez 1 saat bulundukları bölgelerde mahsur kaldı.Dışarıda kalanlar patladı ve 1 saat sonunda uzaya çıktık.Uzay artık çok daha değişik duruyordu!O alşıtığım eski uzay yoktu artık yerini yeni bir uzay almıştı.....

atakansaritasfour1
06.06.2011, 14:35
3sirket savastan cekilmedi ancak sadece savasirken bir cok seyi unutuyorlar insanlar ac cevre kirleniyor dunya bu sartlara dayanamadi ve eicliler dunyadan diger gezegenlere goc ettiler gunes sisteminde sadece parcalanmis patlamis gemiler ve olmus pilotlar vardi bir arastirma icin arkadasimla gittim ve 4-4den gecerken hickimsenin farketmedigi bir yuz bulduk uzayin ortasinda duruyordu ancak bu sadece bir efsane idi inanamadim ve hikayeye gore sirketler savasirken bir pilot savasi durdurmus ve onu oldurmusler ve onun sureti kalmis ve tum gemileri yutmus yillarca 4-4 yasaklanmis x4 sektorunden x5e gitmek icin solucan delikleri yapilmis ancak bir kac yil sonra hersey unutulmus ve onun ruhu hala duruyormus ancak uyandiginda tum galaksi kara delik tarafindan yutulacakmis bunun icin vru hazirliklarini yapiyor ve mmo ise andromeda adinda tum herseyi yutacak bir sistem icin hazirlaniyordu galiba farkli bir yere gideceklerdi.
Ancak hic kimse olanlari bilmiyor vru ise bilmesine ragmen harekete gecmiyor o korkunc sey bizi gordu ve:
-sizden nefret ediyorum
-biz sana ne yaptik?
-benim her seyimi maafettiniz eger siz burda olmasaydiniz ailemle mutlu bir hayatim olacakti!
-ailene ne oldu
-sizin gibi barbarlar tarafindan oldurulduler!
bize saldirmaya kalkti ancak bizim bilim adami oldugunu anladi ve uyarmakla yetindi
ancak sirket bunu onemsemedi ve bizim kacmamis gerektigini anladim arkadasim bana
-burdan kacamazsak ikimizde oluruz
-ama diger insanlar
-onlar kole kacma sanslari yok
-o zaman toplayabildigimiz kadar pilot toplayalim
-tamam
sadece 23 kisi toplamistik ve kendi yaptigim buyuk bir gemi ile tum herkezin ailesini ve onlari topladik
ve istasyona kamera koyduk
baska zaman isinlayicisi ile cok uzaklara gittik ancak ruhtan kacamadik
bize cok kizgin bir sekilde bakiyordu ve sanki bizi oldurecekti ama onun hala bir yerinde acima duygusu oldugunu biliyordum ve bizi nedense birakti kameradan cok korkunc ve buyuk karadeliklerin ve dogal afetlerin meteorlarin carpmasini izledim cok korkmustum insanlar ciglik cigliga kaciyordu
sirket baskanlari halkini onemsemeden kaciyordu ancak yine kacamayip olduler ruh intikamini almisti huzur icinde yok oldu ve izi sonsuza kadar orda kaldi biz ise insan irkina benzeyen yaratiklar ile birlikte yasadik
http://tr.board.bigpoint.com/darkorbit/showthread.php?t=312949
yine eski konu:D

sportman70
08.06.2011, 20:46
benim biraz konuyu aşıyo galiba ama ben şöyle yapçam:

Merhaba Arkadaşlar Merhaba_slm4 arkadaşımızın hazırladığı hikayelerden esinlenerek yeni bir hikaye orda bir mmo istasyonu var galiba adında bir hikaye yapmaya karar verdim
ilk Önce Oyuncu Alalım

Albay:Sportman70
PC Uzmanı:Thedemon3883
PC Uzmanı:
PC Uzmanı:
PC Uzmanı:
Oyuncu:
Oyuncu:
Oyuncu:
Oyuncu:

oyuncu kadrosu tamamlanınca hikaye başlicam

ZöNq1
08.06.2011, 20:57
Yeni uzayı hem sevenler hemde bu yeni uzaya karşıcı gruplar oluştu bu günden sonra.Artık uzayda 2grup daha oluştu;Eskiciler ve yeniciler.Yaratıkların görünümleri değişmişti.Yeni ve son sahibimle uzaya açılıyorduk.Onla ilk maceralarımıza adım atmaya 4-5 haritasında yanımızda bulunan 4 full goliath ile başladık...Eski Normal K1 Goliath artık Goliath BattleCruiser K2 Goliath türü olmuştu.Her neyse 4-5te maceramıza başladık.İlk rakibimiz uber lordakium oldu.Hep birlikte saldırmamızın sonucu yendik.Fakat artık alışverişte herkezi ezmemizin son zamanları idi.Çünkü yakın zamanda herkezin skylab adı verilen kendi mülkü Fabrikaları olacaktı....
1 Ay Sonra..................

Thedemon3883
09.06.2011, 06:38
benim biraz konuyu aşıyo galiba ama ben şöyle yapçam:

Merhaba Arkadaşlar Merhaba_slm4 arkadaşımızın hazırladığı hikayelerden esinlenerek yeni bir hikaye orda bir mmo istasyonu var galiba adında bir hikaye yapmaya karar verdim
ilk Önce Oyuncu Alalım

Albay:Sportman70
PC Uzmanı:
PC Uzmanı:
PC Uzmanı:
PC Uzmanı:
Oyuncu:
Oyuncu:
Oyuncu:
Oyuncu:

oyuncu kadrosu tamamlanınca hikaye başlicam

PC Uzmanı benim yaz beni

sportman70
09.06.2011, 07:29
PC Uzmanı benim yaz beni

tmm yazıyorum

yıldız_1
10.06.2011, 12:49
kapıya atlamak için bekliyordu goliath son kez mermilerini ayarlıyordu
konfilerine tekrardan bakıyordu eco 10 ları emaları herşeyi hazırdı tam atlıcakken
http://img835.imageshack.us/img835/8161/68635863.png

Uzayın derinliklerine kapılara sıkıştırılan yaratıklar kapılardan kaçmak için eyleme hazırlanıyordu bos lar uber ler ne varsa toplanmıştı bu yaratıkları gaza getiren başları cubikondu cubikon kapılara hapsedilmemişti ama onun muhafızlarını hapsetmişlerid kapılara bu yüzden cubikon kapıdan kaçmalarına yardım eder ve uzayda gemilerin hafif yönleri neler onları anlatırdı ve kapılardna kaçmaya başladı yaratıklarr ve kaçtılar tüm uzayı kapladırlar

http://img820.imageshack.us/img820/3143/qweo.png

Uzayı kaplayan yaratıklar çok güçlüydüler deltasından betasından tüm var olan ne kadar geminin kapısı açıksa onların kapılarından kaçıp geldiler ve çok kalabalıklardı gemiler yavaş yavaş patlaya patlaya urileri azalmıştı yaratıklara karşı güçsüz duruma düşmüşlerdir Bu duruma gemilerin baş örgütü BİGPOİNT el atacaktı Bigpoint tüm oyun birlikleriyle adminleriyle birlikte saldırıya geçecekti.

fakat yaratıkları gaza getireni bilmiyorlardı BİGPOİNT örgütü bir gemi görevlendirerek adminlerinden GLOBAL i görevlendirmişlerdi cubikonlardan şüphelenen global admin bir cubikona x6 haritasında cubikona baskın yaptı cubikon tam patlarken ben yapmadımm önceden protegitlerini hapsettiniz cubikon yapmıştır dedi ve görevlendirilen GLOBAL direk BİGPOİNT örgütüne ulaştırdı bu bilgiyi
http://img832.imageshack.us/img832/1505/341z.png

BİGPOİNT örgütü ardminleri görevlendirdi o cubikonu yoketmeleri için adminlerde o cubikonu yoketmek için yola çıktılar petleriyle birlikte o güçlü cubikonu devireceklerdi :)
http://img191.imageshack.us/img191/1127/cubikond.png

ve cubikonu yok ettiler fakat buna çok sinirlenen kapıdan kaçan yaratıkların hepsi adminlerin oraya akın etmişti adminler beyaz rsb leri hazırdı fakat çok fazla uberler boss lar vardı savaştılar savaşı kazandılar ancak içlerinden 2 mod patlamıştı BU patlayan 2 mod u BİGPOİNT örgütü işten attı çünkü yaratıklara BİGPOİNT örgütünü küçük düşürdünüz dedi ve patlayan 2 mod kovuldu savaşı kaybeden uzaylılar ise sağ kalanları yine kapılara hapsedildi:cool:

arkadaşlar böle yaptım beyenirseniz sevinirim resimler biraz basit ama renk gelsin hikaye köşesine amaç:)

-realkunt-
10.06.2011, 18:17
konfilerine tekrardan bakıyordu eco 10 ları emaları herşeyi hazırdı tam atlıcakken

Uzayın derinliklerine kapılara sıkıştırılan yaratıklar kapılardan kaçmak için eyleme hazırlanıyordu bos lar uber ler ne varsa toplanmıştı bu yaratıkları gaza getiren başları cubikondu cubikon kapılara hapsedilmemişti ama onun muhafızlarını hapsetmişlerid kapılara bu yüzden cubikon kapıdan kaçmalarına yardım eder ve uzayda gemilerin hafif yönleri neler onları anlatırdı ve kapılardna kaçmaya başladı yaratıklarr ve kaçtılar tüm uzayı kapladırlar

Uzayı kaplayan yaratıklar çok güçlüydüler deltasından betasından tüm var olan ne kadar geminin kapısı açıksa onların kapılarından kaçıp geldiler ve çok kalabalıklardı gemiler yavaş yavaş patlaya patlaya urileri azalmıştı yaratıklara karşı güçsüz duruma düşmüşlerdir Bu duruma gemilerin baş örgütü BİGPOİNT el atacaktı Bigpoint tüm oyun birlikleriyle adminleriyle birlikte saldırıya geçecekti.

fakat yaratıkları gaza getireni bilmiyorlardı BİGPOİNT örgütü bir gemi görevlendirerek adminlerinden GLOBAL i görevlendirmişlerdi cubikonlardan şüphelenen global admin bir cubikona x6 haritasında cubikona baskın yaptı cubikon tam patlarken ben yapmadımm önceden protegitlerini hapsettiniz cubikon yapmıştır dedi ve görevlendirilen GLOBAL direk BİGPOİNT örgütüne ulaştırdı bu bilgiyi

BİGPOİNT örgütü ardminleri görevlendirdi o cubikonu yoketmeleri için adminlerde o cubikonu yoketmek için yola çıktılar petleriyle birlikte o güçlü cubikonu devireceklerdi :)

ve cubikonu yok ettiler fakat buna çok sinirlenen kapıdan kaçan yaratıkların hepsi adminlerin oraya akın etmişti adminler beyaz rsb leri hazırdı fakat çok fazla uberler boss lar vardı savaştılar savaşı kazandılar ancak içlerinden 2 mod patlamıştı BU patlayan 2 mod u BİGPOİNT örgütü işten attı çünkü yaratıklara BİGPOİNT örgütünü küçük düşürdünüz dedi ve patlayan 2 mod kovuldu savaşı kaybeden uzaylılar ise sağ kalanları yine kapılara hapsedildi:cool:

arkadaşlar böle yaptım beyenirseniz sevinirim resimler biraz basit ama renk gelsin hikaye köşesine amaç:)

bence süpper olmuş resimlerde hiç basit değil harika heyecanla okudum çok güzel bir hikaye :)

yıldız_1
10.06.2011, 18:21
bence süpper olmuş resimlerde hiç basit değil harika heyecanla okudum çok güzel bir hikaye :)
teşekkürler beyendiğine sevindim :)

**EURO**
10.06.2011, 19:34
teşekkürler beyendiğine sevindim :)

Çok güzel :)

atakansaritasfour1
10.06.2011, 21:26

resimler kötü olmuş paintten yaptın dimi?

ZöNq1
11.06.2011, 12:19
1 Ay geçti aradan...Tam 1 ay!Artık alışverişte hep güçlü olan kazanmıyordu!Skylab fabrikasını güçlendiren ve buradaki maddeleri satan bir kişi zengin olabiliyordu.Artık eskilerin zenginliği uzayın bu yenilikleriyle fakirlikti.Hemen bir grup dostla cubikon kesmeye gittik.3 Full goliath olarak gitmiş olsakta o zamanlar arge olmadığı için 3 goliath daha gruba almak zorunda kaldık ve hep birlikte cubikonu halt ettik.Yeni uzaya alışmıştım artık.........Ve yine bir baskına gidiyoruz.Sahibimin yanında 3 full olmuş goliath ve 4 Vengeance vardı.Kapıdan atladığımızda......Manzara Çok korkunç!.....

Savaşçı_Kral1
11.06.2011, 13:51
1 Ay geçti aradan...Tam 1 ay!Artık alışverişte hep güçlü olan kazanmıyordu!Skylab fabrikasını güçlendiren ve buradaki maddeleri satan bir kişi zengin olabiliyordu.Artık eskilerin zenginliği uzayın bu yenilikleriyle fakirlikti.Hemen bir grup dostla cubikon kesmeye gittik.3 Full goliath olarak gitmiş olsakta o zamanlar arge olmadığı için 3 goliath daha gruba almak zorunda kaldık ve hep birlikte cubikonu halt ettik.Yeni uzaya alışmıştım artık.........Ve yine bir baskına gidiyoruz.Sahibimin yanında 3 full olmuş goliath ve 4 Vengeance vardı.Kapıdan atladığımızda......Manzara Çok korkunç!.....

Aaayy. Kötü kötü çok çok çok çok çok çok çok çok kötü.

animask
12.06.2011, 09:47
Pekala yardımcımsın!Yarışmacı arıyorum!Gerçek yarışmalar yapıcaz!Ama pc üstünden :D

hikayeye devam et ya :D

ZöNq1
14.06.2011, 12:01
Baskına geçtiğimizde pusuya kurbandık!Yeme yakalanmış bir balık gibi atlamıştık ortaya!Olta bizi çekiyordu!O olta 12 gemiden oluşan bir birlikti hepsi full idi.Fakat şirket ünvanları yoktu?Tek bir seçenek kalıyorduki bunlar tarafsızdı!Önüne çıkan herkeze acımasız bir son veriyorlardı.Sahibim ustalıkla aradan sıyrılmayı başardı!Biz kaçmıştık.İstasyona döndük ve ardından telsizimizde şu mesaj geçti frekans yanımızdakilere aitti

---Bizi o çatışmanın içinde patlamaya kurban bıraktın.Adam gibi yanımızda kalıp savaşmadın!Bundan sonra hepimizden kork!Hep birlikte seni düşmanımız belliyoruz.Artık istasyondan çıkma!

Sanırım işimiz çok zordu artık full olmuş 3 goliath ve 4 vengeance düşmanımız olmuştu.Neyse bu konuyu şimdilik kapatıyorum.İstasyon dışından sesler geliyor!...

animask
14.06.2011, 12:21
Baskına geçtiğimizde pusuya kurbandık!Yeme yakalanmış bir balık gibi atlamıştık ortaya!Olta bizi çekiyordu!O olta 12 gemiden oluşan bir birlikti hepsi full idi.Fakat şirket ünvanları yoktu?Tek bir seçenek kalıyorduki bunlar tarafsızdı!Önüne çıkan herkeze acımasız bir son veriyorlardı.Sahibim ustalıkla aradan sıyrılmayı başardı!Biz kaçmıştık.İstasyona döndük ve ardından telsizimizde şu mesaj geçti frekans yanımızdakilere aitti

---Bizi o çatışmanın içinde patlamaya kurban bıraktın.Adam gibi yanımızda kalıp savaşmadın!Bundan sonra hepimizden kork!Hep birlikte seni düşmanımız belliyoruz.Artık istasyondan çıkma!

Sanırım işimiz çok zordu artık full olmuş 3 goliath ve 4 vengeance düşmanımız olmuştu.Neyse bu konuyu şimdilik kapatıyorum.İstasyon dışından sesler geliyor!...

alırsınız siz onu başka şirkete geç :D neyse karışmayayım devam et :D

limmi15
14.06.2011, 15:58
bir varmış bir yokmuş. orayı burayı talan eden, milleti birbirine düşüren bir çocuk varmış. bu çocuk terbiyesizliğiyle öyle saygı kazanmış ki anlatamam. nerdeyse tapınıyolarmış bu çocuğa. sonra birgün bu kötü mü kötü çocuğun karşısına biri çıkmış. onu iyileştirebileceğine inanıyormuş. fakat iyileşmemesi sonucu, bu iyilik yanlısı arkadaşımız onu mahalleden attırmış. ibret-i alem olsun diye. geri döndüğünde aynı şeyleri yapacağı için, bu çocuğun kendi gibi arkadaşları mahalleden sürülen arkadaşlarını çok özlüyorlarmış. sürekli mahalleliyi suçluyor onlara taşlıyorlarmış. ama hepsi içten içe mahalledeki iyilik yanlısı kişiden korkuyorlarmış. kötü çocuğa gelince. ona ne mi olmuş. hiçbirşey? gittiği alemde kendini koca bir hiç olarak bulmuş. ve hatasını anlamış.

inşallah hatasını anlar ama intikam yemini etmez :)

Ya ben gerchekten hich bi shey anlamadim."Mish"larda guzel olmush:D.Hikayelerin tumunu okumaya sabrim yetmedi))))))));)

Thedemon3883
15.06.2011, 06:21
8. Bölüm
Tam yeni bir sahip bulacakken alarm verildi. Bir bomba patlayacakmış ve evrenin yarısı havaya uçacakmış... Bizde hipersıçrayış modu olmadığı için derhal en yakın anaüsse kaçmalıydık. Kaçtık da... Anaüsse kaçmasaydık orada ölecektik... En azından kurtulmuştuk. Ama problemler hala bitmemişti. Yeni sahip arayışımız sürüyordu... Hipersıçrayış sonrası eski uzaydan çıkmıştık. Gerisini hatırlamıyordum...

ZöNq1
15.06.2011, 21:29
İstasyon dışından gelen sesler dehşetin habercisiydi!Dışarıda Mmo ve Vru bir olmuş 2-1de kıyamet koparıyordu!Uzay pilotları portallara ve istasyona sığınmak zorunda kalmıştı...Dışarıda en az 150 düşman vardı ve hepsi goliathtan oluşmaktaydı.2-1 İstasyonu ana istasyon 2-8 ile bağlantı kurmaya çalışıyor ancak sinyaller goliathlar tarafından engelleniyordu.Sahibim çok önemli bir kişilikti..Gerek strateji gerekse güç fazlasıyla ondaydı.Aslında uzaya açılabilirdi ama oda dayanamazdı bu birliğe.Eic şirketi bize verilebilecek en zor görevlerden birini verdi..!Radarların algılamadığı radyasyonlu bölgeden gidecektik.Ana üs 2-8e haber ulaştırmalıydık!Yapılması gereken en iyi şeyi 2-8 yapabilirdi.Güçlü olan goliath ve gemiler oradaydı çoğu.İç savaşın bırakılıp dış savaşa yönelmenin vakti geldi!!!

ZöNq1
16.06.2011, 09:50
Radyasyonlu bölgeden çok zorda olsa geçiyorduk ve ilk kapıya ulaştık.Neyseki kamuflaj modülümüz vardı ve kapıdan atladık.Yinede unuttuğumuz birşey vardı portalda çıkan kıvılcımlar onları şüphelendirirdi!Ardından 6 full goliath peşimize takıldı!Tam umutlarımızı kesmişken geçen gün bize düşman olan 7 eski dostta bizi korumak için canını dişine taktı!Çok zordu bu savaş.İzlemeye daldık bir anda ama görevimiz vardı gitmeliydik.Sahibim hemen aklını başına topladı ve 2-4 portalına geldik.Hemen atladık fakat peşimize yine takılanlar oldu!Peki şimdi ne yapacaktık!2-4e Sıkışmıştık.Bu duruma göre Aslanlar tarafından köşeye sıkıştırılmış bir mamuttan farksızdık!Bu görevi yapmak zorundaydık.PvP Galaksisi boş olmalıydı.Ancak PvP Portal kapısına ulaşmak çok zordu.İstasyonla bağlantı kesikti.Sanırım istasyonda devasa silahları ile goliathlarla savaşıyordu.Artık hiç umut yoktu.....Sanırım dünya şirketi tarihe gömülecekti....

tahir.com21
16.06.2011, 10:37
Radyasyonlu bölgeden çok zorda olsa geçiyorduk ve ilk kapıya ulaştık.Neyseki kamuflaj modülümüz vardı ve kapıdan atladık.Yinede unuttuğumuz birşey vardı portalda çıkan kıvılcımlar onları şüphelendirirdi!Ardından 6 full goliath peşimize takıldı!Tam umutlarımızı kesmişken geçen gün bize düşman olan 7 eski dostta bizi korumak için canını dişine taktı!Çok zordu bu savaş.İzlemeye daldık bir anda ama görevimiz vardı gitmeliydik.Sahibim hemen aklını başına topladı ve 2-4 portalına geldik.Hemen atladık fakat peşimize yine takılanlar oldu!Peki şimdi ne yapacaktık!2-4e Sıkışmıştık.Bu duruma göre Aslanlar tarafından köşeye sıkıştırılmış bir mamuttan farksızdık!Bu görevi yapmak zorundaydık.PvP Galaksisi boş olmalıydı.Ancak PvP Portal kapısına ulaşmak çok zordu.İstasyonla bağlantı kesikti.Sanırım istasyonda devasa silahları ile goliathlarla savaşıyordu.Artık hiç umut yoktu.....Sanırım dünya şirketi tarihe gömülecekti....
yaşaa eic batıyo :D vrulu goliler mmoyu da kesip kral olsun :D:D:D ben karışmıyom devam et

Thedemon3883
16.06.2011, 16:28
9. Bölüm

Hiper sıçrayıştan sonra aklımı kaybetmiştim. Hiçbir şey hatırlamıyordum. Tek hatırladığım hiper sıçrama esnasında canımın yandığı idi. Arkadaşım ile yeni sahip arayışına devam ediyorduk. Galiba motorlarım bozuktu. Motorlarım bozulduğu için pek çok sıkıntı ile karşı karşıyaydım.

Thedemon3883
17.06.2011, 07:36
10. Bölüm

Motorum bozulduğu için hareket imkanlarım kısıtlıydı. Lordakia salgısı bulaşmıştı ve büyüyordu. Hemen bir tamirciye gitmeliydim. Sonra EİC'li bir irisle karşılaştım. Acaba bu "Adını İris Koydum" serisindeki iris miydi? Tamamen şoktaydım. Ne yapacağımı bilmiyordum. Onu kendime sahip yapabilirmiydim, bilmiyordum.

klan_savaşları97
17.06.2011, 16:06
10. Bölüm

Motorum bozulduğu için hareket imkanlarım kısıtlıydı. Lordakia salgısı bulaşmıştı ve büyüyordu. Hemen bir tamirciye gitmeliydim. Sonra EİC'li bir irisle karşılaştım. Acaba bu "Adını İris Koydum" serisindeki iris miydi? Tamamen şoktaydım. Ne yapacağımı bilmiyordum. Onu kendime sahip yapabilirmiydim, bilmiyordum.
Süpersin dostum devam et:)

Thedemon3883
17.06.2011, 16:35
Devam edicem de ZöNq1 ile hikayeleri birleştirmemiz gerekiyor

ankaşir1
17.06.2011, 16:38
Modum yorumlara bakan kişiler çok az ilk sayfaya bakıp geçiyorlar kendi konumuzu açsak olmaz mı?

ZöNq1
17.06.2011, 16:53
Devam edicem de ZöNq1 ile hikayeleri birleştirmemiz gerekiyor

Hikayelerin birleşmesi imkansız sen hiç birleşen iki dizi gördünmü?+Benim hikayemin zamanında daha arge bile çıkmamış :D

Yeni Bölüm

Durum çok zorda olsa geçtik!Hayatımızı tehlikeye attık.Patlamayı göze aldık ve kapıya gittik!Bu bir mucizeydi!Kapıda 10 dünyalı goliath ve 7 mmolu savaşıyordu.Hemen yararlanıp 4-4e atladık!Burası boştu ve hemen 2-5e yola çıktık.Uzun uğraşlar sonucu Ana İstasyona ulaştık!Ana istasyona haber verdik.Bize 22 Full Goliathtan oluşan bir filo verildi ve yeni misyonumuz Satürnü kurmaktı!....

Thedemon3883
17.06.2011, 16:57
Pekala bu fikri unut gitsin.
11. Bölüm

Birkaç değerlendirmeden sonra o irisin o hikayedeki irisle uyuşmadığını anlamıştım. Tam o sırada yüzümde bir bomba patladı. Ortalık alevler içindeydi. Hemen kaçmak istedim, fakat kapılar kapalıydı. Çıkamıyordum ve yardım gerekliydi. Sıkışmıştım! Ayrıca konuşamıyordum, sadece yazıyordum! Bir ses aygıtı yüklemem ve "İmdat!" diye bağırmam gerekiyordu. Sesi ama nerede bulabilirdim??

ZöNq1
17.06.2011, 17:04
Pekala bu fikri unut gitsin.
11. Bölüm

Birkaç değerlendirmeden sonra o irisin o hikayedeki irisle uyuşmadığını anlamıştım. Tam o sırada yüzümde bir bomba patladı. Ortalık alevler içindeydi. Hemen kaçmak istedim, fakat kapılar kapalıydı. Çıkamıyordum ve yardım gerekliydi. Sıkışmıştım! Ayrıca konuşamıyordum, sadece yazıyordum! Bir ses aygıtı yüklemem ve "İmdat!" diye bağırmam gerekiyordu. Sesi ama nerede bulabilirdim??

Dizileri birleştirebiliriz ama zaman almalı aslında bu iris şu anda yaşıyor ama geçmişini anlatıyor...Yakında şimdiki zamana gelicem

Thedemon3883
17.06.2011, 17:07
12. Bölüm

Ses verilerini bulmuştum, fakat şifreliydi. Şifre kırıcım da yoktu, çünkü lokumun midesine indiğimde lokum şifre kırıcımı sindirmişti! Şifreyi kendim bulmak zorundaydım. Ama ne olabilirdi ki? Birden hatırladım, donanimo! Şifre kısmına "Donanimo" yazmıştım. Çalışmıştı! Şimdi ses verilerini yüklemem gerekiyordu. Ama bu biraz zaman alacaktı.

highdut
17.06.2011, 18:16
Modum yorumlara bakan kişiler çok az ilk sayfaya bakıp geçiyorlar kendi konumuzu açsak olmaz mı?

Hikaye köşesinin amacı herkes konu açmasın zaten.O yüzden hayır olmaz

Thedemon3883
21.06.2011, 08:41
13. Bölüm

Ses sentezlerini yüklemiştim. Zip beni dışarıda bekliyordu. Hala kaçamamıştım. İçeride hala sıkışmıştım. Zip'e beni kurtarması için bağırdım... ve kurtuldum... Zip'e güven oluyordu. Sahip arayışım devam ediyordu. O sırada "Satürn" adlı tuhaf ve halkalı bir gezegenle karşılaştık - galiba biz Güneş Sistemi'nin ortasındaydık! Oradan 8 irisli bir gemi geçiyordu ve hala sahipsizdim...

Kırmızı P.E.T. 10:
http://i1106.hizliresim.com/2011/6/21/3342.png

merhaba_slm4
21.06.2011, 09:26
Elimizden gelenin en iyisini yapıyorduk.Sahibim 22 goliathı bölüklere ayırıp onlara isim verdi

Atak Kanatı---4

Sol Kanat---4 Sağ Kanat----4

Arka Kanat---4

Yedek---3 Yedek---3

Sahibimin komuta planı buydu ve gerçekten çok başarılı idi......Ohv Olamaz!!12 Kişilik bir mars filosuyla karşı karşıyayız!Ateş!!!
Çok muhteşem bir savaş vardı!Uzayın derin karanlığına ahenk verici mavi,yeşil,beyaz lazerler havalarda uçuyordu.Sıyrılmak çok zordu!Muhteşem bir yardımlaşma ve mücadeleden sonra yolumuza devam ettik!Uzayda boş yer arayışımız devam ediyordu...Şimdi sahibimle bir şey farkettik uzay istasyonu frekansına ulaşabiliyorduk!!!..

Thedemon3883
21.06.2011, 10:21
14. Bölüm

"Satürn" için savaşırken Venüs'ün tarafındaydık. Ben iris avcısıydım. İrisleri avlıyordum. Dünya tarafı bizim ana hedefimiz diye biliniyordu. Sonra 6 - 8 irisli bir Dünya tarafından Goliath gördüm. 8. irisini gözden geçirmiştim...

merhaba_slm4
21.06.2011, 12:41
Yeni Kurgum Kara Pet!
http://understick.org/upload/uploads/1308682756.jpg

Tanıtım:
Dünya,Mars ve Venüste Üretilen p.e.t10larda sorun yaşandı!Petler Kara Pet adında bir pet altında hizmet etmeye başladı!İnsanlar artık onları durduramayacağını düşünüyordu!Ama irisler yılmadı ve savaşmaya devam ettiler!Eğerki petler amaçları olanı yaparlarsa yani 3 şirketten birini ele geçirirlerse!

P.e.t10 Production Company Yani PPCyi kuracaklardı....

klan_savaşları97
21.06.2011, 13:57
Yeni Kurgum Kara Pet!
http://understick.org/upload/uploads/1308682756.jpg

Tanıtım:
Dünya,Mars ve Venüste Üretilen p.e.t10larda sorun yaşandı!Petler Kara Pet adında bir pet altında hizmet etmeye başladı!İnsanlar artık onları durduramayacağını düşünüyordu!Ama irisler yılmadı ve savaşmaya devam ettiler!Eğerki petler amaçları olanı yaparlarsa yani 3 şirketten birini ele geçirirlerse!

P.e.t10 Production Company Yani PPCyi kuracaklardı....

Güzel olabilir:cool:

koçyiit
22.06.2011, 20:22
Süper Fikir Aslında :) Hikayeler Süper :)

merhaba_slm4
23.06.2011, 08:32
Kara Pet

1.Bölüm

Yeni uzay dostu olarak p.e.t10lar üretilmeye başlanmıştı.P.E.T İnc. şirketi petleri yok satıyordu!Aradan 2yıl geçti ve petleri yeniden yapılandırıp güncelleme yaptılar.Bu yapılandırmada beklenen sonuç alınamamış ve çok büyük hatalar meydana gelmişti!P.E.T İnc. Şirketi petlerin delirdiğini,Çiplerinin kontrol edilemediğini duyurdu!Tüm p.e.tler kudurmuş ve bir yere doğru gidiyordu!Bunun nedeni insanların henüz bilmediği Kara Petti!Normalde p.e.t10nun resmi rengi maviydi Ancak bu pet güncelleme sırasında mekanik bozuntular yaşamış ve kendi beynini kurmuştu!Kara Pet insanlar için bir dönüm noktası olacaktı!!Kara Petin amacı bir şirketi ortadan kaldırıp yerine kendi üssünü kurmaktı!Böylelikle insanlar tarih olacak yerlerini petlere bırakacaklardı!Her pet kendi yapay zekasına sahip ve bir insan kadar akıllı olmuştu Fakat kara pet insandanda üstündü....

jedi_sith21
23.06.2011, 08:34
Kara Pet

1.Bölüm

Yeni uzay dostu olarak p.e.t10lar üretilmeye başlanmıştı.P.E.T İnc. şirketi petleri yok satıyordu!Aradan 2yıl geçti ve petleri yeniden yapılandırıp güncelleme yaptılar.Bu yapılandırmada beklenen sonuç alınamamış ve çok büyük hatalar meydana gelmişti!P.E.T İnc. Şirketi petlerin delirdiğini,Çiplerinin kontrol edilemediğini duyurdu!Tüm p.e.tler kudurmuş ve bir yere doğru gidiyordu!Bunun nedeni insanların henüz bilmediği Kara Petti!Normalde p.e.t10nun resmi rengi maviydi Ancak bu pet güncelleme sırasında mekanik bozuntular yaşamış ve kendi beynini kurmuştu!Kara Pet insanlar için bir dönüm noktası olacaktı!!Kara Petin amacı bir şirketi ortadan kaldırıp yerine kendi üssünü kurmaktı!Böylelikle insanlar tarih olacak yerlerini petlere bırakacaklardı!Her pet kendi yapay zekasına sahip ve bir insan kadar akıllı olmuştu Fakat kara pet insandanda üstündü....
güzel devamı gelsın

Thedemon3883
23.06.2011, 09:14
Ametist Peti de hikayeye ekleyebilirsin:
http://i1106.hizliresim.com/2011/6/23/3753.png

myyouwethey
23.06.2011, 21:02
Bannerlı hikaye:

807 kb :)

http://i1232.photobucket.com/albums/ff376/mavister/Foruma%20Bannerler/anigif-3.gif

merhaba_slm4
23.06.2011, 21:17
O gün hataya sebep olan şey bir diğer pet yapım odasındada hataya sebep olmuştu!Oradaki bir petde değişim geçirdi.Fakat bu petde insanların düşman olarak deşifre ettiği petlerden değildi.Gerçekten üstün bir zekaya sahipti!Bir gün tüm cesareti ile ile insan bölgesine girmişti!Düşman olarak algılanmak istemiyordu fakat insanlar petleri düşman bellemişti!İnsanlar bu petin ateş etmediğini görünce durdular ve pete yaklaştılar.Petin ağzından kelimeler dökülmeye başladı!Ben sizle dostum diyordu!İnanılmazdı ama oda kara pet kadar akıllı idi!Kristaldi!Özel yeteneği düşmanını dondurabilmesiydi...En iyi goliathlar kadar güçlüydü daha doğrusu onların 2-3 katı daha güçlüydü!Fakat bu güç kara petin gücü ile boy ölçüşemezdi!İnsanlar perişan halde olduğu için artık savaşmayı bırakıp yarlarını sarmaya çalışıyorlardı...Fakat irisler insanları bırakıp kristal petin safında savaşarak Kara peti avlamak istiyordu!İşte O gün Bu Gündür ezeli savaş başladı...

MARSWARRİOR
08.07.2011, 09:56
gif tarzında hazırladığım hikayeyi sizinle bu konuda paylaşayım dedim. Süreler yeniden düzenlenmiştir. Umarım beğenirsiniz. Modum ayrıca bunu imzam yapmak istiyorum. Sizce uygunmu?

http://hizliupload.com/img/38464387003872841160.gif

ĐЄИİŹ
08.07.2011, 09:58
gif tarzında hazırladığım hikayeyi sizinle bu konuda paylaşayım dedim. Süreler yeniden düzenlenmiştir. Umarım beğenirsiniz. Modum ayrıca bunu imzam yapmak istiyorum. Sizce uygunmu?

http://hizliupload.com/img/38464387003872841160.gif

Merhaba;

Biliyorsunuz boyutu büyük imza icin boytunu diger imzanizin boyutuna getirip kullanabilirsiniz sorun degildir.;)

***DEATHFEAR***
17.07.2011, 21:27
İyi de ben buraya oyuncuların kalınan yerden devam ettiği bir yazı yazmak istiyorum yazabilirmiyim?

rafisera1
18.07.2011, 18:27
yıllar önce bilim adamları sadece prometium, terbium, endrium ile sadece dranium ve prometid yaparlardı ama çok sıkılan bir uzay bilotu bu iki hamadeden bıkıp dünyaya geri dönmüş bir petrol kuyusu bulmuş bunu satıp zengin olabilirmiş ama dranium ve prometidden bıktığı için elinde olanların hepsini petrole atıp ısıtmış ve ezmiş sonra onları dev bir çukura dömüş elinde kalan petrolü uzaya küçük küçük kaplar içinde bırakmış mmo lular bunu bulmuş (bulduklarında petrol sertleşmişti) ve dranium la karıştır mış bir şey olmamış prmotid le karıştırmış gene bir şey olmamış üçünü karış tırmışlar promeriumu bulmuşlar bu haber herkese yayılmış mmolular vrular ile birleşip xenomit isimli hamdenin nerde bulunduğunu aramaya başlamışlar ama sadece eski taşları bulmuşlar sonunda eic liler olaya karışmış ajanları 5 xenomit kaçırıp araştırmışlar vru bunları geri almaya geldiğinde eicliler kurnazlık yapıp petrolü taşlaştırıp 1 ton vermişler vru lar şaşırmışlar bu madenleri mmo ya götürmüşler mmo lular bunlarla promerium yapabilmişler ama halla kimse xenomitin nerden geldiğini bilmiyormuş mmo ve vru lar eic nin nerden bu kadar xenomit bulduklarını eicler bu 5 xenomitin nerden geldiğini bilmiyormuş eicli bilim adamları xenomitin nasıl birşey olduğunu araştırıyormuş ama sonunda bulamayıp bir petrol fıçısının içine atmış havada sıcakmış bilim adamı xenomiti petrol fıçısının içine atığı için pişman olmuş hemen aramış ama bulamamış sadece petrol, fıcıyı dökmüş gene taşa benzer bir şey bulmamış petrolden bir örnek alıp araştırmış xenomitin eridiğini düşünerek adam araştırmış ama sadece normal petrol başka bir kimya bulamamış işte o zaman anlamış xenomit sadece katılaşmış petrol artık xenomit ve promerium kolayca yapılabiliyormuş
ama birgün yıllar önce o adamın çukura döktüğü karışım bulunuş bilim adamları bunun üstünü temizleyince mor renkte bir maden bulmuş küçük bir örnek alıp araştırınca bunun sadece bol miktarda dranium prometid ve petrolden yani xenomiten oluştuğunu fark etmiş ama bu maden mor muş promerium deilmiş ve promeriumdan çok büyükmüş sonra bilim adamları düşünüp bunun promeriumdan oluştuğunu tahmin etmiş ve birsürü promerium birleştirip yine o mor madeni yaratmışlar buna seprom demişler ve tarihçiler bir şeyi fark etmiş çok uzun zaman önce seprom yapılmış ve xenomit çok insanlığın başından beri varmış bundan çıkardıkları ders başka madenlerde olabilir bilim adamları şu an bunun üstünde çalışıyor eic hükümeti başka bir maden çıkarsa ona pladium diyceni söyşüyor uzay bu kadar devrimden sonra en ezik madenlerin peşinden bile koşouyor her taş önemli, barış bozuluyor yeni teknolojilerle gemilerin ambarı genişliyor! yeni savaş kapıda!!!

işalah hikayeyi beğenmişsinizdir;) yorumlarınızı bekliyorum:cool:.

Thedemon3883
25.07.2011, 19:42
Yeni Kurgu!

Ben Kimim?!

Mini-demon, Zip ile hala sahip arayışındadır ve hala kayıptır. Birden bire Zip ve Mini-demon, bir Omega kuyusuna düşer ve ikisi de Omegalılara dönüşürler!!! Fakat yalnız değillerdir... Pet avcısı Bastion ile kapışmak zorundalar! Bastion onları izlerken bu iki petin içinde bulunan Omega enerjisi gemilere bulaşır ve onları da Omegalılara dönüştürür. Acaba Mini-demon, Bastion'u yenebilecek mi?

1. Bölüm
Evrim

Ben ortalıkta dolaşıyordum. Birden bire bir Omega kuyusuna düştüm. Beni Omega radyasyonu sarmıştı. Bana ne olmuştu? Galiba ben... evrim geçirmiştim...! Evrimim yüzünden kendimi daha güçlü hsiiediyordum... Hala inanamıyordum... Haberlerde okuduğuma göre "Omega radyasyonu ölümcülmüş." Yalanmış! Artık çok daha güçlüydüm... Anlaşılan Zip bile aynı durumdaydı...

-realkunt-
26.07.2011, 09:09
80 Günde Uzay Yolculuğu :D

1. bölüm:

Uzaydaki svaş devam ediyordu mmo kazanmak üzereydi her yerde savaş vardı ama iki kardeş vardı svaşı sevmiyordu bu yüzden 80 günlük bir uzay yolculuğuna çıkmaya kara verdielr yeni hammaddeler keşfedecekti ve korsnaalrın 3 yeni haritasını oraya gidincede korsnalar boss unu öldürecdklerdi haftalarc ahazırlık yaptılar devasa bir gemi hazırladılar süper roketlerlerle nice lazeelrele doldurdular

--- evet yolculuğumuza nerden başlayacağız
--- Şurdaki ışınlanma deliğine girelim

Kara deliğe girerler ve birden...

biliyorum en heyecnalı yerine kestim :eek: ama sabretmelisiniz devamı gelicek :D:D

Thedemon3883
26.07.2011, 09:22
Yeni Kurgu!

Ben Kimim?!

Mini-demon, Zip ile hala sahip arayışındadır ve hala kayıptır. Birden bire Zip ve Mini-demon, bir Omega kuyusuna düşer ve ikisi de Omegalılara dönüşürler!!! Fakat yalnız değillerdir... Pet avcısı Bastion ile kapışmak zorundalar! Bastion onları izlerken bu iki petin içinde bulunan Omega enerjisi gemilere bulaşır ve onları da Omegalılara dönüştürür. Acaba Mini-demon, Bastion'u yenebilecek mi?

1. Bölüm
Evrim

Ben ortalıkta dolaşıyordum. Birden bire bir Omega kuyusuna düştüm. Beni Omega radyasyonu sarmıştı. Bana ne olmuştu? Galiba ben... evrim geçirmiştim...! Evrimim yüzünden kendimi daha güçlü hsiiediyordum... Hala inanamıyordum... Haberlerde okuduğuma göre "Omega radyasyonu ölümcülmüş." Yalanmış! Artık çok daha güçlüydüm... Anlaşılan Zip bile aynı durumdaydı...

2. Bölüm
Arkamdaki Düşman

İkimiz de evrimleşmiştik, fakat yalnız olmadığımızı hissettik... Arkamızda bir düşman vardı! Bu arkamızdaki düşmanın bir pet avcısı olduğu arkasındaki petten anlaşılıyordu... 18 petin katiliydi... Uber Lordakium imha etmişti... Arkasındaki pet ise diğer petlere beton gibi çarpıp onları öldürüyordu... O gemiden ve petinden hemen uzaklaşmalıydık!!

x_man99
12.08.2011, 21:07
bi çocuk bir günün nasıl geçtiğini merak etmiş annesine ne yapacağını sormuş oda aya git demiş ve aya gitmiş bu yolculuk 3 gün sürmüş ama aydan dünyaya bakınca bi işe yaramamaış sonra eve dönmüş bu yolculukda 3 gün sürmüş evde annesine sormuş ben niye aya gittim diye anneside bi ayı gör gez eğlen diye demiş oğlan ne yapabilirim diye yine sormuş annesine anneside ne biliyim marsafelangit demiş oğlan anne sine niye diye sorduğunda annesi orayıda gez diye demiş sorna çocuk babasına gitmiş babası bi gün bekle
görürsün demiş oda gitmiş odasında beklemeye başlamış ona göre zaman çok yavaş geçiyormus 3 dakika bekleyince bigün geçti sanmış ve babasına gitmiş babasıda bir gün 24 saat sen 3 dakika bekledin demiş oda 24 saat beklemiş ve sadece gündüz ve gece olduğunu göörnüş ve ve boşuna bukadar şey yaptığını düsünmüs

son

zorakikobra
27.08.2011, 14:55
15 gündür hikaye yazan yok :)
Hadi hayırlısı bakalım.

Thedemon3883
07.09.2011, 10:32
Kimliksiz Pembe Diminisher Avı

Bölüm 1:
2 gündür pusuyordum. Çok can sıkıcıydı! Sonra EIC istasyonuna vardık. EIC istasyonunda kimliksiz Pembe Diminisher çöp satıyordu. İstasyondan çıkar çıkmaz ona sıkmaya başladım ve...! Öldü...
http://img27.resimup.net/di/EUMQ.png
Tabi kırmızı diminisher gelmeseydi, bu iş daha kolay olacaktı, o diminisherı bir elime geçirirsem...

[-LANET-]
14.09.2011, 11:51
Yıl 2998.Daha MMO ve VRU şirketleri kurulmamışken sadece EIC şirketinin olduğu yıllarda Sibelonlar ve Devolariumlar savaştaydı.Sektör X-3 te devolariumların,sektör X-4 te sibelonların üsleri vardı.Sektör X-3,5 (X-3 le X-4 ün arası bir yer :)) neredeyse her gün savaş oluyordu.Bu savaşta devolariumların amacı tüm sektörleri ele geçirmekti fakat sibelonlar ise kaynakları çok olan haritaları ele geçirmek istiyorlardı ama önce devolariumları yok etmeleri gerekiyordu.Devolariumların gemileri çoktu ama zırhları kalkanları ve silahları okadar güçlü değildi.Sibelonların ise güçlüydü ama sayıları fazla değildi.Savaşlar böyle devam ederken bir gün devolariumlar ile sibelonlar bir karar verdiler X-3,5 te yapılacak son bir savaşı kim kazanırsa o bölgeleri ele geçirebilecekti.Sibelonlar bu savaşı kazanmak için çok çaba harcadılar başka sektörlerden Boss sibelon ve Über sibelon çağırdılar ve X-4 teki lordakia,mordon ve saimonlardan yardım istediler ama lordakialar lordakiumlarla birlik oldukları için bu anlaşmaya katılmadılar.Saimon ve mordonlara ise devolariumlardanda yardım teklifi gelmişti bunun için mordonlar ve saimonlar 2tarafada geçmeyerek tarafsız kalmayı tercih ettiler.Sibelonlar bunun için X-5 sektöründeki sibelonitlerden yani bir alt gemilerinden yardım istediler sibelonitler yardımı kabul edip hemen geldiler ve son bir kontrol yaptıktan sonra savaş alanına gittiler.Devolariumların ise bir müttefiği yoktu bunun için elindeki kaynaklarla bol bol gemi ürettiler ve gemileri güçlendirerek Boss devolarium ile Über devolarium yaptılar ve üslerini korumak için birkaç gemi bırakıp savaşa gittiler.Savaş alanına gelince sibelonlarında güçlendiklerini gördüler ve küçük gruplara ayrıldılar ve savaş başladı her taraf toz duman içindeydi.Sibelonitler hızlı hareket ederek devolariumların arasından geçip saldırıyorlardı.Savaşın iyice karıştığı bir anda 3Boss sibelon bir Über devolariuma saldırdı ve patlattılar ama içinde devolariumların komutanı yoktu herkes daha çok über gemilere saldırıyordu savaş devam ediyordu...

O SIRADA EIC

EIC'liler daha yeni gelişmişlerdi X-3 ve X-4 isimli sektörler daha yeni keşfedilmişti.Bu sektörlerin ortalarında birer üs olduklarını farkettiler en güçlü gemiler 2gruba ayrılıp X-3 ve X-4'e gittiler burdaki kaynakları topladılar X-3'te devolariumlar bir gemiye saldırıp patlatmışlardı.Bunun için tüm gemiler toplanıp X-3'ü bastılar devolariumları yokedip üslerini patlattılar ve aynı şey X-4'te de olmuştu.Savaş devam ederken sibelonlara şu çağrı geldi: Üssümüz saldırıya uğradı acil destek gönderin!!!
Tabi sibelonlardan bir grup toplanıp geriye döndüler ama geriye döndüklerinde etrafta sadece bir kaç çöp gördüler ve patlamış bir istasyon.Evet! istasyon yok edilmişti ve kaynaklar yağmalanmıştı sibelonlar üzüldükleri kadar kızdılar ve bunun devolariumların işi oldularını düşündüler aynı şey devolariumlarında başına gelmişti sibelonlardan intikam almak istediler fakat sayıları çok azdı savaşta kalan tüm gemiler yok edilmişti.Sibelonlar savaşı kazanıcak gibiydiler fakat birden sibelonların etrafını bir çok gemi sardı gemileri ele geçirildi.Gemileri EIC'liler ele geçirmişti.EIC şirketi Sibelonlarla barış yapmak istedi fakat istasyonları yok edildiği için sibelonlar çok kızgındılar ve EIC'lilerin istasyonlarını yok ettiklerini anlayınca barış görüşmesi yapmadılar ayrıca gördükleri her gemiye saldırıcaklarını söylediler bunu duyan gemiler sinirlenip tüm sibelonları yok ettiler...Devolariumlar ise EIC gemilerinden saklanmayı başardılar.X-3'te gizli bir istasyon kurup gemi üretmeye başladılar bu gemiler X-3'te gördükleri gemileri yok ediceklerdi sibelonlarda diğer haritalardan X-4'e geliyorlardı.Fakat sibelonlarla devolariumlar hala birbirlerine düşmanlardı bunu farkeden EIC şirketi X-3,5 e bir radyasyon duvarı kurdu bu duvarı en güçlü gemi bile aşamazdı.Bunun için bir daha devolariumlar sibelonları, sibelonlarda devolariumları göremediler.

Yani sibelonların X-4ten çıkamamasının ve devolariumlarında X-3ten çıkamamasının sebebi budur. :) ama uberde savaş devam ediyo tabi bir gün bi devo siboyla vs. atarken görürseniz şaşırmayın :D:D

Umarım beğenmişsinizdir. :)

yenibasliyan
17.09.2011, 13:28
Sene 2321 insalar phönix diye bi gemi icat etiler sene 2380nde yamato lenov pirahna nastoronomo bigboy ve vengeance adli gemi icat etiler vengeance en iyi gemi olmak üzere cok zengil ailelerde var herhangibi uzay savasi cikitnda kulanabilmek icin sene 2403 oldunda insanlar k2 formülünü buldular ve goliaht adli gemiye o formülü koydular bu sekile goliaht cok güclü oldu ve marsdan bi kac bilim adami bu formülü calmaya kalkti eic bunun üzerine sinirlendi mmoya saldirmaya basladi ve büyük savas o anda cikiti bu büyük savas 13milyar insandan 10milyar insanin ölümüne sebeb oldu marslilar vengeanceye lf3 adli bir icat bulmustu ondan bukadar güclülerdi eicli goliler korsanlarin birakti lf4 lazerlerini toplamaya basladi bu sebeble tamm mmoya yenilirken birden güclendiler ve eic kazanadi vru mmoyla itifakta oldu icin bu sefer vru vengeancelerle lf2 lazerleriye saldirdi ve saldiranlar dünyalilardan 3 kat daha fazlaydi eicnin Generali Pluto diye bi gezegenle görüstü ve pluto gezegeni yardima gelceni söyledi onlarinda vengeancesi vardi ve mp-1 adli silahlari vardi evet cok fazla deylerdi ama onlarin sayesinde vru cöplük aline geldi bu savas böyle devam edecekti taki mmolu bilim adamlari özür dileyene kadar vruda aslinda bi suc yoktu sadece yardim edi eiclilerde vrudan özür diledi pluto generaline hediye olarak goliaht k2 ve lf4ler hediye edildi insanlar ama teklonociden bikmadi ve iris ile flax diye yardimci slotlar cikarti sene 2582 gezegenle kimse urasmadi icin cnavarlar geri döndü efsane sibolar kraldi taki yeni yer kesifedilene kadar 2-6 2-7 2-8 insanlar 2-8 istasyon kurdu ama kirstalon cok kisiyi öldürdü sadece elitler gesebiliyodu onu ve mmo pluto eic ve vru hepsi birbirine düsman oldu ve bu böyle sürücekti.

SON Lütfen yazdima saygi gösterelim 20dakikami aldi cok yanlisim olabiliri üzgünüm

CésarétinYØksaKaybØL
07.10.2011, 15:27
3. Darkorbit savaşı :D:D:D

Herşey normal, kris kesiliyor cubi kesiliyor ancak birden büyük bir patlama olur radyasyonlu bölgenin ışın seviyesi yükseldi ve bi anda tavan yaptı radyasyon her yere dağıldı buher yerde büyük patlamalar yarattı istasyonlar portallar ve hatta gezegenler bile parçalandı bütün npcler birden çıldırdı petlerinde işi bitti o radyasyonun şiddetinin yayılması bir şok dalgası ile bütün bölgeleri vurdu hangardaki phoların işi bitti kimileri dünyaya geri döndü kristalonlar bi anda patlayarak milyonlarca kristaline dönüştüler goliler kontrollerini kaybetti bütün şirketler birbirlerini suçluyordu bir anda petler sahiplerine ateş ediyordu Vru-Mmo-Eic 4-4 te buluştular ve muharrebe başladı kazanan olmadı berabere bitmişti.Bir yamato 4-5 deki solucan deliğine girdi ve kendini eiclerin filosunda buldu orda gizli planlarını öğrendi eicler vruya saldıracakmış öğrendikten sonra portala atlayacakken 5 tane protegit onu kovalıyordu tabi 1 sn de yokettiler yoketmeden önce bir kağıda planlarına yazıp lf3 lerinden birine koydu sonrada fırlattı atlayış portalından mmo ya kadar gitti mmo nun başkanı vrulara saldıralım dedi bir vegada
Niye vru ya eice saldırmamız gerekmiyormu?
Onlar mmo ya gelecekleri için mmo yu boşaltmalıyız portal hariç herşeyi alın, onlar geldiğinde büyük bir sürpriz olacak
Vruyu hazırlıksız yakaladılar kolayca yendiler 3-1 işgal başarılı olmuştu hiç bir vrulu kalmamıştı eicler geldiğinde ise hüsrana uğramış bir şekilde 2-1 e gittiler
Mmo eic i e pusu kurup yokettiler Mutlu son..xD

Siz hangi şirketteseniz yerlerini değişik var sayın )

-star5597-
25.12.2011, 01:10
Bir adam varmış ölmüş :D

PieCeSs
25.12.2011, 01:41
Bir adam varmış ölmüş :D

Tam ben yazıcaktım :D :D Güzel hikaye duygulandım :(

baris548
25.01.2012, 18:55
1.BÖLÜM
ben bir vegaanceydim be vru şirketindendim birden 3-8 de giderken mmo luların bastığını gördüm zarla zorla porta ulaştım patlmadan hemen petimi aldım ve düşman goli ye saldırmaya başladım kurtuluşumuz için özgürlük için savaşmalıydım sonra destek vru lar geldi düşmanları yokederken birisi kaçıyordu hemen peşine düştüm ama yetişemedim düşman bunu rapor etmişti şimdi halimiz ne olacaktı kesin daha güçlü olarak bize saldıracaklardı biz 20 kişiydik önceki saldırıda onlar 30 du ama kazanmıştık casuslarımız 150 goliaht mmo şirketinin üzerimize geldiğini ve bunları 200 eic goliaht destekliyordu şimdi napacaktık sayımız çok azdı petlerimizi kamikaze sw3 le donattık aklımızda fikrimiz vardı bunu uygulayıp ya özgürlüğümüze kavuşacaktık yada yokolacaktık

(DEVAMI GELECEK)

baris548
26.01.2012, 10:40
2.BÖLÜM
mmo ile eıcler resmen ittifak kurmuşlardı önce sayımızı 70 e ulaştırdık planımız şuydu girmesinler diye çoğu yeri mayınla doşedik ve onlar takılınca petleri patlatacaktık ve düşmanlar bastı mayınlara takıldılar sonra hemen petlerle hücum edip 50 60 kişiyi patlattık sonra biz saldırdık ve büyük zaiyat verdirdik bizim sayımız 40 dı onların sayısı 12 mmo ve 4 eıc di bunları yakalamadık ama hemen baskın yaptık kamufileyken bizi göremediler bizde hemen onları yokettik sonra özgürlüğümüzü sağladık ama önümüze bir engel çıktı birde baktıkki yeni bir şirket kurulmuştı renkleri sarıydı adlarıda KRU du bu şirketle ittifak yaptık ve dost olduk onlarıda fulledikve mmo ile eıcle her zaman savaştık baskınlar yaptık ama eıc ile mmo sinirlenip plan yapmışlar Acaba bu plan neydi? ...

(DEVAMI GELECEK)

*SANCAK*
26.01.2012, 10:56
hikaye yazmayı bilmem roman yazarım ama oda buraya sığmaz:D:D

baris548
26.01.2012, 11:00
arkadaşlar bugün mü yazayım devamını yarın mı

baris548
26.01.2012, 11:03
hikaye yazmayı bilmem roman yazarım ama oda buraya sığmaz:D:D

bölüm bölüm yazarsınız modum ozaman sığar :D

baris548
26.01.2012, 11:10
neyse ben devam edeyim

3.BÖLÜM
planlarını öğrenince hemen eıcleri basacaktık ama yetişemedik planları eic bilim adamlar yaratıkları evcilleştirmişler ve bizim üzerimize bırakacaklardı oraya gittiğimizde bizi bi haritaya ışınladılar ve 10 Century Falcon ve 40 uber kristallonu üzerimize saldılar normalde uber kristallonlar dalmaz değilmi ama öyle yapmışlarki görünce bizi anında daldılar 50 goliaht yardıma geldi kesebilir miydik hiç bilmiyorduk direk petleri çıkardık öyle dalmaya başladık hem kaçıyoruz hemde petlerle saldırıyorduk ama falconların canı 7 m hiç biter mi ama pet bir çok yaratığa saldırdığı için avantajlıydık ve böylece planlarını suya düşürdük ve çıktık tam eıclere dalacakken bi portaldan atladılar ve sonra portalla birlikte kayboldular bizde istasyonumuza gittik

baris548
26.01.2012, 18:48
4.BÖLÜM
giderken bir eıcliyle karşılaştık ve portaldan atlama frekansını elinden aldık ve onu patlattık :D sonra birde girince ne görelim tam 10000 phoenix eıc üzerimize saldırdı biz 50 kişiyiz :D ama phonixler 20 k çakıyodu çoğunu patlattık ve ben saklandım beni göremediler kendini klonlamışlar bende tam 500 tane kendimden yaptım ve saldırdım phoenixleri yendim sonra eıclerin vegalarıyla yapacaktım kendimden 10000 tane yarattım ve vegalara girdim 25000 vegaya haddini bildirdikten sonra eıc şirketinin gizli uzay istasyonu basmak için KRU dan ve VRU dan destek aldık bendee goliaht oldum 500 kişi bastık 150 200 kişi öldürdük ve hiç ölmedik sonra 1000 goliahtlık eıc klanı çıktı önümüze onlarıda kestik 100 kişi kaldık tekrar adam kestik ve adamlarımızda kesildi 10 kişi kaldık en son sadece ben kaldım ve 3 goliaht daldı hepsini yokettim eıc istasyonuna bi roket attım patladı :D ve ajp ile 3-8 e atladım sonra orda gemileri tamir etmeye başladık sıra MMO daydı

Kaqalı_Kutu3KK
26.01.2012, 18:57
4.BÖLÜM
giderken bir eıcliyle karşılaştık ve portaldan atlama frekansını elinden aldık ve onu patlattık :D sonra birde girince ne görelim tam 10000 phoenix eıc üzerimize saldırdı biz 50 kişiyiz :D ama phonixler 20 k çakıyodu çoğunu patlattık ve ben saklandım beni göremediler kendini klonlamışlar bende tam 500 tane kendimden yaptım ve saldırdım phoenixleri yendim sonra eıclerin vegalarıyla yapacaktım kendimden 10000 tane yarattım ve vegalara girdim 25000 vegaya haddini bildirdikten sonra eıc şirketinin gizli uzay istasyonu basmak için KRU dan ve VRU dan destek aldık bendee goliaht oldum 500 kişi bastık 150 200 kişi öldürdük ve hiç ölmedik sonra 1000 goliahtlık eıc klanı çıktı önümüze onlarıda kestik 100 kişi kaldık tekrar adam kestik ve adamlarımızda kesildi 10 kişi kaldık en son sadece ben kaldım ve 3 goliaht daldı hepsini yokettim eıc istasyonuna bi roket attım patladı :D ve ajp ile 3-8 e atladım sonra orda gemileri tamir etmeye başladık sıra MMO daydı

hikayeler güzel fakat 4. bölümde biraz saçmalamışsın :D

-star5597-
26.01.2012, 19:47
Tam ben yazıcaktım :D :D Güzel hikaye duygulandım :(

:) o adam cenazeside yok :(

baris548
28.01.2012, 11:59
hikayeler güzel fakat 4. bölümde biraz saçmalamışsın :D

biraz öyleoldu evet :D:D

baris548
28.01.2012, 12:10
5.BÖLÜM
hepimiz tamir olduktan sonra tüm vru ları ve kru ları toplayım 130 kişiyle 1-1 e gittik hemen saldırdık herkes istasyondan çıkmıyordu kamufile olduk ve haritanın içerilerini girdik ve çok mmo lu avladık soonra istasyondan çıkınca bi baskın yaptık hepsini yokettik mmo istasyonunu elegeçirdik eğer kurallara göre 3 gün bizde kalırsa mmo lular patlayınca bida tamir olamıyorlardı. 1 gün sonra baskınlar yedik sürekli 100 150 kişi hep saldırıyolardı ama biz yola mayın döşediğimizden canları az olup hemen yokediyorduk ve 3 gün oldu bugünde bizde kalırsa 1-1 de kalamıyacaklardı sonrada 1-8 i işgal edecektik ama bugün 250 mmo lu geldi onları çok zor kestik 10 15 kişi kalmıştık ve 3-8 e gidiyorduk sonra herkes tamir olduktan 1-8 ide işgal ettik ve mmo lular ve eıclıler tamamen ortadan kaldırıldı
herkes bu uzay diyarından çıkmak istiyorlardı o yüzden 3 kapılı olan Kudas Verna kapılarından geçmemiz lazımdı her kapıdan geçmemiz için kapıları yoketmeliydik kapılar her seferinde 2 ye katlanıyordu gücü ve hep century falcon yolluyordu biz ilk kapıyı geçtik sonra ikinci kapıya geldik bunu çok zor geçtik 3. kapıya gelince herkes patladı bi ben kaldım kapının canı 50 m kala bende patladım sonra tekrar denedik ama hiç geçemiyorduk napacaktık ? yeni gelişmeler olunca herkesi 10 zeus yaptık ve savaş tamir robotları enerji transveri fln çıkınca tekrar girdik ve bu sefer başardık ve herkes özgürlüğüne kavuştu

-SON-

Not : eğer sizi eğlendirebildiysem ne mutlu bana

baris548
21.06.2012, 18:12
arkadaşlar daha hiç yorum yokmu yani emeğe saygı

-berkomutant-
21.06.2012, 18:14
arkadaşlar daha hiç yorum yokmu yani emeğe saygı

güzel .

*_G_Ü_N_E_Y_*
17.04.2013, 18:50
Merhaba

Darkorbit Arşiv (2011) kısmında bulunan bu konu incelenmiş olup belirtilen bölüme taşınmıştır

iyi forumlar.